Joutjärven Palloilukeskus Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Espoo, rekisteröity vuonna 1978. Tilikaudella, joka päättyi 31.7.2025, liikevaihto oli 76 t€ ja liikevoitto -29 t€; omavaraisuusaste -263,4 %. Sillä on 1 alkoholilupaa.
Liikevaihto 202576 t€-0 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto-29 t€-37,8 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos-30 t€käyttökate -55 t€
Omavaraisuusaste-263,4 %quick ratio 0,03
Toiminut47 vrekisteröity 15.12.1978
Alkoholiluvat1uusin 1.3.2024
Espoo: 127 uutta yritystä 30 päivässä
- Ilovite OyOhjelmistojen suunnittelu ja valmistus
- Kahvila Tuisku OyKahvilat ja muu alkoholittomien juomien tarjoilu
- Mizero OyErikoistumaton agentuuritoiminta
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.7.2025 | 31.7.2024 | 31.7.2023 | 31.7.2022 |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 76 t€ | 76 t€ | 75 t€ | 57 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -0,1 % | 1,5 % | 30,8 % | – |
| Käyttökate | -55 t€ | -38 t€ | -38 t€ | -34 t€ |
| Käyttökate-% | -73,1 % | -49,7 % | -50,3 % | -60,0 % |
| Liikevoitto | -29 t€ | -65 t€ | -65 t€ | -57 t€ |
| Liikevoitto-% | -37,8 % | -85,1 % | -86,5 % | -99,5 % |
| Tilikauden tulos | -30 t€ | -67 t€ | -66 t€ | -57 t€ |
| Henkilöstökulut | -22 t€ | 3 179 € | -86 € | 12 t€ |
| Omavaraisuusaste | -263,4 % | -187,9 % | -104,3 % | -55,1 % |
| Quick ratio | 0,03 | 0,02 | 0,02 | 0,05 |
| Current ratio | 0,03 | 0,02 | 0,03 | 0,06 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 448,9 % | 438,3 % | 394,4 % | 418,8 % |
| Taseen loppusumma | 94 t€ | 116 t€ | 145 t€ | 154 t€ |
| Oma pääoma | -247 t€ | -217 t€ | -151 t€ | -85 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 828 € | 1 049 € | 4 258 € | 3 352 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.7.2025 | 31.7.2024 | 31.7.2023 | 31.7.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 76 t€ | 76 t€ | 75 t€ | 57 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 16 t€ | 2 657 € | 0 € | – |
| Materiaalit ja palvelut | 12 t€ | -49 t€ | -48 t€ | -36 t€ |
| Henkilöstökulut | 22 t€ | -3 179 € | 86 € | -12 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 27 t€ | -27 t€ | -27 t€ | -23 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 59 t€ | -65 t€ | -65 t€ | -43 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -29 t€ | -65 t€ | -65 t€ | -57 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 950 € | -1 942 € | -778 € | -334 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -30 t€ | -67 t€ | -66 t€ | -57 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -30 t€ | -67 t€ | -66 t€ | -57 t€ |
Tase
| 31.7.2025 | 31.7.2024 | 31.7.2023 | 31.7.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 83 t€ | 110 t€ | 137 t€ | 141 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 970 € | 970 € | 970 € | 970 € |
| Saamiset | 8 002 € | 3 914 € | 2 573 € | 9 026 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 828 € | 1 049 € | 4 258 € | 3 352 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 11 t€ | 5 934 € | 7 802 € | 13 t€ |
| Vastaavaa | 94 t€ | 116 t€ | 145 t€ | 154 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | -247 t€ | -217 t€ | -151 t€ | -85 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 15 t€ | 15 t€ | 14 t€ | 14 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 326 t€ | 318 t€ | 281 t€ | 226 t€ |
| Vieras pääoma | 341 t€ | 333 t€ | 295 t€ | 240 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (50)
| 31.7.2025 | 31.7.2024 | 31.7.2023 | 31.7.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 76 t€ | 76 t€ | 75 t€ | 57 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 16 t€ | 2 657 € | 0 € | – |
