Remonttiteam Siikaluoma Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Kirkkonummi, rekisteröity vuonna 2017. Tilikaudella, joka päättyi 31.5.2026, liikevaihto oli 5,2 M€ ja liikevoitto 445 t€; omavaraisuusaste 36,1 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 97 t€ ja tuloverot 20 t€. Se on voittanut 1 julkista hankintaa EU:n hankintailmoituksissa.
Talous
| Tunnusluvut | 31.5.2026 | 31.5.2025 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 5,2 M€ | 2,3 M€ |
| Liikevaihdon muutos | 126,9 % | – |
| Käyttökate | 400 t€ | 69 t€ |
| Käyttökate-% | 7,7 % | 3,0 % |
| Liikevoitto | 445 t€ | 120 t€ |
| Liikevoitto-% | 8,5 % | 5,2 % |
| Tilikauden tulos | 402 t€ | 77 t€ |
| Henkilöstökulut | -577 t€ | -460 t€ |
| Omavaraisuusaste | 36,1 % | 69,1 % |
| Quick ratio | 1,33 | 1,77 |
| Current ratio | 1,33 | 1,77 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 14,9 % | 16,5 % |
| Oman pääoman tuotto | 91,4 % | 9,1 % |
| Taseen loppusumma | 1,2 M€ | 1,2 M€ |
| Oma pääoma | 440 t€ | 849 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 352 t€ | 403 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.5.2026 | 31.5.2025 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 5,2 M€ | 2,3 M€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 26 t€ | 40 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 4,0 M€ | 1,5 M€ |
| Henkilöstökulut | 577 t€ | 460 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 44 t€ | 52 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 224 t€ | 192 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 445 t€ | 120 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -59 t€ | 21 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 504 t€ | 99 t€ |
| Tuloverot | 102 t€ | 22 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 402 t€ | 77 t€ |
Tase
| 31.5.2026 | 31.5.2025 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 198 t€ | 608 t€ |
| Saamiset | 670 t€ | 218 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 352 t€ | 403 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 1,0 M€ | 621 t€ |
| Vastaavaa | 1,2 M€ | 1,2 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 5 000 € | 5 000 € |
| Oma pääoma | 440 t€ | 849 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 8 533 € | 30 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 771 t€ | 350 t€ |
| Vieras pääoma | 780 t€ | 380 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (52)
| 31.5.2026 | 31.5.2025 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 5,2 M€ | 2,3 M€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 26 t€ | 40 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 4,0 M€ | 1,5 M€ |
| Henkilöstökulut | 577 t€ | 460 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 44 t€ | 52 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 224 t€ | 192 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 445 t€ | 120 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -59 t€ | 21 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 504 t€ | 99 t€ |
| Tuloverot | 102 t€ | 22 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 402 t€ | 77 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 198 t€ | 608 t€ |
| Saamiset | 670 t€ | 218 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 352 t€ | 403 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 1,0 M€ | 621 t€ |
| Vastaavaa | 1,2 M€ | 1,2 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 5 000 € | 5 000 € |
| Oma pääoma | 440 t€ | 849 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 8 533 € | 30 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 771 t€ | 350 t€ |
| Vieras pääoma | 780 t€ | 380 t€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | 84 t€ | 51 t€ |
| Vastattavaa | 1,2 M€ | 1,2 M€ |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 7 052 € | 30 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 670 t€ | 218 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 25 t€ | 12 t€ |
| Pitkäaikaiset muut velat | 1 481 € | 480 € |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 5 811 € | 11 t€ |
| Koneet ja kalusto | 25 t€ | 32 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 33 t€ | 767 t€ |
| Lyhytaikaiset velat saman konsernin yrityksille | 307 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 238 t€ | 157 t€ |
| Palkat ja palkkiot | 404 t€ | 368 t€ |
| Aineettomat hyödykkeet | 72 t€ | 108 t€ |
| Muut osakkeet ja osuudet | 101 t€ | 342 t€ |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 597 t€ | 200 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 402 t€ | 77 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 43 t€ | 32 t€ |
| Eläkekulut | 81 t€ | 70 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 12 t€ | 6 517 € |
| Rakennukset ja rakennelmat, Omistetut | 0 € | 127 t€ |
| Muut henkilösivukulut | 92 t€ | 22 t€ |
| Palvelujen ostot | 3,5 M€ | 1,0 M€ |
| Liikearvo | 72 t€ | 108 t€ |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | 96 t€ | 0 € |
| Ostot tilikauden aikana | 437 t€ | 486 t€ |
| Aineelliset hyödykkeet | 25 t€ | 159 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset saman konsernin yrityksiltä | 37 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 10 t€ | 15 t€ |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 44 t€ | 52 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 131 t€ | 128 t€ |
| Sijoitukset | 101 t€ | 342 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Remonttiteam Siikaluoma Oy kuuluu toimialaluokassa talonrakentaminen ylimpään neljännekseen (5706 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 16 t€, 6,0-kertainen).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Voitetut julkiset hankinnat
- HUSK Rakennustöiden hankintaHUS Kiinteistöt Oy60,0 M€
Ilmainen kuukausilista: Kirkkonummi
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta