Aluevahti Kokeile maksutta

Lauttasaaren huolto oy

Osakeyhtiö. Rakennuspaikan valmistelutyöt.

Lauttasaaren huolto oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Siilinjärvi, rekisteröity vuonna 1994. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2023, liikevaihto oli 409 t€ ja liikevoitto 25 t€; omavaraisuusaste 26,7 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 50 t€ ja tuloverot 13 t€. Viimeisin kaupparekisterimerkintä: toimitusjohtajan muutos 5.6.2026.

Liikevaihto 2023409 t€+20253 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto25 t€6,0 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos14 t€käyttökate 27 t€
Omavaraisuusaste26,7 %quick ratio 1,23
Verotettava tulo 202450 t€ toimialan suurempaan puoliskoon
Tuloverot 202413 t€20 t€ vuosina 2020–2024
Toiminut31 vrekisteröity 14.12.1994
Kaupparekisteri1merkintää, uusin toimitusjohtajan muutos

Talous

2 010 €409 t€409 t€-2 300 €25 t€-3 080 €14 t€20222023
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
Tunnusluvut31.12.202331.12.2022
Liikevaihto409 t€2 010 €
Liikevaihdon muutos20253,1 %–
Käyttökate27 t€-1 514 €
Käyttökate-%6,6 %-75,3 %
Liikevoitto25 t€-2 300 €
Liikevoitto-%6,0 %-114,4 %
Tilikauden tulos14 t€-3 080 €
Henkilöstökulut197 t€130 €
Omavaraisuusaste26,7 %76,9 %
Quick ratio1,233,12
Current ratio1,233,12
Suhteellinen velkaantuneisuus13,9 %97,0 %
Oman pääoman tuotto68,5 %-47,4 %
Taseen loppusumma77 t€8 449 €
Oma pääoma21 t€6 500 €
Rahat ja pankkisaamiset14 t€373 €

Tase

8 449 €77 t€77 t€6 500 €21 t€373 €14 t€20222023
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase

Tuloslaskelma

31.12.202331.12.2022
Liikevaihto409 t€2 010 €
Materiaalit ja palvelut-130 t€0 €
Henkilöstökulut-197 t€-130 €
Poistot ja arvonalentumiset-2 498 €-786 €
Liiketoiminnan muut kulut-55 t€-3 395 €
Liikevoitto (-tappio)25 t€-2 300 €
Rahoitustuotot ja -kulut + (-)-3 745 €-706 €
Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja21 t€-3 006 €
Tuloverot-6 759 €-73 €
Tilikauden voitto (tappio)14 t€-3 080 €

Tase

31.12.202331.12.2022
Pysyvät vastaavat7 495 €2 358 €
Saamiset56 t€5 718 €
Rahat ja pankkisaamiset14 t€373 €
Vaihtuvat vastaavat70 t€6 091 €
Vastaavaa77 t€8 449 €
Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma2 523 €2 523 €
Oma pääoma21 t€6 500 €
Lyhytaikainen vieras pääoma57 t€1 949 €
Vieras pääoma57 t€1 949 €
Kaikki tilinpäätöksen erät (42)
31.12.202331.12.2022
Liikevaihto409 t€2 010 €
Materiaalit ja palvelut-130 t€0 €
Henkilöstökulut-197 t€-130 €
Poistot ja arvonalentumiset-2 498 €-786 €
Liiketoiminnan muut kulut-55 t€-3 395 €
Liikevoitto (-tappio)25 t€-2 300 €
Rahoitustuotot ja -kulut + (-)-3 745 €-706 €
Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja21 t€-3 006 €
Tuloverot-6 759 €-73 €
Tilikauden voitto (tappio)14 t€-3 080 €
Pysyvät vastaavat7 495 €2 358 €
Saamiset56 t€5 718 €
Rahat ja pankkisaamiset14 t€373 €
Vaihtuvat vastaavat70 t€6 091 €
Vastaavaa77 t€8 449 €
Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma2 523 €2 523 €
Oma pääoma21 t€6 500 €
Lyhytaikainen vieras pääoma57 t€1 949 €
Vieras pääoma57 t€1 949 €
Suunnitelman mukaiset poistot-2 498 €-786 €
Lyhytaikaiset myyntisaamiset54 t€0 €
Eläkekulut-26 t€0 €
Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma14 t€-3 080 €
Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille-3 760 €-706 €
Pitkäaikaiset saamiset970 €440 €
Lyhytaikaiset saamiset55 t€5 278 €
Vastattavaa77 t€8 449 €
Palkat ja palkkiot-161 t€0 €
Palvelujen ostot-54 t€0 €
Pitkäaikaiset muut saamiset970 €440 €
Muut henkilösivukulut-9 705 €-130 €
Aineelliset hyödykkeet7 495 €2 358 €
Lyhytaikaiset ostovelat22 t€0 €
Lyhytaikaiset siirtovelat15 t€974 €
Lyhytaikaiset muut saamiset0 €116 €
Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä15 €0 €
Lyhytaikaiset muut velat19 t€976 €
Ostot tilikauden aikana-76 t€0 €
Lyhytaikaiset siirtosaamiset219 €0 €
Koneet ja kalusto7 495 €2 358 €
Edellisten tilikausien voitto (tappio)3 977 €7 056 €
Lyhytaikaiset lainasaamiset855 €5 162 €

Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).

Verotus

0 €10 t€0 €26 t€50 t€50 t€20202021202220232024

Verotettavalla tulolla mitattuna Lauttasaaren huolto oy kuuluu toimialaluokassa rakennuspaikan valmistelutyöt suurempaan puoliskoon (1576 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 36 t€).

Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.

Kaupparekisterin tapahtumat

  • Toimitusjohtajan muutos

Seuraa yrityksiä alueellasi

Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.

Kokeile maksutta