Vainio Varainhoito Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Turku, rekisteröity vuonna 2011. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevoitto 39 t€.
Bruttotulos 202546 t€+586 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto39 t€
Tilikauden tulos32 t€käyttökate 39 t€
Toiminut15 vrekisteröity 21.7.2011
Turku: 44 uutta yritystä 30 päivässä
- Grass Physio & Performance OyFysioterapiapalvelut
- Cratos Trading Limited OyMuualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
- Gendent OyHammasproteesien ja -implanttien valmistus
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
BruttotulosLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihdon muutos | 585,8 % | -12,8 % | -2,1 % | -29,9 % | – | – |
| Bruttotulos | 46 t€ | 6 745 € | 7 735 € | 7 902 € | 11 t€ | – |
| Käyttökate | 39 t€ | -844 € | -708 € | -549 € | 257 € | – |
| Liikevoitto | 39 t€ | -844 € | -708 € | -549 € | 257 € | – |
| Tilikauden tulos | 32 t€ | 95 t€ | 49 t€ | 19 t€ | 18 t€ | – |
| Taseen loppusumma | 211 t€ | 188 t€ | 101 t€ | 100 t€ | 96 t€ | 92 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 87 t€ | 40 t€ | 8 129 € | 9 535 € | 4 696 € | 3 809 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bruttotulos | 46 t€ | 6 745 € | 7 735 € | 7 902 € | 11 t€ | – |
| Liiketoiminnan muut kulut | 7 362 € | -7 589 € | -8 443 € | -8 451 € | -11 t€ | – |
| Liikevoitto (-tappio) | 39 t€ | -844 € | -708 € | -549 € | 257 € | – |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -638 € | 96 t€ | 50 t€ | 20 t€ | 17 t€ | – |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 40 t€ | 95 t€ | 49 t€ | 19 t€ | 18 t€ | – |
| Tilikauden voitto (tappio) | 32 t€ | 95 t€ | 49 t€ | 19 t€ | 18 t€ | – |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vaihto-omaisuus | 71 t€ | 26 t€ | 20 t€ | 17 t€ | 17 t€ | 15 t€ |
| Saamiset | 0 € | 52 t€ | 1 714 € | 2 572 € | 3 512 € | 2 846 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 87 t€ | 40 t€ | 8 129 € | 9 535 € | 4 696 € | 3 809 € |
| Vastaavaa | 211 t€ | 188 t€ | 101 t€ | 100 t€ | 96 t€ | 92 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (13)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bruttotulos | 46 t€ | 6 745 € | 7 735 € | 7 902 € | 11 t€ | – |
| Liiketoiminnan muut kulut | 7 362 € | -7 589 € | -8 443 € | -8 451 € | -11 t€ | – |
| Liikevoitto (-tappio) | 39 t€ | -844 € | -708 € | -549 € | 257 € | – |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -638 € | 96 t€ | 50 t€ | 20 t€ | 17 t€ | – |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 40 t€ | 95 t€ | 49 t€ | 19 t€ | 18 t€ | – |
| Tilikauden voitto (tappio) | 32 t€ | 95 t€ | 49 t€ | 19 t€ | 18 t€ | – |
| Vaihto-omaisuus | 71 t€ | 26 t€ | 20 t€ | 17 t€ | 17 t€ | 15 t€ |
| Saamiset | 0 € | 52 t€ | 1 714 € | 2 572 € | 3 512 € | 2 846 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 87 t€ | 40 t€ | 8 129 € | 9 535 € | 4 696 € | 3 809 € |
| Vastaavaa | 211 t€ | 188 t€ | 101 t€ | 100 t€ | 96 t€ | 92 t€ |
| Vastattavaa | 211 t€ | 188 t€ | 101 t€ | 100 t€ | 96 t€ | 92 t€ |
| Sijoitukset | 52 t€ | 71 t€ | 71 t€ | 71 t€ | 71 t€ | 71 t€ |
| Välittömät verot | 7 585 € | -54 € | -41 € | -44 € | 268 € | – |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.