Oy 4N-Group Ab on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Mustasaari, rekisteröity vuonna 2018. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 1,2 M€ ja liikevoitto 42 t€; omavaraisuusaste 71,3 %.
Liikevaihto 20251,2 M€+79 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto42 t€3,4 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos53 t€käyttökate 42 t€
Omavaraisuusaste71,3 %quick ratio 1,21
Toiminut8 vrekisteröity 13.2.2018
Mustasaari: 5 uutta yritystä 30 päivässä
- Inhimity Solutions OyOhjelmistojen suunnittelu ja valmistus
- Högback Datacenter AbTietojenkäsittelyinfrastruktuuri, tietojenkäsittely, palvelintilan vuokraus ja niihin liittyvät palvelut
- Kiinteistö Oy TuplakiinteistöMuu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 1,2 M€ | 684 t€ | 1,1 M€ | 141 t€ | 62 t€ | 197 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 79,1 % | -35,5 % | 652,2 % | 128,7 % | -68,7 % | – |
| Käyttökate | 42 t€ | -91 t€ | 209 t€ | -101 t€ | 4,8 M€ | -329 € |
| Käyttökate-% | 3,4 % | -13,2 % | 19,7 % | -71,4 % | 7785,1 % | -0,2 % |
| Liikevoitto | 42 t€ | -91 t€ | 209 t€ | -101 t€ | 4,8 M€ | -329 € |
| Liikevoitto-% | 3,4 % | -13,2 % | 19,7 % | -71,4 % | 7785,1 % | -0,2 % |
| Tilikauden tulos | 53 t€ | -74 t€ | 188 t€ | -107 t€ | 4,0 M€ | 2 234 € |
| Omavaraisuusaste | 71,3 % | 74,0 % | 79,9 % | 82,7 % | 59,3 % | 0,3 % |
| Quick ratio | 1,21 | 0,24 | 1,08 | 6,27 | 2,30 | 0,21 |
| Current ratio | 3,18 | 3,16 | 6,69 | 14,35 | 2,94 | 0,84 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 103,4 % | 167,2 % | 83,2 % | 534,5 % | 4480,3 % | 991,3 % |
| Oman pääoman tuotto | 1,7 % | -2,3 % | 5,3 % | -3,0 % | 99,9 % | 40,9 % |
| Taseen loppusumma | 4,4 M€ | 4,4 M€ | 4,4 M€ | 4,4 M€ | 6,8 M€ | 2,0 M€ |
| Oma pääoma | 3,2 M€ | 3,3 M€ | 3,5 M€ | 3,6 M€ | 4,0 M€ | 5 463 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 111 t€ | 68 t€ | 108 t€ | 1,6 M€ | 5,0 M€ | 8 427 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 1,2 M€ | 684 t€ | 1,1 M€ | 141 t€ | 62 t€ | 197 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | – | – | – | 0 € | 4,8 M€ | 0 € |
| Materiaalit ja palvelut | 1,2 M€ | -761 t€ | -835 t€ | -233 t€ | -33 t€ | -195 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 17 t€ | -14 t€ | -16 t€ | -8 949 € | -17 t€ | -2 179 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 42 t€ | -91 t€ | 209 t€ | -101 t€ | 4,8 M€ | -329 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -12 t€ | 19 t€ | -997 € | -5 247 € | 234 t€ | 3 123 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 54 t€ | -72 t€ | 208 t€ | -106 t€ | 5,0 M€ | 2 794 € |
| Tuloverot | 709 € | -2 027 € | -20 t€ | -749 € | -1,0 M€ | -560 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 53 t€ | -74 t€ | 188 t€ | -107 t€ | 4,0 M€ | 2 234 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 1,5 M€ | 1,5 M€ | 1,5 M€ | 0 € | 0 € | 691 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 1,8 M€ | 2,7 M€ | 2,4 M€ | 2,5 M€ | 1,5 M€ | 951 t€ |
| Saamiset | 1,0 M€ | 149 t€ | 359 t€ | 320 t€ | 309 t€ | 309 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 111 t€ | 68 t€ | 108 t€ | 1,6 M€ | 5,0 M€ | 8 427 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 2,9 M€ | 2,9 M€ | 2,9 M€ | 4,4 M€ | 6,8 M€ | 1,3 M€ |
| Vastaavaa | 4,4 M€ | 4,4 M€ | 4,4 M€ | 4,4 M€ | 6,8 M€ | 2,0 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 3 000 € | 3 000 € | 3 000 € | 3 000 € | 3 000 € | 3 000 € |
| Oma pääoma | 3,2 M€ | 3,3 M€ | 3,5 M€ | 3,6 M€ | 4,0 M€ | 5 463 € |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 350 t€ | 225 t€ | 450 t€ | 450 t€ | 450 t€ | 450 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 917 t€ | 918 t€ | 433 t€ | 304 t€ | 2,3 M€ | 1,5 M€ |
