Mitsaa Holding Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Hyvinkää, rekisteröity vuonna 2024. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevoitto -390 €; omavaraisuusaste 96,2 %.
Bruttotulos 2025–tilikausi päättyi 31.12.2025
Liikevoitto-390 €
Tilikauden tulos-404 €käyttökate -390 €
Omavaraisuusaste96,2 %quick ratio 0,07
Toiminut1 vrekisteröity 18.11.2024
Hyvinkää: 6 uutta yritystä 30 päivässä
- Jyliset OyTalonrakentaminen
- WauWall OyMuu mainostoimistojen toiminta
- RFS Invest OyMuualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
BruttotulosLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Käyttökate | -390 € | -560 € |
| Liikevoitto | -390 € | -560 € |
| Tilikauden tulos | -404 € | 49 t€ |
| Omavaraisuusaste | 96,2 % | 98,5 % |
| Quick ratio | 0,07 | 4,18 |
| Current ratio | 0,07 | 4,18 |
| Oman pääoman tuotto | -0,1 % | 6,1 % |
| Taseen loppusumma | 774 t€ | 822 t€ |
| Oma pääoma | 745 t€ | 810 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 936 € | 0 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liiketoiminnan muut kulut | 390 € | -560 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -390 € | -560 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 14 € | 50 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -404 € | 49 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -404 € | 49 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 772 t€ | 772 t€ |
| Saamiset | 0 € | 50 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 936 € | 0 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 1 936 € | 50 t€ |
| Vastaavaa | 774 t€ | 822 t€ |
| Oma pääoma | 745 t€ | 810 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 29 t€ | 12 t€ |
| Vieras pääoma | 29 t€ | 12 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (26)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liiketoiminnan muut kulut | 390 € | -560 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -390 € | -560 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 14 € | 50 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -404 € | 49 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -404 € | 49 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 772 t€ | 772 t€ |
| Saamiset | 0 € | 50 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 936 € | 0 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 1 936 € | 50 t€ |
| Vastaavaa | 774 t€ | 822 t€ |
| Oma pääoma | 745 t€ | 810 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 29 t€ | 12 t€ |
| Vieras pääoma | 29 t€ | 12 t€ |
| Tuotot osuuksista saman konsernin yrityksissä | 0 € | 50 t€ |
| Osakkeet ja osuudet tytäryhteisöissä | 772 t€ | 772 t€ |
| Sijoitetun vapaan oman pääoman rahasto | 745 t€ | 761 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -404 € | 49 t€ |
| Vastattavaa | 774 t€ | 822 t€ |
| Lyhytaikaiset velat saman konsernin yrityksille | 11 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 0 € | 11 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 14 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 18 t€ | 560 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 0 € | 50 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 440 € | 0 € |
| Sijoitukset | 772 t€ | 772 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset saman konsernin yrityksiltä | 0 € | 50 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).