256aktiva företag
27registrerade under det senaste året
164redovisade beskattningsbar inkomst för 2024
81 t€branschens medianinkomst i hela Finland, 2024
Störst mätt i beskattningsbar inkomst (100 av 256)
| Företag | Beskattningsbar inkomst 2024 | Omsättning |
|---|---|---|
| Hemmila-Medical OyAktiebolag, registrerat 2019 | 772 t€ | – |
| Heart Counsel OyAktiebolag, registrerat 2005 | 557 t€ | – |
| Lääkäripalvelu Belle OyAktiebolag, registrerat 1993 | 555 t€ | – |
| MediNipa OyAktiebolag, registrerat 2018 | 523 t€ | – |
| Mediova OyAktiebolag, registrerat 2007 | 468 t€ | – |
| Genus Consulting OyAktiebolag, registrerat 2016 | 465 t€ | – |
| Medzilla OyAktiebolag, registrerat 2021 | 456 t€ | – |
| Profundus OyAktiebolag, registrerat 2014 | 452 t€ | – |
| MedAG OyAktiebolag, registrerat 2023 | 448 t€ | – |
| PAM Medical OyAktiebolag, registrerat 2019 | 426 t€ | – |
| RockDoc Invest OyAktiebolag, registrerat 2007 | 407 t€ | – |
| TS Kuvantaminen OyAktiebolag, registrerat 2022 | 404 t€ | – |
| Docmed OyAktiebolag, registrerat 2011 | 374 t€ | – |
| Radcasus OyAktiebolag, registrerat 2006 | 369 t€ | – |
| Medijalli OyAktiebolag, registrerat 2012 | 363 t€ | – |
| Kamppus OyAktiebolag, registrerat 1996 | 351 t€ | – |
| KaLau OyAktiebolag, registrerat 2009 | 340 t€ | – |
| Medipark OyAktiebolag, registrerat 2008 | 340 t€ | – |
| Your Personal Doctor OyAktiebolag, registrerat 2009 | 336 t€ | – |
| Roccacor OyAktiebolag, registrerat 2012 | 334 t€ | – |
| ETS-Holding OyAktiebolag, registrerat 2007 | 312 t€ | – |
| Octomed OyAktiebolag, registrerat 2019 | 311 t€ | – |
| Sistenza OyAktiebolag, registrerat 2006 | 296 t€ | – |
| EyE-One OyAktiebolag, registrerat 2012 | 282 t€ | – |
| Reamer OyAktiebolag, registrerat 2019 | 276 t€ | – |
| Zonula OyAktiebolag, registrerat 2005 | 273 t€ | – |
| Ortogyn OyAktiebolag, registrerat 2015 | 253 t€ | – |
| AB R&B Ginström OYAktiebolag, registrerat 2004 | 246 t€ | – |
| LenMed OyAktiebolag, registrerat 2020 | 239 t€ | – |
| Medilogy OyAktiebolag, registrerat 2021 | 236 t€ | – |
| Smedjevik OyAktiebolag, registrerat 2021 | 233 t€ | – |
| Lääkäripalvelu Laurila OyAktiebolag, registrerat 2019 | 230 t€ | – |
| PanMed OyAktiebolag, registrerat 2013 | 224 t€ | – |
| Lille Group OyAktiebolag, registrerat 2021 | 218 t€ | – |
| Sporttiatri OyAktiebolag, registrerat 1992 | 215 t€ | – |
| OrthoSport OyAktiebolag, registrerat 2020 | 210 t€ | – |
| MediceCurat OyAktiebolag, registrerat 2010 | 208 t€ | – |
| Stetos OyAktiebolag, registrerat 2003 | 200 t€ | – |
| Metso Terveyspalvelut OyAktiebolag, registrerat 2011 | 199 t€ | – |
| MediNice Group OyAktiebolag, registrerat 2022 | 194 t€ | – |
| mediteir oyAktiebolag, registrerat 2020 | 193 t€ | – |
| Olkax OyAktiebolag, registrerat 2013 | 193 t€ | – |
| Natalia Paloniemi OyAktiebolag, registrerat 2023 | 190 t€ | – |
| Höglund Medical OyAktiebolag, registrerat 2018 | 181 t€ | 340 t€ |
| Lääkäripalvelut Jarkko Kuoppala OyAktiebolag, registrerat 2001 | 178 t€ | – |
| OftalMed OyAktiebolag, registrerat 1998 | 176 t€ | – |
| Fennomag OyAktiebolag, registrerat 2013 | 172 t€ | – |
| JaNeMed OyAktiebolag, registrerat 2022 | 170 t€ | – |
| Medi-Roukanoja OyAktiebolag, registrerat 2011 | 170 t€ | – |
| Kierukka OyAktiebolag, registrerat 2015 | 168 t€ | – |
| Optidoc OyAktiebolag, registrerat 2023 | 167 t€ | – |
| Rinmar OyAktiebolag, registrerat 2021 | 167 t€ | – |
| Vornaped OyAktiebolag, registrerat 2020 | 161 t€ | – |
| Remedim OyAktiebolag, registrerat 2014 | 157 t€ | – |
| Pareo Terveyspalvelut OyAktiebolag, registrerat 2012 | 156 t€ | – |
| RMR Medical OyAktiebolag, registrerat 2022 | 155 t€ | – |
| Jalkaholvi OyAktiebolag, registrerat 2007 | 150 t€ | – |
| Iholääkärit Dermatol OyAktiebolag, registrerat 2017 | 150 t€ | – |
| Syke Consulting OyAktiebolag, registrerat 2023 | 148 t€ | – |
| Utopia Medical OyAktiebolag, registrerat 2021 | 145 t€ | 154 t€ |
| Sydrad OyAktiebolag, registrerat 2023 | 145 t€ | – |
| AJ Terveys OyAktiebolag, registrerat 2019 | 143 t€ | – |
| Medipasi OyAktiebolag, registrerat 2007 | 142 t€ | – |
| Oftalmix OyAktiebolag, registrerat 2005 | 141 t€ | 179 t€ |
| Metatarsus OyAktiebolag, registrerat 2023 | 136 t€ | – |
| Vascpro OyAktiebolag, registrerat 2022 | 126 t€ | – |
| Scopestones OyAktiebolag, registrerat 2004 | 126 t€ | – |
| Yleislääketiede & Pienkirurgia Espoo OyAktiebolag, registrerat 2020 | 126 t€ | – |
| RäisänenAppelberg OyAktiebolag, registrerat 2012 | 125 t€ | – |
| Pro Salus OyAktiebolag, registrerat 2002 | 121 t€ | – |
| Medomai OyAktiebolag, registrerat 2022 | 116 t€ | – |
| Orto-Ympäristö OyAktiebolag, registrerat 2003 | 115 t€ | – |
| Mehik Medica OyAktiebolag, registrerat 2019 | 114 t€ | – |
| Rissanen Consulting OyAktiebolag, registrerat 2010 | 111 t€ | – |
| Penttilä Medical OyAktiebolag, registrerat 2017 | 109 t€ | – |
| VV Medical OyAktiebolag, registrerat 2019 | 105 t€ | – |
| Skindos OyAktiebolag, registrerat 2008 | 101 t€ | – |
| Nikomed OyAktiebolag, registrerat 2011 | 101 t€ | – |
| Merestat OYAktiebolag, registrerat 1989 | 98 t€ | – |
| Gynekologi A. Toijonen OyAktiebolag, registrerat 2022 | 96 t€ | – |
| Dokita OyAktiebolag, registrerat 2016 | 93 t€ | – |
| Lääkäripalvelut Rainvuori OyAktiebolag, registrerat 2016 | 90 t€ | – |
| Dr. Geri OyAktiebolag, registrerat 2013 | 89 t€ | – |
| Surgivision OyAktiebolag, registrerat 2006 | 84 t€ | – |
| Medixa OyAktiebolag, registrerat 2019 | 83 t€ | – |
| Kneppers Medical OyAktiebolag, registrerat 2015 | 82 t€ | – |
| Medinter OyAktiebolag, registrerat 2011 | 82 t€ | – |
| Facetia OyAktiebolag, registrerat 2022 | 80 t€ | – |
| JustWell OyAktiebolag, registrerat 2022 | 79 t€ | – |
| Silmälääkäripalvelu Tuuli Piiroinen OYAktiebolag, registrerat 2002 | 79 t€ | – |
| Otocare OyAktiebolag, registrerat 2009 | 78 t€ | – |
| Docculus OyAktiebolag, registrerat 2014 | 77 t€ | – |
| Luusilmä OyAktiebolag, registrerat 2016 | 77 t€ | – |
| Espoon Kardiologipalvelu OyAktiebolag, registrerat 2015 | 74 t€ | – |
| Hakala Medical OyAktiebolag, registrerat 2015 | 74 t€ | – |
| Lääkäripalvelut Puntila OYAktiebolag, registrerat 2023 | 72 t€ | – |
| Keijukainen Terveyspalvelut OyAktiebolag, registrerat 2022 | 67 t€ | – |
| JKK Medical OyAktiebolag, registrerat 2022 | 67 t€ | – |
| EN-Joy OyAktiebolag, registrerat 2012 | 66 t€ | – |
| Plastiikkakirurgia J.Salo OyAktiebolag, registrerat 2017 | 66 t€ | – |
Beskattningsbar inkomst är resultatet beräknat i beskattningen, inte omsättningen. Omsättningen visas när företaget har lämnat in sitt bokslut digitalt. På företagets sida finns ekonomi, skatteuppgifter och händelser i handelsregistret.
Nyaste företagen
| OYH Medical Oy | 11.10.2026 |
| Legatus Sanitatis Oy | 5.10.2026 |
| Move Medical Oy | 30.9.2026 |
| Tuisku & Henri Oy | 24.9.2026 |
| Signature Clinic Oy | 21.9.2026 |
| VM-Estetiikka Group Oy | 19.8.2026 |
| VM-Klinikat Tapiola Oy | 19.8.2026 |
| Psynos Oy | 29.5.2026 |
| RV Diagnostics Oy | 19.4.2026 |
| Uplift Medical Oy | 6.4.2026 |
Gratis månadslista: Esbo
En gång i månaden till din e-post: nya objekt i kommunen och grannkommunerna, månadens siffror och hela listan. Gratis och utan bindning, avsluta när du vill.