| Materiaalit ja palvelut | 12 t€ | -49 t€ | -48 t€ | -36 t€ |
| Henkilöstökulut | 22 t€ | -3 179 € | 86 € | -12 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 27 t€ | -27 t€ | -27 t€ | -23 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 59 t€ | -65 t€ | -65 t€ | -43 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -29 t€ | -65 t€ | -65 t€ | -57 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 950 € | -1 942 € | -778 € | -334 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -30 t€ | -67 t€ | -66 t€ | -57 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -30 t€ | -67 t€ | -66 t€ | -57 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 83 t€ | 110 t€ | 137 t€ | 141 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 970 € | 970 € | 970 € | 970 € |
| Saamiset | 8 002 € | 3 914 € | 2 573 € | 9 026 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 828 € | 1 049 € | 4 258 € | 3 352 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 11 t€ | 5 934 € | 7 802 € | 13 t€ |
| Vastaavaa | 94 t€ | 116 t€ | 145 t€ | 154 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | -247 t€ | -217 t€ | -151 t€ | -85 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 15 t€ | 15 t€ | 14 t€ | 14 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 326 t€ | 318 t€ | 281 t€ | 226 t€ |
| Vieras pääoma | 341 t€ | 333 t€ | 295 t€ | 240 t€ |
| Palvelujen ostot | 9 737 € | -44 t€ | -42 t€ | -32 t€ |
| Muut aineelliset hyödykkeet | 28 t€ | 52 t€ | 76 t€ | 77 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | -230 t€ | -163 t€ | -98 t€ | -41 t€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | 323 t€ | 316 t€ | 280 t€ | 226 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -30 t€ | -67 t€ | -66 t€ | -57 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 1 784 € | 0 € | 1 106 € | 8 204 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 27 t€ | -27 t€ | -27 t€ | -23 t€ |
| Ostot tilikauden aikana | 2 749 € | -4 143 € | -5 597 € | -3 940 € |
| Maa- ja vesialueet, Omistetut | 30 t€ | 30 t€ | 30 t€ | 30 t€ |
| Palkat ja palkkiot | 20 t€ | -2 529 € | 0 € | -9 085 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 252 € | 434 € | 614 € | 28 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 951 € | -1 951 € | -785 € | -339 € |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 1 € | 9 € | 7 € | 5 € |
| Muut henkilösivukulut | 41 € | -308 € | 0 € | -606 € |
| Muu vaihto-omaisuus | 970 € | 970 € | 970 € | 970 € |
| Aineettomat hyödykkeet | 0 € | 881 € | 1 762 € | 2 643 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 83 t€ | 109 t€ | 135 t€ | 138 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 2 822 € | 2 649 € | 1 560 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 8 002 € | 3 914 € | 2 573 € | 9 026 € |
| Eläkekulut | 2 525 € | -342 € | 86 € | -2 330 € |
| Rakennukset ja rakennelmat, Omistetut | 25 t€ | 27 t€ | 29 t€ | 31 t€ |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 15 t€ | 15 t€ | 14 t€ | 14 t€ |
| Koneet ja kalusto | 322 € | 430 € | 573 € | 764 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 84 € | 84 € | 84 € | 84 € |
| Muut aineettomat hyödykkeet | 0 € | 881 € | 1 762 € | 2 643 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 5 965 € | 3 481 € | 854 € | 794 € |
| Yhtiöjärjestyksen tai sääntöjen mukaiset rahastot | 10 t€ | 10 t€ | 10 t€ | 10 t€ |
| Sijoitukset | 84 € | 84 € | 84 € | 84 € |
| Vastattavaa | 94 t€ | 116 t€ | 145 t€ | 154 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Alkoholiluvat
- Joutjärven Palloilukeskus OyKisällinkatu 3Anniskelu