Heimosen Kenkä - Becca Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Kouvola, rekisteröity vuonna 1993. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 1,1 M€ ja liikevoitto -81 t€; omavaraisuusaste 55,9 %.
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 1,1 M€ | 1,3 M€ |
| Liikevaihdon muutos | -17,4 % | – |
| Käyttökate | -86 t€ | -50 t€ |
| Käyttökate-% | -7,8 % | -3,7 % |
| Liikevoitto | -81 t€ | -43 t€ |
| Liikevoitto-% | -7,3 % | -3,2 % |
| Tilikauden tulos | -92 t€ | -9 634 € |
| Henkilöstökulut | -170 t€ | -149 t€ |
| Omavaraisuusaste | 55,9 % | 59,7 % |
| Quick ratio | 1,06 | 1,07 |
| Current ratio | 3,17 | 3,10 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 70,8 % | 54,6 % |
| Oman pääoman tuotto | -9,3 % | -0,9 % |
| Taseen loppusumma | 1,8 M€ | 1,8 M€ |
| Oma pääoma | 994 t€ | 1,1 M€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 4 297 € | 6 406 € |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 1,1 M€ | 1,3 M€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 12 t€ | 0 € |
| Materiaalit ja palvelut | 658 t€ | 875 t€ |
| Henkilöstökulut | 170 t€ | 149 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 5 488 € | 7 318 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 367 t€ | 352 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -81 t€ | -43 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 11 t€ | 13 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -92 t€ | -56 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -92 t€ | -9 634 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 17 t€ | 22 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 1,2 M€ | 1,2 M€ |
| Saamiset | 588 t€ | 613 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 4 297 € | 6 406 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 1,8 M€ | 1,8 M€ |
| Vastaavaa | 1,8 M€ | 1,8 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 8 000 € | 8 000 € |
| Oma pääoma | 994 t€ | 1,1 M€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 230 t€ | 157 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 557 t€ | 580 t€ |
| Vieras pääoma | 788 t€ | 737 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (51)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 1,1 M€ | 1,3 M€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 12 t€ | 0 € |
| Materiaalit ja palvelut | 658 t€ | 875 t€ |
| Henkilöstökulut | 170 t€ | 149 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 5 488 € | 7 318 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 367 t€ | 352 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -81 t€ | -43 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 11 t€ | 13 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -92 t€ | -56 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -92 t€ | -9 634 € |
| Pysyvät vastaavat | 17 t€ | 22 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 1,2 M€ | 1,2 M€ |
| Saamiset | 588 t€ | 613 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 4 297 € | 6 406 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 1,8 M€ | 1,8 M€ |
| Vastaavaa | 1,8 M€ | 1,8 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 8 000 € | 8 000 € |
| Oma pääoma | 994 t€ | 1,1 M€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 230 t€ | 157 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 557 t€ | 580 t€ |
| Vieras pääoma | 788 t€ | 737 t€ |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 230 t€ | 157 t€ |
| Sijoitukset | 254 € | 254 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 5 488 € | 7 318 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 397 t€ | 406 t€ |
| Eläkekulut | 33 t€ | 31 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -92 t€ | -9 634 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 11 t€ | 13 t€ |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 14 t€ | 12 t€ |
| Muut osakkeet ja osuudet | 254 € | 254 € |
| Valmiit tuotteet | 1,2 M€ | 1,2 M€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 588 t€ | 613 t€ |
| Vastattavaa | 1,8 M€ | 1,8 M€ |
| Varastojen lisäys (+) tai vähennys (-) | 9 073 € | -13 t€ |
| Palkat ja palkkiot | 130 t€ | 113 t€ |
| Palvelujen ostot | 286 € | 259 € |
| Lyhytaikaiset saadut ennakot | 3 686 € | 4 122 € |
| Muut henkilösivukulut | 6 346 € | 4 707 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 16 t€ | 22 t€ |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 33 t€ | 62 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 25 t€ | 18 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 4 858 € | 2 929 € |
| Konserniavustukset | 0 € | -46 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 123 € | 1 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 254 t€ | 241 t€ |
| Ostot tilikauden aikana | 649 t€ | 889 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 1 982 € | 20 t€ |
| Koneet ja kalusto | 16 t€ | 22 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 1,1 M€ | 1,1 M€ |
| Lyhytaikaiset saamiset saman konsernin yrityksiltä | 185 t€ | 185 t€ |
| Lyhytaikaiset velat saman konsernin yrityksille | 227 t€ | 242 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Ilmainen kuukausilista: Kouvola
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta