Saariston Takka ja Markiisi oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Turku, rekisteröity vuonna 2021. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 1 307 € ja liikevoitto -832 €; omavaraisuusaste -372,5 %.
Liikevaihto 20251 307 €-65 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto-832 €-63,6 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos-832 €käyttökate -1 570 €
Omavaraisuusaste-372,5 %quick ratio 0,01
Toiminut5 vrekisteröity 5.5.2021
Turku: 44 uutta yritystä 30 päivässä
- Grass Physio & Performance OyFysioterapiapalvelut
- Cratos Trading Limited OyMuualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
- Gendent OyHammasproteesien ja -implanttien valmistus
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 1 307 € | 3 755 € | 323 € | 30 t€ | 3 355 € |
| Liikevaihdon muutos | -65,2 % | 1064,1 % | -98,9 % | 786,3 % | – |
| Käyttökate | -1 570 € | 76 € | -1 643 € | 2 784 € | -2 246 € |
| Käyttökate-% | -120,1 % | 2,0 % | -509,3 % | 9,4 % | -67,0 % |
| Liikevoitto | -832 € | -908 € | -2 955 € | 1 035 € | -4 578 € |
| Liikevoitto-% | -63,6 % | -24,2 % | -916,0 % | 3,5 % | -136,5 % |
| Tilikauden tulos | -832 € | -908 € | -2 955 € | 735 € | -4 674 € |
| Omavaraisuusaste | -372,5 % | -249,3 % | -168,3 % | -56,3 % | -49,5 % |
| Quick ratio | 0,01 | 0,02 | 0,01 | 0,16 | 0,17 |
| Current ratio | 0,01 | 0,02 | 0,01 | 0,16 | 0,17 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 838,1 % | 291,1 % | 3406,9 % | 36,8 % | 420,9 % |
| Taseen loppusumma | 2 318 € | 3 129 € | 4 096 € | 6 992 € | 9 446 € |
| Oma pääoma | -8 633 € | -7 802 € | -6 894 € | -3 939 € | -4 674 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 104 € | 35 € | 161 € | 1 704 € | 743 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 1 307 € | 3 755 € | 323 € | 30 t€ | 3 355 € |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 0 € | 132 € | 0 € | 15 € | 0 € |
| Materiaalit ja palvelut | 0 € | -2 365 € | 0 € | -25 t€ | -3 296 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 738 € | -984 € | -1 312 € | -1 749 € | -2 332 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 1 400 € | -1 447 € | -1 966 € | -1 981 € | -2 304 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -832 € | -908 € | -2 955 € | 1 035 € | -4 578 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 0 € | 0 € | 0 € | -300 € | -96 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -832 € | -908 € | -2 955 € | 735 € | -4 674 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -832 € | -908 € | -2 955 € | 735 € | -4 674 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 2 214 € | 2 952 € | 3 935 € | 5 247 € | 6 996 € |
| Saamiset | 0 € | 143 € | 0 € | 40 € | 1 707 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 104 € | 35 € | 161 € | 1 704 € | 743 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 104 € | 178 € | 161 € | 1 745 € | 2 450 € |
| Vastaavaa | 2 318 € | 3 129 € | 4 096 € | 6 992 € | 9 446 € |
| Oma pääoma | -8 633 € | -7 802 € | -6 894 € | -3 939 € | -4 674 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 11 t€ | 11 t€ | 11 t€ | 11 t€ | 14 t€ |
| Vieras pääoma | 11 t€ | 11 t€ | 11 t€ | 11 t€ | 14 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (31)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 1 307 € | 3 755 € | 323 € | 30 t€ | 3 355 € |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 0 € | 132 € | 0 € | 15 € | 0 € |
| Materiaalit ja palvelut | 0 € | -2 365 € | 0 € | -25 t€ | -3 296 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 738 € | -984 € | -1 312 € | -1 749 € | -2 332 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 1 400 € | -1 447 € | -1 966 € | -1 981 € | -2 304 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -832 € | -908 € | -2 955 € | 1 035 € | -4 578 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 0 € | 0 € | 0 € | -300 € | -96 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -832 € | -908 € | -2 955 € | 735 € | -4 674 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -832 € | -908 € | -2 955 € | 735 € | -4 674 € |
| Pysyvät vastaavat | 2 214 € | 2 952 € | 3 935 € | 5 247 € | 6 996 € |
| Saamiset | 0 € | 143 € | 0 € | 40 € | 1 707 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 104 € | 35 € | 161 € | 1 704 € | 743 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 104 € | 178 € | 161 € | 1 745 € | 2 450 € |
| Vastaavaa | 2 318 € | 3 129 € | 4 096 € | 6 992 € | 9 446 € |
| Oma pääoma | -8 633 € | -7 802 € | -6 894 € | -3 939 € | -4 674 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 11 t€ | 11 t€ | 11 t€ | 11 t€ | 14 t€ |
| Vieras pääoma | 11 t€ | 11 t€ | 11 t€ | 11 t€ | 14 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -832 € | -908 € | -2 955 € | 735 € | -4 674 € |
| Koneet ja kalusto | 2 214 € | 2 952 € | 3 935 € | 5 247 € | 6 996 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 5 129 € | 5 129 € | 5 129 € | 5 129 € | 6 194 € |
| Vastattavaa | 2 318 € | 3 129 € | 4 096 € | 6 992 € | 9 446 € |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 0 € | 0 € | 0 € | -300 € | -96 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 5 822 € | 5 802 € | 5 861 € | 5 802 € | 7 926 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 0 € | 143 € | 0 € | 40 € | 1 707 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | -7 802 € | -6 894 € | -3 939 € | -4 674 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 0 € | 143 € | 0 € | 40 € | 1 707 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 738 € | -984 € | -1 312 € | -1 749 € | -2 332 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 2 214 € | 2 952 € | 3 935 € | 5 247 € | 6 996 € |
| Palvelujen ostot | 0 € | -1 265 € | 0 € | 0 € | -233 € |
| Ostot tilikauden aikana | 0 € | -1 100 € | 0 € | -25 t€ | -3 063 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).