Neli-Invest Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Raisio, rekisteröity vuonna 2021. Tilikaudella, joka päättyi 30.6.2026, liikevaihto oli 65 t€ ja liikevoitto -23 t€. Verotettava tulo oli vuonna 2024 185 t€ ja tuloverot 38 t€.
Talous
| Tunnusluvut | 30.6.2026 | 30.6.2025 | 30.6.2024 | 30.6.2023 | 30.6.2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 65 t€ | 9 424 € | 701 t€ | 95 t€ | 0 € |
| Liikevaihdon muutos | 585,8 % | -98,7 % | 639,9 % | – | – |
| Käyttökate | -23 t€ | -3 778 € | 185 t€ | 46 t€ | -3 484 € |
| Käyttökate-% | -35,7 % | -40,1 % | 26,3 % | 48,1 % | – |
| Liikevoitto | -23 t€ | -3 778 € | 185 t€ | 46 t€ | -3 484 € |
| Liikevoitto-% | -35,7 % | -40,1 % | 26,3 % | 48,1 % | – |
| Tilikauden tulos | -23 t€ | -3 839 € | 148 t€ | 34 t€ | -3 484 € |
| Henkilöstökulut | – | 0 € | 11 t€ | 0 € | – |
| Taseen loppusumma | 17 t€ | 96 t€ | 149 t€ | 630 t€ | 448 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 4 295 € | 6 320 € | 49 t€ | 70 t€ | 16 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 30.6.2026 | 30.6.2025 | 30.6.2024 | 30.6.2023 | 30.6.2022 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 65 t€ | 9 424 € | 701 t€ | 95 t€ | 0 € |
| Materiaalit ja palvelut | 77 t€ | -9 038 € | -498 t€ | -40 t€ | 0 € |
| Henkilöstökulut | – | 0 € | -11 t€ | 0 € | – |
| Liiketoiminnan muut kulut | 11 t€ | -4 164 € | -8 288 € | -8 724 € | -3 484 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -23 t€ | -3 778 € | 185 t€ | 46 t€ | -3 484 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 0 € | -61 € | -188 € | -4 548 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -23 t€ | -3 839 € | 185 t€ | 41 t€ | -3 484 € |
| Tuloverot | – | 0 € | -37 t€ | -7 511 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -23 t€ | -3 839 € | 148 t€ | 34 t€ | -3 484 € |
Tase
| 30.6.2026 | 30.6.2025 | 30.6.2024 | 30.6.2023 | 30.6.2022 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Vaihto-omaisuus | 0 € | 64 t€ | 67 t€ | 524 t€ | 0 € |
| Saamiset | 13 t€ | 25 t€ | 33 t€ | 36 t€ | 432 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 4 295 € | 6 320 € | 49 t€ | 70 t€ | 16 t€ |
| Vastaavaa | 17 t€ | 96 t€ | 149 t€ | 630 t€ | 448 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (20)
| 30.6.2026 | 30.6.2025 | 30.6.2024 | 30.6.2023 | 30.6.2022 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 65 t€ | 9 424 € | 701 t€ | 95 t€ | 0 € |
| Materiaalit ja palvelut | 77 t€ | -9 038 € | -498 t€ | -40 t€ | 0 € |
| Henkilöstökulut | – | 0 € | -11 t€ | 0 € | – |
| Liiketoiminnan muut kulut | 11 t€ | -4 164 € | -8 288 € | -8 724 € | -3 484 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -23 t€ | -3 778 € | 185 t€ | 46 t€ | -3 484 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 0 € | -61 € | -188 € | -4 548 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -23 t€ | -3 839 € | 185 t€ | 41 t€ | -3 484 € |
| Tuloverot | – | 0 € | -37 t€ | -7 511 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -23 t€ | -3 839 € | 148 t€ | 34 t€ | -3 484 € |
| Vaihto-omaisuus | 0 € | 64 t€ | 67 t€ | 524 t€ | 0 € |
| Saamiset | 13 t€ | 25 t€ | 33 t€ | 36 t€ | 432 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 4 295 € | 6 320 € | 49 t€ | 70 t€ | 16 t€ |
| Vastaavaa | 17 t€ | 96 t€ | 149 t€ | 630 t€ | 448 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 0 € | -61 € | -188 € | -4 548 € | 0 € |
| Muut henkilösivukulut | – | 0 € | -161 € | 0 € | – |
| Ostot tilikauden aikana | 11 t€ | 5 105 € | -7 832 € | -554 t€ | 0 € |
| Palvelujen ostot | 850 € | -11 t€ | -33 t€ | -10 t€ | 0 € |
| Palkat ja palkkiot | – | 0 € | -10 t€ | 0 € | – |
| Vastattavaa | 17 t€ | 96 t€ | 149 t€ | 630 t€ | 448 t€ |
| Varastojen lisäys (+) tai vähennys (-) | 64 t€ | -2 659 € | -457 t€ | 524 t€ | 0 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Neli-Invest Oy kuuluu toimialaluokassa asuntojen ja asuinkiinteistöjen hallinta ylimpään 10 %:iin (818 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 9 959 €, 18-kertainen).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Ilmainen kuukausilista: Raisio
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta