Kiinteistöyhtiö Huoltokatu 8 Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Raahe, rekisteröity vuonna 2012. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevoitto 3 583 €. Verotettava tulo oli vuonna 2024 35 € ja tuloverot 7 €. Viimeisin kaupparekisterimerkintä: sulautuminen tai jakautuminen 10.8.2026.
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihdon muutos | 1,0 % | 3,2 % | 19,7 % | 0,0 % | – |
| Bruttotulos | 26 t€ | 25 t€ | 25 t€ | 21 t€ | 21 t€ |
| Käyttökate | 3 583 € | 4 892 € | 5 600 € | 3 208 € | 2 478 € |
| Liikevoitto | 3 583 € | 4 892 € | 5 600 € | 3 208 € | 2 478 € |
| Tilikauden tulos | 26 € | 35 € | 29 € | 4 € | 9 € |
| Taseen loppusumma | 316 t€ | 315 t€ | 316 t€ | 317 t€ | 318 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 11 t€ | 11 t€ | 3 322 € | 5 528 € | 4 421 € |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttotulos | 26 t€ | 25 t€ | 25 t€ | 21 t€ | 21 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 22 t€ | -21 t€ | -19 t€ | -17 t€ | -18 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 3 583 € | 4 892 € | 5 600 € | 3 208 € | 2 478 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 3 557 € | -4 857 € | -5 571 € | -3 204 € | -2 469 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 26 € | 35 € | 29 € | 4 € | 9 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 26 € | 35 € | 29 € | 4 € | 9 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Saamiset | 25 € | 25 € | 7 668 € | 6 408 € | 8 536 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 11 t€ | 11 t€ | 3 322 € | 5 528 € | 4 421 € |
| Vastaavaa | 316 t€ | 315 t€ | 316 t€ | 317 t€ | 318 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (11)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Bruttotulos | 26 t€ | 25 t€ | 25 t€ | 21 t€ | 21 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 22 t€ | -21 t€ | -19 t€ | -17 t€ | -18 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 3 583 € | 4 892 € | 5 600 € | 3 208 € | 2 478 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 3 557 € | -4 857 € | -5 571 € | -3 204 € | -2 469 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 26 € | 35 € | 29 € | 4 € | 9 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 26 € | 35 € | 29 € | 4 € | 9 € |
| Saamiset | 25 € | 25 € | 7 668 € | 6 408 € | 8 536 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 11 t€ | 11 t€ | 3 322 € | 5 528 € | 4 421 € |
| Vastaavaa | 316 t€ | 315 t€ | 316 t€ | 317 t€ | 318 t€ |
| Vastattavaa | 316 t€ | 315 t€ | 316 t€ | 317 t€ | 318 t€ |
| Sijoitukset | 305 t€ | 305 t€ | 305 t€ | 305 t€ | 305 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Kiinteistöyhtiö Huoltokatu 8 Oy kuuluu toimialaluokassa muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta pienempään puoliskoon (6953 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 22 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Kaupparekisterin tapahtumat
- Sulautuminen tai jakautuminen
Ilmainen kuukausilista: Raahe
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta