Onni Fysio Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Humppila, rekisteröity vuonna 1983. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 578 t€ ja liikevoitto 44 t€; omavaraisuusaste 80,6 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 30 t€ ja tuloverot 6 019 €. Julkiset ostajat ostivat siltä 889 € vuosina 2023–2024; suurin ostaja on Avopalvelu (Pirkanmaan hyvinvointialue). Viimeisin kaupparekisterimerkintä: toimiala muuttui 3.6.2026.
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 578 t€ | 584 t€ | 277 t€ | 120 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -1,0 % | 110,4 % | 130,4 % | – |
| Käyttökate | 31 t€ | 49 t€ | 48 t€ | 19 t€ |
| Käyttökate-% | 5,4 % | 8,3 % | 17,4 % | 15,9 % |
| Liikevoitto | 44 t€ | 32 t€ | 41 t€ | 17 t€ |
| Liikevoitto-% | 7,6 % | 5,4 % | 14,9 % | 14,0 % |
| Tilikauden tulos | 27 t€ | 28 t€ | 38 t€ | 15 t€ |
| Henkilöstökulut | -110 t€ | 95 t€ | 71 t€ | 59 t€ |
| Omavaraisuusaste | 80,6 % | 81,5 % | 78,5 % | 98,7 % |
| Quick ratio | 2,65 | 3,83 | 2,86 | 21,65 |
| Current ratio | 2,70 | 3,91 | 2,92 | 22,05 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 9,6 % | 8,5 % | 20,5 % | 2,1 % |
| Oman pääoman tuotto | 11,7 % | 12,7 % | 18,2 % | 8,0 % |
| Taseen loppusumma | 284 t€ | 269 t€ | 265 t€ | 188 t€ |
| Oma pääoma | 229 t€ | 220 t€ | 208 t€ | 185 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 69 t€ | 56 t€ | 62 t€ | 34 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 578 t€ | 584 t€ | 277 t€ | 120 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 320 t€ | -336 t€ | -104 t€ | -12 t€ |
| Henkilöstökulut | 110 t€ | -95 t€ | -71 t€ | -59 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 13 t€ | -17 t€ | -6 819 € | -2 368 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 91 t€ | -104 t€ | -53 t€ | -30 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 44 t€ | 32 t€ | 41 t€ | 17 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 11 t€ | 2 349 € | 5 932 € | 1 644 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 34 t€ | 34 t€ | 47 t€ | 18 t€ |
| Tuloverot | 6 919 € | -6 025 € | -9 475 € | -3 694 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 27 t€ | 28 t€ | 38 t€ | 15 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 150 t€ | 156 t€ | 159 t€ | 132 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 1 013 € |
| Saamiset | 62 t€ | 55 t€ | 42 t€ | 21 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 69 t€ | 56 t€ | 62 t€ | 34 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 134 t€ | 114 t€ | 106 t€ | 56 t€ |
| Vastaavaa | 284 t€ | 269 t€ | 265 t€ | 188 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 8 409 € | 8 409 € | 8 409 € | 8 409 € |
| Oma pääoma | 229 t€ | 220 t€ | 208 t€ | 185 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 5 625 € | 21 t€ | 21 t€ | 0 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 50 t€ | 29 t€ | 36 t€ | 2 529 € |
| Vieras pääoma | 55 t€ | 50 t€ | 57 t€ | 2 529 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (51)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 578 t€ | 584 t€ | 277 t€ | 120 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 320 t€ | -336 t€ | -104 t€ | -12 t€ |
| Henkilöstökulut | 110 t€ | -95 t€ | -71 t€ | -59 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 13 t€ | -17 t€ | -6 819 € | -2 368 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 91 t€ | -104 t€ | -53 t€ | -30 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 44 t€ | 32 t€ | 41 t€ | 17 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 11 t€ | 2 349 € | 5 932 € | 1 644 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 34 t€ | 34 t€ | 47 t€ | 18 t€ |
| Tuloverot | 6 919 € | -6 025 € | -9 475 € | -3 694 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 27 t€ | 28 t€ | 38 t€ | 15 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 150 t€ | 156 t€ | 159 t€ | 132 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 1 013 € |
| Saamiset | 62 t€ | 55 t€ | 42 t€ | 21 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 69 t€ | 56 t€ | 62 t€ | 34 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 134 t€ | 114 t€ | 106 t€ | 56 t€ |
| Vastaavaa | 284 t€ | 269 t€ | 265 t€ | 188 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 8 409 € | 8 409 € | 8 409 € | 8 409 € |
| Oma pääoma | 229 t€ | 220 t€ | 208 t€ | 185 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 5 625 € | 21 t€ | 21 t€ | 0 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 50 t€ | 29 t€ | 36 t€ | 2 529 € |
| Vieras pääoma | 55 t€ | 50 t€ | 57 t€ | 2 529 € |
| Eläkekulut | 22 t€ | -20 t€ | -16 t€ | -14 t€ |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 13 t€ | -17 t€ | -6 819 € | -2 368 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 38 t€ | 51 t€ | 61 t€ | 7 105 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 194 t€ | 183 t€ | 162 t€ | 162 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 62 t€ | 55 t€ | 42 t€ | 21 t€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | 7 130 € | 1 782 € | 1 331 € | 1 072 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 52 t€ | 48 t€ | 41 t€ | 15 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 2 742 € | 0 € | 0 € | 5 137 € |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 24 € | 29 € | 7 386 € | 0 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 1 192 € | -1 894 € | -1 454 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 29 t€ | 27 t€ | 24 t€ | 1 457 € |
| Aineet ja tarvikkeet | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 1 013 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 5 660 € | 686 € | 3 855 € | 0 € |
| Aineettomat hyödykkeet | 211 € | 211 € | 211 € | 0 € |
| Arvonalentumiset pysyvien vastaavien sijoituksista | 9 348 € | 4 214 € | 0 € | – |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 27 t€ | 28 t€ | 38 t€ | 15 t€ |
| Sijoitukset | 112 t€ | 104 t€ | 98 t€ | 125 t€ |
| Muut henkilösivukulut | 5 868 € | -3 569 € | -3 449 € | -2 731 € |
| Ostot tilikauden aikana | 9 387 € | -19 t€ | -2 198 € | -2 225 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 7 364 € | 7 360 € | 819 € | 889 € |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 5 625 € | 21 t€ | 21 t€ | 0 € |
| Palvelujen ostot | 311 t€ | -318 t€ | -104 t€ | -10 t€ |
| Aineettomat oikeudet | 211 € | 211 € | 211 € | 0 € |
| Palkat ja palkkiot | 83 t€ | -71 t€ | -52 t€ | -42 t€ |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | – | – | 0 € | 1 644 € |
| Vastattavaa | 284 t€ | 269 t€ | 265 t€ | 188 t€ |
| Varastojen lisäys (+) tai vähennys (-) | – | 0 € | 1 487 € | 0 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 112 t€ | 104 t€ | 98 t€ | 125 t€ |
| Koneet ja kalusto | 38 t€ | 51 t€ | 61 t€ | 7 105 € |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 7 500 € | 0 € | 7 500 € | 0 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Onni Fysio Oy kuuluu toimialaluokassa fysioterapiapalvelut suurempaan puoliskoon (331 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 15 t€, 2,0-kertainen).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Myynti julkisille ostajille
Suurimmat ostajat
Kaupparekisterin tapahtumat
- Toimiala muuttui
- Kotipaikka muuttui
Ilmainen kuukausilista: Humppila
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta