Ville Noiva Yhtiöt Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Lahti, rekisteröity vuonna 2024. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 46 t€ ja liikevoitto 23 t€; omavaraisuusaste 99,9 %.
Liikevaihto 202546 t€+702 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto23 t€50,3 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos-1,3 M€käyttökate 12 t€
Omavaraisuusaste99,9 %quick ratio 38,73
Toiminut2 vrekisteröity 6.2.2024
Lahti: 14 uutta yritystä 30 päivässä
- Studio Syzana OyKampaamo- ja parturipalvelut
- JMMLab OyLääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
- Fountain Audio OyMuu ohjelmistojen kustantaminen
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 46 t€ | 5 730 € |
| Liikevaihdon muutos | 701,7 % | – |
| Käyttökate | 12 t€ | -20 t€ |
| Käyttökate-% | 25,3 % | -353,5 % |
| Liikevoitto | 23 t€ | -7 917 € |
| Liikevoitto-% | 50,3 % | -138,2 % |
| Tilikauden tulos | -1,3 M€ | 2,1 M€ |
| Omavaraisuusaste | 99,9 % | 98,9 % |
| Quick ratio | 38,73 | 23,60 |
| Current ratio | 38,73 | 23,60 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 2,9 % | 818,5 % |
| Oman pääoman tuotto | -47,4 % | 48,0 % |
| Taseen loppusumma | 2,7 M€ | 4,4 M€ |
| Oma pääoma | 2,7 M€ | 4,3 M€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 51 t€ | 1,1 M€ |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 46 t€ | 5 730 € |
| Materiaalit ja palvelut | 8 313 € | 981 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 11 t€ | 12 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 3 065 € | 328 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 23 t€ | -7 917 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 1,3 M€ | -2,1 M€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -1,3 M€ | 2,1 M€ |
| Tuloverot | 4 299 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -1,3 M€ | 2,1 M€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 2,6 M€ | 3,3 M€ |
| Saamiset | 1 118 € | 4 380 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 51 t€ | 1,1 M€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 52 t€ | 1,1 M€ |
| Vastaavaa | 2,7 M€ | 4,4 M€ |
| Oma pääoma | 2,7 M€ | 4,3 M€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 1 350 € | 47 t€ |
| Vieras pääoma | 1 350 € | 47 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (39)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 46 t€ | 5 730 € |
| Materiaalit ja palvelut | 8 313 € | 981 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 11 t€ | 12 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 3 065 € | 328 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 23 t€ | -7 917 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 1,3 M€ | -2,1 M€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -1,3 M€ | 2,1 M€ |
| Tuloverot | 4 299 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -1,3 M€ | 2,1 M€ |
| Pysyvät vastaavat | 2,6 M€ | 3,3 M€ |
| Saamiset | 1 118 € | 4 380 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 51 t€ | 1,1 M€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 52 t€ | 1,1 M€ |
| Vastaavaa | 2,7 M€ | 4,4 M€ |
| Oma pääoma | 2,7 M€ | 4,3 M€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 1 350 € | 47 t€ |
| Vieras pääoma | 1 350 € | 47 t€ |
| Rakennukset ja rakennelmat, Omistetut | 152 t€ | 164 t€ |
| Sijoitukset | 2,5 M€ | 3,1 M€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | 1 350 € | 1 350 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 1,7 M€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 1 118 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 0 € | 981 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 0 € | 4 380 € |
| Sijoitetun vapaan oman pääoman rahasto | 2,2 M€ | 2,2 M€ |
| Ostot tilikauden aikana | 8 313 € | 981 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -1,3 M€ | 2,1 M€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 1 118 € | 4 380 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 11 t€ | 0 € |
| Tuotot osuuksista saman konsernin yrityksissä | 300 t€ | 2,1 M€ |
| Aineelliset hyödykkeet | 182 t€ | 194 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 0 € | 45 t€ |
| Vastattavaa | 2,7 M€ | 4,4 M€ |
| Arvonalentumiset pysyvien vastaavien sijoituksista | 1,6 M€ | 0 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 11 t€ | 12 t€ |
| Osakkeet ja osuudet tytäryhteisöissä | 676 t€ | 2,3 M€ |
| Maa- ja vesialueet, Omistetut | 30 t€ | 30 t€ |
| Muut osakkeet ja osuudet | 1,8 M€ | 788 t€ |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | 17 t€ | 0 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).