Kenkästoppi Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Kouvola, rekisteröity vuonna 1986. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 0 € ja liikevoitto -15 t€; omavaraisuusaste 82,5 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 334 € ja tuloverot 67 €.
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 0 € | 140 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -100,0 % | – |
| Käyttökate | -15 t€ | 17 t€ |
| Käyttökate-% | – | 12,0 % |
| Liikevoitto | -15 t€ | 17 t€ |
| Liikevoitto-% | – | 12,0 % |
| Tilikauden tulos | -6 369 € | 150 € |
| Omavaraisuusaste | 82,5 % | 79,8 % |
| Quick ratio | 0,84 | 0,89 |
| Current ratio | 0,84 | 0,89 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | – | 191,7 % |
| Oman pääoman tuotto | -0,6 % | 0,0 % |
| Taseen loppusumma | 1,3 M€ | 1,3 M€ |
| Oma pääoma | 1,1 M€ | 1,1 M€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 3 080 € | 11 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 0 € | 140 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 0 € | 119 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 15 t€ | 3 912 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -15 t€ | 17 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -8 254 € | -6 006 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -6 369 € | 23 t€ |
| Tuloverot | 0 € | 203 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -6 369 € | 150 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 1,1 M€ | 1,1 M€ |
| Saamiset | 185 t€ | 228 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 3 080 € | 11 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 188 t€ | 239 t€ |
| Vastaavaa | 1,3 M€ | 1,3 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 18 t€ | 18 t€ |
| Oma pääoma | 1,1 M€ | 1,1 M€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 224 t€ | 268 t€ |
| Vieras pääoma | 224 t€ | 268 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (37)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 0 € | 140 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 0 € | 119 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 15 t€ | 3 912 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -15 t€ | 17 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -8 254 € | -6 006 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -6 369 € | 23 t€ |
| Tuloverot | 0 € | 203 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -6 369 € | 150 € |
| Pysyvät vastaavat | 1,1 M€ | 1,1 M€ |
| Saamiset | 185 t€ | 228 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 3 080 € | 11 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 188 t€ | 239 t€ |
| Vastaavaa | 1,3 M€ | 1,3 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 18 t€ | 18 t€ |
| Oma pääoma | 1,1 M€ | 1,1 M€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 224 t€ | 268 t€ |
| Vieras pääoma | 224 t€ | 268 t€ |
| Sijoitukset | 1,1 M€ | 1,1 M€ |
| Osakkeet ja osuudet tytäryhteisöissä | 927 t€ | 927 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -6 369 € | 150 € |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | 8 254 € | 6 841 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 0 € | 854 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 162 t€ | 162 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 185 t€ | 228 t€ |
| Vastattavaa | 1,3 M€ | 1,3 M€ |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 148 € | 45 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 0 € | 67 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 170 € | 108 € |
| Konserniavustukset | 0 € | 22 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 0 € | 19 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 185 t€ | 185 t€ |
| Sijoitetun vapaan oman pääoman rahasto | 901 t€ | 901 t€ |
| Ostot tilikauden aikana | 0 € | 119 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 3 371 € | 0 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 140 t€ | 140 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset saman konsernin yrityksiltä | 181 t€ | 228 t€ |
| Lyhytaikaiset velat saman konsernin yrityksille | 38 t€ | 38 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Kenkästoppi Oy kuuluu toimialaluokassa jalkineiden vähittäiskauppa pienempään puoliskoon (52 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 51 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Ilmainen kuukausilista: Kouvola
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta