JJ Lehtimäki Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Pirkkala, rekisteröity vuonna 2020. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 32 t€ ja liikevoitto 31 t€; omavaraisuusaste 96,0 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 13 t€ ja tuloverot 2 565 €.
Pirkkala: 10 uutta yritystä 30 päivässä
- Roadbeach Invest OyHoldingyhtiöiden toiminta
- Pinpoint OyAsuntojen vuokraus
- Salon Mia's Mirror Finland OyKauneudenhoitopalvelut
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 32 t€ | 13 t€ | 35 t€ | 42 t€ | 27 t€ | 127 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 151,3 % | -63,0 % | -15,9 % | 51,8 % | -78,3 % | – |
| Käyttökate | 31 t€ | 11 t€ | 33 t€ | 40 t€ | 27 t€ | 127 t€ |
| Käyttökate-% | 95,0 % | 85,5 % | 95,3 % | 96,7 % | 98,6 % | 100,0 % |
| Liikevoitto | 31 t€ | 11 t€ | 33 t€ | 40 t€ | 27 t€ | 127 t€ |
| Liikevoitto-% | 95,0 % | 85,5 % | 95,3 % | 96,7 % | 98,6 % | 100,0 % |
| Tilikauden tulos | 25 t€ | 10 t€ | 27 t€ | 87 t€ | 22 t€ | 101 t€ |
| Omavaraisuusaste | 96,0 % | 98,4 % | 95,4 % | 91,3 % | 91,3 % | 64,3 % |
| Quick ratio | 17,97 | 44,49 | 14,80 | 7,87 | 5,35 | 2,80 |
| Current ratio | 17,97 | 44,49 | 14,80 | 7,87 | 5,35 | 2,80 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 29,6 % | 27,7 % | 28,3 % | 43,9 % | 39,7 % | 44,3 % |
| Oman pääoman tuotto | 11,0 % | 4,6 % | 13,0 % | 45,2 % | 19,1 % | 100,0 % |
| Taseen loppusumma | 240 t€ | 227 t€ | 214 t€ | 211 t€ | 126 t€ | 157 t€ |
| Oma pääoma | 231 t€ | 223 t€ | 204 t€ | 193 t€ | 115 t€ | 101 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 131 t€ | 111 t€ | 103 t€ | 89 t€ | 24 t€ | 0 € |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 32 t€ | 13 t€ | 35 t€ | 42 t€ | 27 t€ | 127 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | – | – | – | 0 € | 1 099 € | 0 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 1 635 € | -1 877 € | -1 655 € | -1 384 € | -1 469 € | 0 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 31 t€ | 11 t€ | 33 t€ | 40 t€ | 27 t€ | 127 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -987 € | 1 762 € | -88 € | 55 t€ | -64 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 32 t€ | 13 t€ | 33 t€ | 95 t€ | 27 t€ | 127 t€ |
| Tuloverot | 6 373 € | -2 565 € | -6 653 € | -8 045 € | -5 002 € | -26 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 25 t€ | 10 t€ | 27 t€ | 87 t€ | 22 t€ | 101 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 67 t€ | 67 t€ | 67 t€ | 67 t€ | 67 t€ | 0 € |
| Saamiset | 42 t€ | 49 t€ | 43 t€ | 55 t€ | 34 t€ | 157 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 131 t€ | 111 t€ | 103 t€ | 89 t€ | 24 t€ | 0 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 173 t€ | 159 t€ | 147 t€ | 144 t€ | 58 t€ | 157 t€ |
| Vastaavaa | 240 t€ | 227 t€ | 214 t€ | 211 t€ | 126 t€ | 157 t€ |
| Oma pääoma | 231 t€ | 223 t€ | 204 t€ | 193 t€ | 115 t€ | 101 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 9 626 € | 3 580 € | 9 908 € | 18 t€ | 11 t€ | 56 t€ |
| Vieras pääoma | 9 626 € | 3 580 € | 9 908 € | 18 t€ | 11 t€ | 56 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (29)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 32 t€ | 13 t€ | 35 t€ | 42 t€ | 27 t€ | 127 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | – | – | – | 0 € | 1 099 € | 0 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 1 635 € | -1 877 € | -1 655 € | -1 384 € | -1 469 € | 0 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 31 t€ | 11 t€ | 33 t€ | 40 t€ | 27 t€ | 127 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -987 € | 1 762 € | -88 € | 55 t€ | -64 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 32 t€ | 13 t€ | 33 t€ | 95 t€ | 27 t€ | 127 t€ |
| Tuloverot | 6 373 € | -2 565 € | -6 653 € | -8 045 € | -5 002 € | -26 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 25 t€ | 10 t€ | 27 t€ | 87 t€ | 22 t€ | 101 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 67 t€ | 67 t€ | 67 t€ | 67 t€ | 67 t€ | 0 € |
| Saamiset | 42 t€ | 49 t€ | 43 t€ | 55 t€ | 34 t€ | 157 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 131 t€ | 111 t€ | 103 t€ | 89 t€ | 24 t€ | 0 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 173 t€ | 159 t€ | 147 t€ | 144 t€ | 58 t€ | 157 t€ |
| Vastaavaa | 240 t€ | 227 t€ | 214 t€ | 211 t€ | 126 t€ | 157 t€ |
| Oma pääoma | 231 t€ | 223 t€ | 204 t€ | 193 t€ | 115 t€ | 101 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 9 626 € | 3 580 € | 9 908 € | 18 t€ | 11 t€ | 56 t€ |
| Vieras pääoma | 9 626 € | 3 580 € | 9 908 € | 18 t€ | 11 t€ | 56 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 25 t€ | 10 t€ | 27 t€ | 87 t€ | 22 t€ | 101 t€ |
| Muut osakkeet ja osuudet | 67 t€ | 67 t€ | 67 t€ | 67 t€ | 67 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 835 € | 32 t€ | 0 € | 3 000 € | 0 € | – |
| Vastattavaa | 240 t€ | 227 t€ | 214 t€ | 211 t€ | 126 t€ | 157 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 1 008 € | 1 787 € | 1 € | 0 € | 0 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | – | 0 € | 1 243 € | 8 045 € | 5 410 € | 26 t€ |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 41 t€ | 16 t€ | 43 t€ | 52 t€ | 34 t€ | 157 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 21 € | -25 € | -89 € | -3 € | -64 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 9 626 € | 3 580 € | 8 664 € | 10 t€ | 5 464 € | 30 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 42 t€ | 49 t€ | 43 t€ | 55 t€ | 34 t€ | 157 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 205 t€ | 213 t€ | 178 t€ | 106 t€ | 93 t€ | 0 € |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | – | 0 € | 0 € | 55 t€ | 0 € | – |
| Sijoitukset | 67 t€ | 67 t€ | 67 t€ | 67 t€ | 67 t€ | 0 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna JJ Lehtimäki Oy kuuluu toimialaluokassa liikkeenjohdon konsultointi pienempään puoliskoon (7663 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 16 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.