HI1 Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Tuusula, rekisteröity vuonna 2021. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2024, liikevaihto oli 1 099 € ja liikevoitto -494 €; omavaraisuusaste 42,6 %.
Liikevaihto 20241 099 €-70 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto-494 €-44,9 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos-18 t€käyttökate 985 €
Omavaraisuusaste42,6 %quick ratio 35,45
Toiminut4 vrekisteröity 11.11.2021
Tuusula: 9 uutta yritystä 30 päivässä
- Ihoa Health OyLuontaistuotteiden vähittäiskauppa
- Caire LVIS OyLämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus
- BAT&MAT KPK OYMuu moottoriajoneuvojen osien ja varusteiden vähittäiskauppa
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 1 099 € | 3 616 € | – |
| Liikevaihdon muutos | -69,6 % | – | – |
| Käyttökate | 985 € | 5 803 € | -6 764 € |
| Käyttökate-% | 89,6 % | 160,5 % | – |
| Liikevoitto | -494 € | 4 324 € | -8 243 € |
| Liikevoitto-% | -44,9 % | 119,6 % | – |
| Tilikauden tulos | -18 t€ | 15 t€ | -7 830 € |
| Omavaraisuusaste | 42,6 % | 47,6 % | 68,6 % |
| Quick ratio | 35,45 | 77,15 | 1,83 |
| Current ratio | 444,33 | 232,00 | 1,83 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 127258,6 % | 32158,5 % | – |
| Oman pääoman tuotto | -1,8 % | 1,5 % | -0,8 % |
| Taseen loppusumma | 2,4 M€ | 2,2 M€ | 1,5 M€ |
| Oma pääoma | 1,0 M€ | 1,1 M€ | 1,0 M€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 25 t€ | 100 t€ | 5 602 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 1 099 € | 3 616 € | – |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 22 t€ | 25 t€ | 16 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 210 € | -1 158 € | -2 931 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | -1 479 € | -1 479 € | -1 479 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | -22 t€ | -21 t€ | -20 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -494 € | 4 324 € | -8 243 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -18 t€ | 11 t€ | 413 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -18 t€ | 15 t€ | -7 830 € |
| Tuloverot | 0 € | -26 € | – |
| Tilikauden voitto (tappio) | -18 t€ | 15 t€ | -7 830 € |
Tase
| 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 2,1 M€ | 1,9 M€ | 1,5 M€ |
| Vaihto-omaisuus | 334 t€ | 208 t€ | – |
| Saamiset | 3 698 € | 3 403 € | 4 372 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 25 t€ | 100 t€ | 5 602 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 363 t€ | 312 t€ | 9 974 € |
| Vastaavaa | 2,4 M€ | 2,2 M€ | 1,5 M€ |
| Oma pääoma | 1,0 M€ | 1,1 M€ | 1,0 M€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 1,4 M€ | 1,2 M€ | 472 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 817 € | 1 346 € | 5 444 € |
| Vieras pääoma | 1,4 M€ | 1,2 M€ | 478 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (44)
| 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 1 099 € | 3 616 € | – |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 22 t€ | 25 t€ | 16 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 210 € | -1 158 € | -2 931 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | -1 479 € | -1 479 € | -1 479 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | -22 t€ | -21 t€ | -20 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -494 € | 4 324 € | -8 243 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -18 t€ | 11 t€ | 413 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -18 t€ | 15 t€ | -7 830 € |
| Tuloverot | 0 € | -26 € | – |
| Tilikauden voitto (tappio) | -18 t€ | 15 t€ | -7 830 € |
| Pysyvät vastaavat | 2,1 M€ | 1,9 M€ | 1,5 M€ |
| Vaihto-omaisuus | 334 t€ | 208 t€ | – |
| Saamiset | 3 698 € | 3 403 € | 4 372 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 25 t€ | 100 t€ | 5 602 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 363 t€ | 312 t€ | 9 974 € |
| Vastaavaa | 2,4 M€ | 2,2 M€ | 1,5 M€ |
| Oma pääoma | 1,0 M€ | 1,1 M€ | 1,0 M€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 1,4 M€ | 1,2 M€ | 472 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 817 € | 1 346 € | 5 444 € |
| Vieras pääoma | 1,4 M€ | 1,2 M€ | 478 t€ |
| Sijoitukset | 2,1 M€ | 1,9 M€ | 1,5 M€ |
| Muut aineettomat hyödykkeet | 10 t€ | 12 t€ | 13 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 7 593 € | -7 830 € | – |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 3 698 € | 3 403 € | 4 372 € |
| Arvonalentumiset vaihtuvien vastaavien rahoitusarvopapereista | -30 t€ | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 817 € | 1 320 € | 4 269 € |
| Sijoitetun vapaan oman pääoman rahasto | 1,1 M€ | 1,1 M€ | 1,1 M€ |
| Ostot tilikauden aikana | -126 t€ | -210 t€ | – |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -18 t€ | 15 t€ | -7 830 € |
| Osuudet omistusyhteysyrityksissä | 198 t€ | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset saamiset | 3 698 € | 3 403 € | 4 372 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | – | – | -10 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 0 € | 26 € | 1 175 € |
| Muut saamiset (sijoitukset) | 760 t€ | 760 t€ | 760 t€ |
| Aineettomat hyödykkeet | 10 t€ | 12 t€ | 13 t€ |
| Vastattavaa | 2,4 M€ | 2,2 M€ | 1,5 M€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 186 € | 0 € | – |
| Suunnitelman mukaiset poistot | -1 479 € | -1 479 € | -1 479 € |
| Muu vaihto-omaisuus | 334 t€ | 208 t€ | – |
| Palvelujen ostot | – | – | -2 931 € |
| Varastojen lisäys (+) tai vähennys (-) | 126 t€ | 208 t€ | – |
| Muut osakkeet ja osuudet | 1,1 M€ | 1,1 M€ | 736 t€ |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | 12 t€ | 11 t€ | 423 € |
| Pitkäaikaiset muut velat | 1,4 M€ | 1,2 M€ | 472 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.