Ihoklinikka Leila Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Rauma, rekisteröity vuonna 2011. Tilikaudella, joka päättyi 31.8.2026, liikevoitto 26 t€; omavaraisuusaste 80,7 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 39 t€ ja tuloverot 7 761 €.
Talous
| Tunnusluvut | 31.8.2026 | 31.8.2025 | 31.8.2024 | 31.8.2023 |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | – | 362 t€ | 348 t€ | 309 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -0,8 % | 3,9 % | 12,8 % | – |
| Bruttotulos | 222 t€ | 223 t€ | – | – |
| Käyttökate | 17 t€ | 32 t€ | 43 t€ | 63 t€ |
| Käyttökate-% | – | 9,0 % | 12,3 % | 20,3 % |
| Liikevoitto | 26 t€ | 20 t€ | 36 t€ | 56 t€ |
| Liikevoitto-% | – | 5,6 % | 10,3 % | 18,1 % |
| Tilikauden tulos | 20 t€ | 15 t€ | 28 t€ | 45 t€ |
| Henkilöstökulut | -121 t€ | 138 t€ | 126 t€ | 109 t€ |
| Omavaraisuusaste | 80,7 % | 81,4 % | 76,3 % | 65,0 % |
| Quick ratio | 2,69 | 2,47 | 2,51 | 1,76 |
| Current ratio | 3,41 | 3,14 | 3,13 | 2,14 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | – | 6,5 % | 8,5 % | 12,7 % |
| Oman pääoman tuotto | 17,5 % | 14,9 % | 29,4 % | 61,3 % |
| Taseen loppusumma | 151 t€ | 134 t€ | 130 t€ | 119 t€ |
| Oma pääoma | 115 t€ | 103 t€ | 95 t€ | 73 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 61 t€ | 66 t€ | 84 t€ | 77 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.8.2026 | 31.8.2025 | 31.8.2024 | 31.8.2023 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | – | 362 t€ | 348 t€ | 309 t€ |
| Bruttotulos | 222 t€ | 223 t€ | – | – |
| Liiketoiminnan muut tuotot | – | 606 € | 568 € | 297 € |
| Materiaalit ja palvelut | – | -139 t€ | -116 t€ | -97 t€ |
| Henkilöstökulut | 121 t€ | -138 t€ | -126 t€ | -109 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 9 022 € | -12 t€ | -6 691 € | -6 798 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 66 t€ | -53 t€ | -64 t€ | -41 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 26 t€ | 20 t€ | 36 t€ | 56 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 319 € | -571 € | -105 € | -7 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 26 t€ | 20 t€ | 36 t€ | 56 t€ |
| Tuloverot | 5 554 € | -4 494 € | -8 020 € | -11 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 20 t€ | 15 t€ | 28 t€ | 45 t€ |
Tase
| 31.8.2026 | 31.8.2025 | 31.8.2024 | 31.8.2023 | |
|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 27 t€ | 36 t€ | 20 t€ | 20 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 26 t€ | 21 t€ | 22 t€ | 18 t€ |
| Saamiset | 6 604 € | 11 t€ | 4 677 € | 4 439 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 61 t€ | 66 t€ | 84 t€ | 77 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 124 t€ | 98 t€ | 110 t€ | 99 t€ |
| Vastaavaa | 151 t€ | 134 t€ | 130 t€ | 119 t€ |
| Oma pääoma | 115 t€ | 103 t€ | 95 t€ | 73 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 36 t€ | 31 t€ | 35 t€ | 46 t€ |
| Vieras pääoma | 36 t€ | 31 t€ | 35 t€ | 46 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (48)
| 31.8.2026 | 31.8.2025 | 31.8.2024 | 31.8.2023 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | – | 362 t€ | 348 t€ | 309 t€ |
| Bruttotulos | 222 t€ | 223 t€ | – | – |
| Liiketoiminnan muut tuotot | – | 606 € | 568 € | 297 € |
| Materiaalit ja palvelut | – | -139 t€ | -116 t€ | -97 t€ |
| Henkilöstökulut | 121 t€ | -138 t€ | -126 t€ | -109 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 9 022 € | -12 t€ | -6 691 € | -6 798 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 66 t€ | -53 t€ | -64 t€ | -41 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 26 t€ | 20 t€ | 36 t€ | 56 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 319 € | -571 € | -105 € | -7 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 26 t€ | 20 t€ | 36 t€ | 56 t€ |
| Tuloverot | 5 554 € | -4 494 € | -8 020 € | -11 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 20 t€ | 15 t€ | 28 t€ | 45 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 27 t€ | 36 t€ | 20 t€ | 20 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 26 t€ | 21 t€ | 22 t€ | 18 t€ |
| Saamiset | 6 604 € | 11 t€ | 4 677 € | 4 439 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 61 t€ | 66 t€ | 84 t€ | 77 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 124 t€ | 98 t€ | 110 t€ | 99 t€ |
| Vastaavaa | 151 t€ | 134 t€ | 130 t€ | 119 t€ |
| Oma pääoma | 115 t€ | 103 t€ | 95 t€ | 73 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 36 t€ | 31 t€ | 35 t€ | 46 t€ |
| Vieras pääoma | 36 t€ | 31 t€ | 35 t€ | 46 t€ |
| Eläkekulut | 19 t€ | -20 t€ | -17 t€ | -9 813 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 9 022 € | -12 t€ | -6 691 € | -6 798 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 27 t€ | 36 t€ | 20 t€ | 20 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 66 t€ | 59 t€ | 39 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 6 604 € | 11 t€ | 4 677 € | 4 439 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 12 t€ | 15 t€ | 11 t€ | 13 t€ |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 1 779 € | 2 799 € | 3 043 € | 4 167 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 4 178 € | 6 834 € | 1 634 € | 272 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 326 € | -616 € | -105 € | -7 € |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 7 € | 46 € | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 9 783 € | 2 760 € | 9 731 € | 10 t€ |
| Muut arvopaperit | 30 t€ | 0 € | – | – |
| Aineet ja tarvikkeet | 6 894 € | 5 535 € | 2 000 € | 18 t€ |
| Valmiit tuotteet | 19 t€ | 15 t€ | 20 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 5 775 € | 5 886 € | 8 654 € | 16 t€ |
| Sijoitetun vapaan oman pääoman rahasto | 28 t€ | 28 t€ | 28 t€ | 28 t€ |
| Rahoitusarvopaperit | 30 t€ | 0 € | – | – |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 20 t€ | 15 t€ | 28 t€ | 45 t€ |
| Muut henkilösivukulut | 2 609 € | -5 679 € | -2 636 € | -4 155 € |
| Ostot tilikauden aikana | – | -130 t€ | -111 t€ | -96 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 647 € | 961 € | 0 € | – |
| Palvelujen ostot | – | -8 737 € | -9 403 € | 0 € |
| Palkat ja palkkiot | 100 t€ | -112 t€ | -107 t€ | -95 t€ |
| Vastattavaa | 151 t€ | 134 t€ | 130 t€ | 119 t€ |
| Varastojen lisäys (+) tai vähennys (-) | – | -850 € | 4 210 € | -826 € |
| Lyhytaikaiset saadut ennakot | 8 877 € | 7 714 € | 5 763 € | 6 748 € |
| Koneet ja kalusto | 27 t€ | 36 t€ | 20 t€ | 20 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Ihoklinikka Leila Oy kuuluu toimialaluokassa kauneudenhoitopalvelut ylimpään neljännekseen (336 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 7 253 €, 5,4-kertainen).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Ilmainen kuukausilista: Rauma
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta