Numtinet Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Kirkkonummi, rekisteröity vuonna 2021. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 144 t€ ja liikevoitto 20 t€; omavaraisuusaste 80,8 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 40 t€ ja tuloverot 8 033 €.
Kirkkonummi: 14 uutta yritystä 30 päivässä
- Maxmet AbMuualla luokittelematon muiden metallituotteiden valmistus
- Rocos Sales OyTeleviestinnän jälleenmyyntipalvelut ja televiestintää koskevat välityspalvelut
- Foxora OyTietojenkäsittelyinfrastruktuuri, tietojenkäsittely, palvelintilan vuokraus ja niihin liittyvät palvelut
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 144 t€ | 144 t€ | 103 t€ | 32 t€ | 49 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 0,2 % | 40,4 % | 215,8 % | -34,3 % | – |
| Käyttökate | -2 503 € | 52 t€ | 56 t€ | 22 t€ | 44 t€ |
| Käyttökate-% | -1,7 % | 35,9 % | 54,3 % | 69,0 % | 89,1 % |
| Liikevoitto | 20 t€ | 40 t€ | 45 t€ | 22 t€ | 44 t€ |
| Liikevoitto-% | 13,8 % | 27,8 % | 44,3 % | 69,0 % | 89,1 % |
| Tilikauden tulos | 16 t€ | 31 t€ | 36 t€ | 18 t€ | 35 t€ |
| Henkilöstökulut | -1 818 € | 1 695 € | 1 612 € | 1 553 € | 270 € |
| Omavaraisuusaste | 80,8 % | 89,5 % | 93,5 % | 95,5 % | 88,6 % |
| Quick ratio | 8,62 | 6,77 | 10,01 | 22,05 | 8,78 |
| Current ratio | 8,62 | 6,77 | 10,01 | 22,05 | 8,78 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 18,9 % | 8,7 % | 5,6 % | 7,4 % | 9,1 % |
| Oman pääoman tuotto | 13,7 % | 29,2 % | 43,9 % | 35,8 % | 100,0 % |
| Taseen loppusumma | 142 t€ | 120 t€ | 88 t€ | 53 t€ | 40 t€ |
| Oma pääoma | 115 t€ | 108 t€ | 82 t€ | 50 t€ | 35 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 57 t€ | 40 t€ | 45 t€ | 51 t€ | 33 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 144 t€ | 144 t€ | 103 t€ | 32 t€ | 49 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 0 € | 2 000 € | 0 € | – | – |
| Materiaalit ja palvelut | 90 t€ | -84 t€ | -36 t€ | -3 014 € | -341 € |
| Henkilöstökulut | 1 818 € | -1 695 € | -1 612 € | -1 553 € | -270 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 22 t€ | -12 t€ | -10 t€ | 0 € | – |
| Liiketoiminnan muut kulut | 10 t€ | -8 177 € | -9 749 € | -5 501 € | -4 759 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 20 t€ | 40 t€ | 45 t€ | 22 t€ | 44 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 614 € | 2 € | 11 € | 11 € | -2 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 19 t€ | 40 t€ | 45 t€ | 22 t€ | 44 t€ |
| Tuloverot | 3 595 € | -8 529 € | -9 238 € | -4 419 € | -8 986 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 16 t€ | 31 t€ | 36 t€ | 18 t€ | 35 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 51 t€ | 35 t€ | 31 t€ | 0 € | – |
| Saamiset | 34 t€ | 45 t€ | 13 t€ | 1 281 € | 6 175 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 57 t€ | 40 t€ | 45 t€ | 51 t€ | 33 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 91 t€ | 85 t€ | 57 t€ | 53 t€ | 40 t€ |
| Vastaavaa | 142 t€ | 120 t€ | 88 t€ | 53 t€ | 40 t€ |
| Oma pääoma | 115 t€ | 108 t€ | 82 t€ | 50 t€ | 35 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 17 t€ | 0 € | – | – | – |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 11 t€ | 13 t€ | 5 733 € | 2 389 € | 4 511 € |
| Vieras pääoma | 27 t€ | 13 t€ | 5 733 € | 2 389 € | 4 511 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (42)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 144 t€ | 144 t€ | 103 t€ | 32 t€ | 49 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 0 € | 2 000 € | 0 € | – | – |
| Materiaalit ja palvelut | 90 t€ | -84 t€ | -36 t€ | -3 014 € | -341 € |
| Henkilöstökulut | 1 818 € | -1 695 € | -1 612 € | -1 553 € | -270 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 22 t€ | -12 t€ | -10 t€ | 0 € | – |
| Liiketoiminnan muut kulut | 10 t€ | -8 177 € | -9 749 € | -5 501 € | -4 759 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 20 t€ | 40 t€ | 45 t€ | 22 t€ | 44 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 614 € | 2 € | 11 € | 11 € | -2 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 19 t€ | 40 t€ | 45 t€ | 22 t€ | 44 t€ |
| Tuloverot | 3 595 € | -8 529 € | -9 238 € | -4 419 € | -8 986 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 16 t€ | 31 t€ | 36 t€ | 18 t€ | 35 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 51 t€ | 35 t€ | 31 t€ | 0 € | – |
| Saamiset | 34 t€ | 45 t€ | 13 t€ | 1 281 € | 6 175 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 57 t€ | 40 t€ | 45 t€ | 51 t€ | 33 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 91 t€ | 85 t€ | 57 t€ | 53 t€ | 40 t€ |
| Vastaavaa | 142 t€ | 120 t€ | 88 t€ | 53 t€ | 40 t€ |
| Oma pääoma | 115 t€ | 108 t€ | 82 t€ | 50 t€ | 35 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 17 t€ | 0 € | – | – | – |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 11 t€ | 13 t€ | 5 733 € | 2 389 € | 4 511 € |
| Vieras pääoma | 27 t€ | 13 t€ | 5 733 € | 2 389 € | 4 511 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 16 t€ | 31 t€ | 36 t€ | 18 t€ | 35 t€ |
| Koneet ja kalusto | 41 t€ | 35 t€ | 31 t€ | 0 € | – |
| Eläkekulut | 1 818 € | -1 695 € | -1 612 € | -1 553 € | -270 € |
| Lyhytaikaiset lainasaamiset | 0 € | 60 € | 0 € | – | – |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 209 € | 334 € | 31 € | 0 € | – |
| Vastattavaa | 142 t€ | 120 t€ | 88 t€ | 53 t€ | 40 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 5 157 € | 0 € | – | – | – |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 82 € | 2 € | 11 € | 11 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 0 € | 3 502 € | 372 € | 0 € | 1 386 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 23 t€ | 42 t€ | 11 t€ | 0 € | 6 175 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 696 € | 0 € | – | 0 € | -2 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 10 t€ | 8 760 € | 5 331 € | 2 389 € | 3 124 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 34 t€ | 45 t€ | 13 t€ | 1 281 € | 6 175 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 5 567 € | 3 161 € | 1 849 € | 1 281 € | 0 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 99 t€ | 76 t€ | 46 t€ | 32 t€ | 0 € |
| Sijoitukset | 10 t€ | 0 € | – | – | – |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 22 t€ | -12 t€ | -10 t€ | 0 € | – |
| Aineelliset hyödykkeet | 41 t€ | 35 t€ | 31 t€ | 0 € | – |
| Palvelujen ostot | 81 t€ | -84 t€ | -35 t€ | -460 € | 0 € |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 17 t€ | 0 € | – | – | – |
| Ostot tilikauden aikana | 9 219 € | -660 € | -648 € | -2 554 € | -341 € |
| Saamiset omistusyhteysyrityksiltä (sijoitukset) | 10 t€ | 0 € | – | – | – |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Numtinet Oy kuuluu toimialaluokassa ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus suurempaan puoliskoon (3154 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 27 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.