APR Holding Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Oulu, rekisteröity vuonna 2020. Tilikaudella, joka päättyi 30.4.2026, liikevaihto oli 25 t€ ja liikevoitto 5 714 €; omavaraisuusaste 99,8 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 1 544 € ja tuloverot 309 €.
Oulu: 35 uutta yritystä 30 päivässä
- CoMa Works OyMuu mainostoimistojen toiminta
- Pikimedia OyMuu mainostoimistojen toiminta
- Agentic Cloud OyLaitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut
Talous
| Tunnusluvut | 30.4.2026 | 30.4.2025 | 30.4.2024 | 30.4.2023 | 31.12.2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 25 t€ | 25 t€ | 24 t€ | 230 t€ | 29 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 1,0 % | 3,7 % | -89,4 % | 698,7 % | – |
| Käyttökate | 5 714 € | -65 € | 1 340 € | 75 t€ | -66 t€ |
| Käyttökate-% | 22,4 % | -0,3 % | 5,5 % | 32,6 % | -229,2 % |
| Liikevoitto | 5 714 € | -65 € | 1 340 € | 75 t€ | -66 t€ |
| Liikevoitto-% | 22,4 % | -0,3 % | 5,5 % | 32,6 % | -229,2 % |
| Tilikauden tulos | 73 t€ | -64 € | 350 € | 63 t€ | -15 t€ |
| Omavaraisuusaste | 99,8 % | 94,0 % | 99,9 % | 96,0 % | 88,9 % |
| Quick ratio | 12,27 | 1,98 | 208,26 | 6,73 | 0,45 |
| Current ratio | 12,27 | 1,98 | 208,26 | 6,73 | 2,18 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 4,1 % | 120,2 % | 2,0 % | 10,7 % | 231,0 % |
| Oman pääoman tuotto | 12,8 % | -0,0 % | 0,1 % | 10,6 % | -2,8 % |
| Taseen loppusumma | 575 t€ | 504 t€ | 552 t€ | 618 t€ | 597 t€ |
| Oma pääoma | 574 t€ | 474 t€ | 552 t€ | 594 t€ | 530 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 3 853 € | 51 t€ | 86 t€ | 150 t€ | 13 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 30.4.2026 | 30.4.2025 | 30.4.2024 | 30.4.2023 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 25 t€ | 25 t€ | 24 t€ | 230 t€ | 29 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | – | – | 0 € | -121 t€ | -102 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 20 t€ | -25 t€ | -23 t€ | -34 t€ | -95 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 5 714 € | -65 € | 1 340 € | 75 t€ | -66 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -68 t€ | 0 € | -286 € | -416 € | 62 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 73 t€ | -64 € | 1 054 € | 75 t€ | -3 729 € |
| Tuloverot | – | 0 € | -704 € | -11 t€ | -11 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 73 t€ | -64 € | 350 € | 63 t€ | -15 t€ |
Tase
| 30.4.2026 | 30.4.2025 | 30.4.2024 | 30.4.2023 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 562 t€ | 444 t€ | 452 t€ | 452 t€ | 452 t€ |
| Vaihto-omaisuus | – | – | – | 0 € | 115 t€ |
| Saamiset | 8 951 € | 8 951 € | 14 t€ | 16 t€ | 17 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 3 853 € | 51 t€ | 86 t€ | 150 t€ | 13 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 13 t€ | 60 t€ | 100 t€ | 166 t€ | 145 t€ |
| Vastaavaa | 575 t€ | 504 t€ | 552 t€ | 618 t€ | 597 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 574 t€ | 474 t€ | 552 t€ | 594 t€ | 530 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 1 044 € | 30 t€ | 480 € | 25 t€ | 66 t€ |
| Vieras pääoma | 1 044 € | 30 t€ | 480 € | 25 t€ | 66 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (41)
| 30.4.2026 | 30.4.2025 | 30.4.2024 | 30.4.2023 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 25 t€ | 25 t€ | 24 t€ | 230 t€ | 29 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | – | – | 0 € | -121 t€ | -102 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 20 t€ | -25 t€ | -23 t€ | -34 t€ | -95 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 5 714 € | -65 € | 1 340 € | 75 t€ | -66 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -68 t€ | 0 € | -286 € | -416 € | 62 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 73 t€ | -64 € | 1 054 € | 75 t€ | -3 729 € |
| Tuloverot | – | 0 € | -704 € | -11 t€ | -11 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 73 t€ | -64 € | 350 € | 63 t€ | -15 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 562 t€ | 444 t€ | 452 t€ | 452 t€ | 452 t€ |
| Vaihto-omaisuus | – | – | – | 0 € | 115 t€ |
| Saamiset | 8 951 € | 8 951 € | 14 t€ | 16 t€ | 17 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 3 853 € | 51 t€ | 86 t€ | 150 t€ | 13 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 13 t€ | 60 t€ | 100 t€ | 166 t€ | 145 t€ |
| Vastaavaa | 575 t€ | 504 t€ | 552 t€ | 618 t€ | 597 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 574 t€ | 474 t€ | 552 t€ | 594 t€ | 530 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 1 044 € | 30 t€ | 480 € | 25 t€ | 66 t€ |
| Vieras pääoma | 1 044 € | 30 t€ | 480 € | 25 t€ | 66 t€ |
| Sijoitukset | 562 t€ | 444 t€ | 452 t€ | 452 t€ | 452 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | – | – | – | 0 € | 409 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 728 € | 30 t€ | 171 € | 169 € | 53 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 34 t€ | 79 t€ | 126 t€ | 105 t€ | 120 t€ |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 315 € | 0 € | 0 € | 102 € | 1 707 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 8 951 € | 8 951 € | 14 t€ | 16 t€ | 16 t€ |
| Sijoitetun vapaan oman pääoman rahasto | 464 t€ | 393 t€ | 423 t€ | 423 t€ | 423 t€ |
| Ostot tilikauden aikana | – | – | 0 € | -280 € | -115 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 73 t€ | -64 € | 350 € | 63 t€ | -15 t€ |
| Osuudet omistusyhteysyrityksissä | 0 € | 7 450 € | 21 t€ | 21 t€ | 41 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 8 951 € | 8 951 € | 14 t€ | 16 t€ | 17 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | – | 0 € | -286 € | -418 € | -8 € |
| Tuotot osuuksista saman konsernin yrityksissä | 75 t€ | 0 € | – | – | – |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | – | 0 € | 309 € | 24 t€ | 11 t€ |
| Vastattavaa | 575 t€ | 504 t€ | 552 t€ | 618 t€ | 597 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 0 € | 0 € | 0 € | 2 € | 1 € |
| Arvonalentumiset pysyvien vastaavien sijoituksista | 7 450 € | 0 € | – | – | – |
| Muu vaihto-omaisuus | – | – | – | 0 € | 115 t€ |
| Palvelujen ostot | – | – | 0 € | -3 630 € | -82 € |
| Osakkeet ja osuudet tytäryhteisöissä | 391 t€ | 391 t€ | 385 t€ | 385 t€ | 365 t€ |
| Varastojen lisäys (+) tai vähennys (-) | – | – | 0 € | -117 t€ | 115 t€ |
| Muut osakkeet ja osuudet | 171 t€ | 46 t€ | 46 t€ | 46 t€ | 46 t€ |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | – | – | – | 0 € | 62 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna APR Holding Oy kuuluu toimialaluokassa muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta pienempään puoliskoon (2751 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 21 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.