Tanerak Group Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Nurmijärvi, rekisteröity vuonna 2022. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 15 t€ ja liikevoitto 11 t€; omavaraisuusaste 99,8 %.
Liikevaihto 202515 t€tilikausi päättyi 31.12.2025
Liikevoitto11 t€70,5 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos58 t€käyttökate 11 t€
Omavaraisuusaste99,8 %quick ratio 92,55
Toiminut4 vrekisteröity 23.5.2022
Nurmijärvi: 15 uutta yritystä 30 päivässä
- Lumentec OyOhjelmistojen suunnittelu ja valmistus
- Nurmijärven Onnenkimpale ryMuualla luokittelematon muu monenlainen sosiaalihuollon avopalvelutoiminta
- Tanmore OyRakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 15 t€ | 0 € | – | – |
| Käyttökate | 11 t€ | -4 220 € | -4 336 € | -413 € |
| Käyttökate-% | 70,5 % | – | – | – |
| Liikevoitto | 11 t€ | -4 220 € | -4 336 € | -413 € |
| Liikevoitto-% | 70,5 % | – | – | – |
| Tilikauden tulos | 58 t€ | 376 t€ | 829 t€ | -413 € |
| Omavaraisuusaste | 99,8 % | 100,0 % | 99,8 % | -0,1 % |
| Quick ratio | 92,55 | 5761,30 | 57,48 | 0,39 |
| Current ratio | 92,55 | 5761,30 | 57,48 | 0,39 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 32,6 % | – | – | – |
| Oman pääoman tuotto | 2,5 % | 16,0 % | 39,1 % | – |
| Taseen loppusumma | 2,3 M€ | 2,4 M€ | 2,1 M€ | 422 t€ |
| Oma pääoma | 2,3 M€ | 2,4 M€ | 2,1 M€ | -413 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 247 t€ | 323 t€ | 219 t€ | 145 t€ |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 15 t€ | 0 € | – | – |
| Liiketoiminnan muut kulut | 4 431 € | -4 220 € | -4 336 € | -413 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 11 t€ | -4 220 € | -4 336 € | -413 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -52 t€ | 380 t€ | 834 t€ | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 63 t€ | 376 t€ | 829 t€ | -413 € |
| Tuloverot | 4 821 € | 0 € | – | – |
| Tilikauden voitto (tappio) | 58 t€ | 376 t€ | 829 t€ | -413 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 1,8 M€ | 2,0 M€ | 1,9 M€ | 256 t€ |
| Saamiset | 205 t€ | 0 € | 0 € | 21 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 247 t€ | 323 t€ | 219 t€ | 145 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 452 t€ | 323 t€ | 219 t€ | 166 t€ |
| Vastaavaa | 2,3 M€ | 2,4 M€ | 2,1 M€ | 422 t€ |
| Oma pääoma | 2,3 M€ | 2,4 M€ | 2,1 M€ | -413 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 4 883 € | 56 € | 3 804 € | 422 t€ |
| Vieras pääoma | 4 883 € | 56 € | 3 804 € | 422 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (33)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 15 t€ | 0 € | – | – |
| Liiketoiminnan muut kulut | 4 431 € | -4 220 € | -4 336 € | -413 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 11 t€ | -4 220 € | -4 336 € | -413 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -52 t€ | 380 t€ | 834 t€ | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 63 t€ | 376 t€ | 829 t€ | -413 € |
| Tuloverot | 4 821 € | 0 € | – | – |
| Tilikauden voitto (tappio) | 58 t€ | 376 t€ | 829 t€ | -413 € |
| Pysyvät vastaavat | 1,8 M€ | 2,0 M€ | 1,9 M€ | 256 t€ |
| Saamiset | 205 t€ | 0 € | 0 € | 21 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 247 t€ | 323 t€ | 219 t€ | 145 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 452 t€ | 323 t€ | 219 t€ | 166 t€ |
| Vastaavaa | 2,3 M€ | 2,4 M€ | 2,1 M€ | 422 t€ |
| Oma pääoma | 2,3 M€ | 2,4 M€ | 2,1 M€ | -413 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 4 883 € | 56 € | 3 804 € | 422 t€ |
| Vieras pääoma | 4 883 € | 56 € | 3 804 € | 422 t€ |
| Lyhytaikaiset velat saman konsernin yrityksille | – | 0 € | 3 750 € | 422 t€ |
| Sijoitukset | 1,8 M€ | 2,0 M€ | 1,9 M€ | 256 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 928 t€ | 689 t€ | -413 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 5 000 € | 0 € | 0 € | 21 t€ |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 62 € | 56 € | 54 € | 52 € |
| Sijoitetun vapaan oman pääoman rahasto | 1,3 M€ | 1,3 M€ | 1,3 M€ | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 58 t€ | 376 t€ | 829 t€ | -413 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 205 t€ | 0 € | 0 € | 21 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 0 € | -196 € | 0 € | – |
| Tuotot osuuksista saman konsernin yrityksissä | 30 t€ | 380 t€ | 834 t€ | 0 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 44 t€ | 44 t€ | 44 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 4 821 € | 0 € | – | – |
| Vastattavaa | 2,3 M€ | 2,4 M€ | 2,1 M€ | 422 t€ |
| Lyhytaikaiset lainasaamiset | 200 t€ | 0 € | – | – |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 22 t€ | 679 € | 45 € | 0 € |
| Muut aineelliset hyödykkeet | 44 t€ | 44 t€ | 44 t€ | 0 € |
| Osakkeet ja osuudet tytäryhteisöissä | 1,3 M€ | 1,3 M€ | 1,3 M€ | 0 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 474 t€ | 677 t€ | 549 t€ | 256 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).