Suomen Kenttäkorjaus Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Pälkäne, rekisteröity vuonna 2024. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 219 t€ ja liikevoitto -1 443 €; omavaraisuusaste -4,8 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 230 € ja tuloverot 146 €.
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 219 t€ | 197 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 11,4 % | – |
| Käyttökate | -8 275 € | 3 112 € |
| Käyttökate-% | -3,8 % | 1,6 % |
| Liikevoitto | -1 443 € | 229 € |
| Liikevoitto-% | -0,7 % | 0,1 % |
| Tilikauden tulos | -1 130 € | 236 € |
| Henkilöstökulut | -53 t€ | 28 t€ |
| Omavaraisuusaste | -4,8 % | 0,8 % |
| Quick ratio | 0,57 | 0,84 |
| Current ratio | 0,57 | 0,84 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 8,8 % | 14,3 % |
| Oman pääoman tuotto | – | 100,0 % |
| Taseen loppusumma | 48 t€ | 54 t€ |
| Oma pääoma | -894 € | 236 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 17 t€ | 25 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 219 t€ | 197 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 118 t€ | -126 t€ |
| Henkilöstökulut | 53 t€ | -28 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 6 832 € | -2 883 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 43 t€ | -39 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -1 443 € | 229 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -359 € | 6 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -1 084 € | 236 € |
| Tuloverot | 46 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -1 130 € | 236 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 20 t€ | 8 649 € |
| Saamiset | 10 t€ | 21 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 17 t€ | 25 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 28 t€ | 46 t€ |
| Vastaavaa | 48 t€ | 54 t€ |
| Oma pääoma | -894 € | 236 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 49 t€ | 54 t€ |
| Vieras pääoma | 49 t€ | 54 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (38)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 219 t€ | 197 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 118 t€ | -126 t€ |
| Henkilöstökulut | 53 t€ | -28 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 6 832 € | -2 883 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 43 t€ | -39 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -1 443 € | 229 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -359 € | 6 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -1 084 € | 236 € |
| Tuloverot | 46 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -1 130 € | 236 € |
| Pysyvät vastaavat | 20 t€ | 8 649 € |
| Saamiset | 10 t€ | 21 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 17 t€ | 25 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 28 t€ | 46 t€ |
| Vastaavaa | 48 t€ | 54 t€ |
| Oma pääoma | -894 € | 236 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 49 t€ | 54 t€ |
| Vieras pääoma | 49 t€ | 54 t€ |
| Muut henkilösivukulut | 1 562 € | -1 424 € |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 476 € | 6 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 20 t€ | 8 649 € |
| Eläkekulut | 3 843 € | -3 261 € |
| Vastattavaa | 48 t€ | 54 t€ |
| Koneet ja kalusto | 20 t€ | 8 649 € |
| Palvelujen ostot | 2 513 € | -2 632 € |
| Palkat ja palkkiot | 48 t€ | -24 t€ |
| Rakennukset ja rakennelmat, Omistetut | 618 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 799 € | 2 860 € |
| Ostot tilikauden aikana | 115 t€ | -124 t€ |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 9 602 € | 18 t€ |
| Lyhytaikaiset saadut ennakot | 29 t€ | 26 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -1 130 € | 236 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 10 t€ | 19 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 117 € | 0 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 236 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 8 967 € | 9 496 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 6 832 € | -2 883 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 10 t€ | 21 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Suomen Kenttäkorjaus Oy kuuluu toimialaluokassa muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus pienempään puoliskoon (1947 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 20 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Ilmainen kuukausilista: Pälkäne
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta