MG Saltare & Statera Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Kotka, rekisteröity vuonna 2023. Tilikaudella, joka päättyi 31.8.2025, liikevaihto oli 13 t€ ja liikevoitto 23 €; omavaraisuusaste -7,3 %.
Talous
| Tunnusluvut | 31.8.2025 | 31.8.2024 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 13 t€ | 10 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 31,5 % | – |
| Käyttökate | 23 € | -429 € |
| Käyttökate-% | 0,2 % | -4,3 % |
| Liikevoitto | 23 € | -429 € |
| Liikevoitto-% | 0,2 % | -4,3 % |
| Tilikauden tulos | 26 € | -459 € |
| Henkilöstökulut | -6 500 € | 5 000 € |
| Omavaraisuusaste | -7,3 % | -5,4 % |
| Quick ratio | 0,93 | 0,95 |
| Current ratio | 0,93 | 0,95 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 48,4 % | 89,7 % |
| Taseen loppusumma | 5 964 € | 8 548 € |
| Oma pääoma | -433 € | -459 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 4 € | 2 636 € |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.8.2025 | 31.8.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 13 t€ | 10 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 0 € | -12 € |
| Henkilöstökulut | 6 500 € | -5 000 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 6 688 € | -5 460 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 23 € | -429 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -2 € | -30 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 26 € | -459 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 26 € | -459 € |
Tase
| 31.8.2025 | 31.8.2024 | |
|---|---|---|
| Saamiset | 5 961 € | 5 911 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 4 € | 2 636 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 5 964 € | 8 548 € |
| Vastaavaa | 5 964 € | 8 548 € |
| Oma pääoma | -433 € | -459 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 6 397 € | 9 006 € |
| Vieras pääoma | 6 397 € | 9 006 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (28)
| 31.8.2025 | 31.8.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 13 t€ | 10 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 0 € | -12 € |
| Henkilöstökulut | 6 500 € | -5 000 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 6 688 € | -5 460 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 23 € | -429 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -2 € | -30 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 26 € | -459 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 26 € | -459 € |
| Saamiset | 5 961 € | 5 911 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 4 € | 2 636 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 5 964 € | 8 548 € |
| Vastaavaa | 5 964 € | 8 548 € |
| Oma pääoma | -433 € | -459 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 6 397 € | 9 006 € |
| Vieras pääoma | 6 397 € | 9 006 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 5 864 € | 5 881 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 26 € | -459 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 0 € | -30 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 5 961 € | 5 911 € |
| Vastattavaa | 5 964 € | 8 548 € |
| Palkat ja palkkiot | 6 500 € | -5 000 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 312 € | 85 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 2 500 € | 3 675 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 97 € | 31 € |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 2 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 3 585 € | 5 247 € |
| Ostot tilikauden aikana | 0 € | -12 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | -459 € | 0 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Ilmainen kuukausilista: Kotka
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta