Jura Capital Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Kotka, rekisteröity vuonna 2024. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevoitto -1 694 €; omavaraisuusaste 99,8 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 10 t€ ja tuloverot 2 500 €.
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Käyttökate | -1 694 € | 0 € |
| Liikevoitto | -1 694 € | 0 € |
| Tilikauden tulos | 178 t€ | 0 € |
| Omavaraisuusaste | 99,8 % | – |
| Quick ratio | 17,71 | – |
| Current ratio | 17,71 | – |
| Oman pääoman tuotto | 24,0 % | – |
| Taseen loppusumma | 745 t€ | 0 € |
| Oma pääoma | 744 t€ | 0 € |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liiketoiminnan muut kulut | 1 694 € | 0 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -1 694 € | 0 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -180 t€ | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 178 t€ | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 178 t€ | 0 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 715 t€ | 0 € |
| Saamiset | 30 t€ | 0 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 30 t€ | 0 € |
| Vastaavaa | 745 t€ | 0 € |
| Oma pääoma | 744 t€ | 0 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 1 694 € | 0 € |
| Vieras pääoma | 1 694 € | 0 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (22)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liiketoiminnan muut kulut | 1 694 € | 0 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -1 694 € | 0 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -180 t€ | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 178 t€ | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 178 t€ | 0 € |
| Pysyvät vastaavat | 715 t€ | 0 € |
| Saamiset | 30 t€ | 0 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 30 t€ | 0 € |
| Vastaavaa | 745 t€ | 0 € |
| Oma pääoma | 744 t€ | 0 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 1 694 € | 0 € |
| Vieras pääoma | 1 694 € | 0 € |
| Vastattavaa | 745 t€ | 0 € |
| Sijoitetun vapaan oman pääoman rahasto | 565 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 30 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset velat saman konsernin yrityksille | 1 694 € | 0 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 150 t€ | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 178 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset saamiset omistusyhteysyrityksiltä | 30 t€ | 0 € |
| Osakkeet ja osuudet tytäryhteisöissä | 565 t€ | 0 € |
| Sijoitukset | 715 t€ | 0 € |
| Tuotot osuuksista saman konsernin yrityksissä | 180 t€ | 0 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Jura Capital Oy kuuluu toimialaluokassa omaisuudenhoitotoiminta pienempään puoliskoon (453 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 27 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Ilmainen kuukausilista: Kotka
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta