Hemming Group Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Helsinki, rekisteröity vuonna 2020. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 4 800 € ja liikevoitto -1 027 €; omavaraisuusaste 100,0 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 670 t€ ja tuloverot 134 t€.
Helsinki: 329 uutta yritystä 30 päivässä
- Mixedtape Group OyRuokaravintolat
- Bella Creative OyMuu esittävä taide
- LHT Solutions OyPuhelinpalvelukeskusten toiminta
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 4 800 € | 0 € | 0 € | 2 025 € | 8 775 € |
| Liikevaihdon muutos | – | – | -100,0 % | -76,9 % | – |
| Käyttökate | -1 027 € | -21 t€ | -1 424 € | 996 € | 9 123 € |
| Käyttökate-% | -21,4 % | – | – | 49,2 % | 104,0 % |
| Liikevoitto | -1 027 € | -21 t€ | -1 424 € | 996 € | 9 123 € |
| Liikevoitto-% | -21,4 % | – | – | 49,2 % | 104,0 % |
| Tilikauden tulos | -996 € | 544 t€ | -8 385 € | 793 € | 7 302 € |
| Henkilöstökulut | -2 500 € | 8 500 € | 0 € | – | – |
| Omavaraisuusaste | 100,0 % | 80,2 % | 100,0 % | 44,2 % | 76,4 % |
| Quick ratio | 162,67 | 2,13 | – | 1,79 | 4,23 |
| Current ratio | 162,67 | 2,13 | – | 1,79 | 4,23 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 2,9 % | – | – | 503,9 % | 27,5 % |
| Oman pääoman tuotto | -0,2 % | 100,1 % | -86,3 % | 9,8 % | 93,6 % |
| Taseen loppusumma | 477 t€ | 678 t€ | 9 711 € | 18 t€ | 10 t€ |
| Oma pääoma | 477 t€ | 544 t€ | 9 711 € | 8 094 € | 7 802 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 20 t€ | 285 t€ | 9 467 € | 6 429 € | 3 797 € |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 4 800 € | 0 € | 0 € | 2 025 € | 8 775 € |
| Liiketoiminnan muut tuotot | – | – | 0 € | 257 € | 1 892 € |
| Henkilöstökulut | 2 500 € | -8 500 € | 0 € | – | – |
| Liiketoiminnan muut kulut | 3 327 € | -12 t€ | -1 424 € | -1 286 € | -1 545 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -1 027 € | -21 t€ | -1 424 € | 996 € | 9 123 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -31 € | 699 t€ | -6 961 € | 0 € | 5 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -996 € | 679 t€ | -8 385 € | 996 € | 9 127 € |
| Tuloverot | 0 € | -134 t€ | 0 € | -203 € | -1 825 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -996 € | 544 t€ | -8 385 € | 793 € | 7 302 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 455 t€ | 393 t€ | 1 € | 2 € | 1 € |
| Saamiset | 2 322 € | 0 € | 242 € | 12 t€ | 6 417 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 20 t€ | 285 t€ | 9 467 € | 6 429 € | 3 797 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 22 t€ | 285 t€ | 9 710 € | 18 t€ | 10 t€ |
| Vastaavaa | 477 t€ | 678 t€ | 9 711 € | 18 t€ | 10 t€ |
| Oma pääoma | 477 t€ | 544 t€ | 9 711 € | 8 094 € | 7 802 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 138 € | 134 t€ | 0 € | 10 t€ | 2 412 € |
| Vieras pääoma | 138 € | 134 t€ | 0 € | 10 t€ | 2 412 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (40)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 4 800 € | 0 € | 0 € | 2 025 € | 8 775 € |
| Liiketoiminnan muut tuotot | – | – | 0 € | 257 € | 1 892 € |
| Henkilöstökulut | 2 500 € | -8 500 € | 0 € | – | – |
| Liiketoiminnan muut kulut | 3 327 € | -12 t€ | -1 424 € | -1 286 € | -1 545 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -1 027 € | -21 t€ | -1 424 € | 996 € | 9 123 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -31 € | 699 t€ | -6 961 € | 0 € | 5 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -996 € | 679 t€ | -8 385 € | 996 € | 9 127 € |
| Tuloverot | 0 € | -134 t€ | 0 € | -203 € | -1 825 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -996 € | 544 t€ | -8 385 € | 793 € | 7 302 € |
| Pysyvät vastaavat | 455 t€ | 393 t€ | 1 € | 2 € | 1 € |
| Saamiset | 2 322 € | 0 € | 242 € | 12 t€ | 6 417 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 20 t€ | 285 t€ | 9 467 € | 6 429 € | 3 797 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 22 t€ | 285 t€ | 9 710 € | 18 t€ | 10 t€ |
| Vastaavaa | 477 t€ | 678 t€ | 9 711 € | 18 t€ | 10 t€ |
| Oma pääoma | 477 t€ | 544 t€ | 9 711 € | 8 094 € | 7 802 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 138 € | 134 t€ | 0 € | 10 t€ | 2 412 € |
| Vieras pääoma | 138 € | 134 t€ | 0 € | 10 t€ | 2 412 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 138 € | 0 € | – | 0 € | 100 € |
| Arvonalentumiset vaihtuvien vastaavien rahoitusarvopapereista | – | 0 € | -6 960 € | 0 € | – |
| Arvonalentumiset pysyvien vastaavien sijoituksista | 0 € | 0 € | 0 € | – | – |
| Pääomalainat | – | 0 € | 10 t€ | 0 € | – |
| Pitkäaikaiset saamiset | – | – | 0 € | 12 t€ | 0 € |
| Sijoitukset | 455 t€ | 393 t€ | 1 € | 2 € | 1 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 478 t€ | -290 € | 8 094 € | 7 302 € | 0 € |
| Vastattavaa | 477 t€ | 678 t€ | 9 711 € | 18 t€ | 10 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 31 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 2 322 € | 0 € | 242 € | 0 € | 6 417 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 0 € | 134 t€ | 0 € | 203 € | 1 825 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 2 000 € | 0 € | – | 0 € | 6 417 € |
| Eläkekulut | 2 500 € | 0 € | – | – | – |
| Pitkäaikaiset lainasaamiset | – | – | 0 € | 12 t€ | 0 € |
| Osuudet omistusyhteysyrityksissä | 1 € | 1 € | 1 € | 1 € | 1 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | – | – | 0 € | 10 t€ | 487 € |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | 0 € | 699 t€ | 0 € | 0 € | 4 € |
| Muut henkilösivukulut | 0 € | -8 500 € | 0 € | – | – |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -996 € | 544 t€ | -8 385 € | 793 € | 7 302 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 455 t€ | 393 t€ | 0 € | 1 € | 0 € |
| Sijoitetun vapaan oman pääoman rahasto | – | – | – | 0 € | 500 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 322 € | 0 € | 242 € | 0 € | – |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | – | 0 € | 0 € | 0 € | – |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Hemming Group Oy kuuluu toimialaluokassa liikkeenjohdon konsultointi ylimpään 10 %:iin (7663 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 16 t€, 43-kertainen).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.