| Vieras pääoma | 1,3 M€ | 1,1 M€ | 883 t€ | 754 t€ | 2,8 M€ | 2,0 M€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (38)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 1,2 M€ | 684 t€ | 1,1 M€ | 141 t€ | 62 t€ | 197 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | – | – | – | 0 € | 4,8 M€ | 0 € |
| Materiaalit ja palvelut | 1,2 M€ | -761 t€ | -835 t€ | -233 t€ | -33 t€ | -195 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 17 t€ | -14 t€ | -16 t€ | -8 949 € | -17 t€ | -2 179 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 42 t€ | -91 t€ | 209 t€ | -101 t€ | 4,8 M€ | -329 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -12 t€ | 19 t€ | -997 € | -5 247 € | 234 t€ | 3 123 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 54 t€ | -72 t€ | 208 t€ | -106 t€ | 5,0 M€ | 2 794 € |
| Tuloverot | 709 € | -2 027 € | -20 t€ | -749 € | -1,0 M€ | -560 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 53 t€ | -74 t€ | 188 t€ | -107 t€ | 4,0 M€ | 2 234 € |
| Pysyvät vastaavat | 1,5 M€ | 1,5 M€ | 1,5 M€ | 0 € | 0 € | 691 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 1,8 M€ | 2,7 M€ | 2,4 M€ | 2,5 M€ | 1,5 M€ | 951 t€ |
| Saamiset | 1,0 M€ | 149 t€ | 359 t€ | 320 t€ | 309 t€ | 309 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 111 t€ | 68 t€ | 108 t€ | 1,6 M€ | 5,0 M€ | 8 427 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 2,9 M€ | 2,9 M€ | 2,9 M€ | 4,4 M€ | 6,8 M€ | 1,3 M€ |
| Vastaavaa | 4,4 M€ | 4,4 M€ | 4,4 M€ | 4,4 M€ | 6,8 M€ | 2,0 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 3 000 € | 3 000 € | 3 000 € | 3 000 € | 3 000 € | 3 000 € |
| Oma pääoma | 3,2 M€ | 3,3 M€ | 3,5 M€ | 3,6 M€ | 4,0 M€ | 5 463 € |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 350 t€ | 225 t€ | 450 t€ | 450 t€ | 450 t€ | 450 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 917 t€ | 918 t€ | 433 t€ | 304 t€ | 2,3 M€ | 1,5 M€ |
| Vieras pääoma | 1,3 M€ | 1,1 M€ | 883 t€ | 754 t€ | 2,8 M€ | 2,0 M€ |
| Sijoitukset | 1,5 M€ | 1,5 M€ | 1,5 M€ | 0 € | 0 € | 691 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | – | – | 0 € | 10 t€ | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset muut velat | 913 t€ | 910 t€ | 410 t€ | 300 t€ | 1,3 M€ | 1,5 M€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 3,1 M€ | 3,3 M€ | 3,3 M€ | 3,7 M€ | 2 463 € | 229 € |
| Pitkäaikaiset saamiset | 1,0 M€ | 149 t€ | 359 t€ | 309 t€ | 309 t€ | 309 t€ |
| Ostot tilikauden aikana | 290 t€ | -1,0 M€ | -809 t€ | -1,2 M€ | -550 t€ | -195 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 53 t€ | -74 t€ | 188 t€ | -107 t€ | 4,0 M€ | 2 234 € |
| Pitkäaikaiset lainasaamiset | 1,0 M€ | 149 t€ | 359 t€ | 309 t€ | 309 t€ | 309 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 6 491 € | -26 t€ | -5 247 € | -5 247 € | -5 421 € | -5 146 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | – | – | 0 € | 10 t€ | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 3 282 € | 8 490 € | 23 t€ | 3 968 € | 1,0 M€ | 3 944 € |
| Muut saamiset (sijoitukset) | – | – | – | – | 0 € | 691 t€ |
| Vastattavaa | 4,4 M€ | 4,4 M€ | 4,4 M€ | 4,4 M€ | 6,8 M€ | 2,0 M€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 19 t€ | 45 t€ | 4 250 € | 0 € | 239 t€ | 8 268 € |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 350 t€ | 225 t€ | 450 t€ | 450 t€ | 450 t€ | 450 t€ |
| Muu vaihto-omaisuus | 1,8 M€ | 2,7 M€ | 2,4 M€ | 2,5 M€ | 1,5 M€ | 951 t€ |
| Varastojen lisäys (+) tai vähennys (-) | 877 t€ | 257 t€ | -27 t€ | 987 t€ | 517 t€ | -752 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 1,5 M€ | 1,5 M€ | 1,5 M€ | 0 € | – | – |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.