Kala Partners Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Nurmijärvi, rekisteröity vuonna 2020. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 1 754 € ja liikevoitto 744 €; omavaraisuusaste 11,8 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 283 € ja tuloverot 57 €.
Nurmijärvi: 15 uutta yritystä 30 päivässä
- Lumentec OyOhjelmistojen suunnittelu ja valmistus
- Nurmijärven Onnenkimpale ryMuualla luokittelematon muu monenlainen sosiaalihuollon avopalvelutoiminta
- Tanmore OyRakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 1 754 € | 0 € | 12 t€ | 19 t€ | 25 t€ |
| Liikevaihdon muutos | – | -100,0 % | -38,2 % | -21,7 % | – |
| Käyttökate | 744 € | -1 045 € | 7 496 € | 19 t€ | 25 t€ |
| Käyttökate-% | 42,5 % | – | 62,3 % | 95,8 % | 99,0 % |
| Liikevoitto | 744 € | -1 045 € | 7 496 € | 19 t€ | 25 t€ |
| Liikevoitto-% | 42,5 % | – | 62,3 % | 95,8 % | 99,0 % |
| Tilikauden tulos | 1 444 € | 283 € | 7 230 € | 14 t€ | 20 t€ |
| Omavaraisuusaste | 11,8 % | 11,9 % | 11,8 % | 10,2 % | 8,7 % |
| Quick ratio | 0,10 | 0,06 | 0,06 | 0,07 | 0,09 |
| Current ratio | 0,10 | 0,06 | 0,06 | 0,07 | 0,09 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 17308,9 % | – | 2527,0 % | 1515,4 % | 828,7 % |
| Oman pääoman tuotto | 3,5 % | 0,7 % | 17,7 % | 41,3 % | 100,0 % |
| Taseen loppusumma | 344 t€ | 345 t€ | 345 t€ | 328 t€ | 226 t€ |
| Oma pääoma | 41 t€ | 41 t€ | 41 t€ | 34 t€ | 20 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 22 t€ | 11 t€ | 14 t€ | 14 t€ | 7 511 € |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 1 754 € | 0 € | 12 t€ | 19 t€ | 25 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 1 009 € | -1 045 € | -4 528 € | -826 € | -239 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 744 € | -1 045 € | 7 496 € | 19 t€ | 25 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -1 275 € | 1 329 € | 1 621 € | 0 € | – |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 2 019 € | 283 € | 9 117 € | 19 t€ | 25 t€ |
| Tuloverot | 576 € | 0 € | -1 887 € | -4 763 € | -4 922 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 1 444 € | 283 € | 7 230 € | 14 t€ | 20 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 313 t€ | 325 t€ | 325 t€ | 308 t€ | 208 t€ |
| Saamiset | 9 566 € | 8 615 € | 5 989 € | 5 800 € | 10 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 22 t€ | 11 t€ | 14 t€ | 14 t€ | 7 511 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 31 t€ | 20 t€ | 20 t€ | 20 t€ | 18 t€ |
| Vastaavaa | 344 t€ | 345 t€ | 345 t€ | 328 t€ | 226 t€ |
| Oma pääoma | 41 t€ | 41 t€ | 41 t€ | 34 t€ | 20 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 304 t€ | 304 t€ | 304 t€ | 295 t€ | 206 t€ |
| Vieras pääoma | 304 t€ | 304 t€ | 304 t€ | 295 t€ | 206 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (29)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 1 754 € | 0 € | 12 t€ | 19 t€ | 25 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 1 009 € | -1 045 € | -4 528 € | -826 € | -239 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 744 € | -1 045 € | 7 496 € | 19 t€ | 25 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -1 275 € | 1 329 € | 1 621 € | 0 € | – |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 2 019 € | 283 € | 9 117 € | 19 t€ | 25 t€ |
| Tuloverot | 576 € | 0 € | -1 887 € | -4 763 € | -4 922 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 1 444 € | 283 € | 7 230 € | 14 t€ | 20 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 313 t€ | 325 t€ | 325 t€ | 308 t€ | 208 t€ |
| Saamiset | 9 566 € | 8 615 € | 5 989 € | 5 800 € | 10 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 22 t€ | 11 t€ | 14 t€ | 14 t€ | 7 511 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 31 t€ | 20 t€ | 20 t€ | 20 t€ | 18 t€ |
| Vastaavaa | 344 t€ | 345 t€ | 345 t€ | 328 t€ | 226 t€ |
| Oma pääoma | 41 t€ | 41 t€ | 41 t€ | 34 t€ | 20 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 304 t€ | 304 t€ | 304 t€ | 295 t€ | 206 t€ |
| Vieras pääoma | 304 t€ | 304 t€ | 304 t€ | 295 t€ | 206 t€ |
| Sijoitukset | 313 t€ | 325 t€ | 325 t€ | 308 t€ | 208 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | – | – | 0 € | 5 800 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 304 t€ | 304 t€ | 304 t€ | 291 t€ | 201 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 39 t€ | 41 t€ | 34 t€ | 20 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 9 566 € | 8 615 € | 5 989 € | 0 € | 10 t€ |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 30 € | 26 € | 336 € | 26 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 1 444 € | 283 € | 7 230 € | 14 t€ | 20 t€ |
| Osuudet omistusyhteysyrityksissä | 21 t€ | 21 t€ | 21 t€ | 8 300 € | 8 000 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 9 566 € | 8 615 € | 5 989 € | 5 800 € | 10 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | – | – | 0 € | 3 725 € | 4 922 € |
| Muut saamiset (sijoitukset) | 144 t€ | 144 t€ | 144 t€ | 100 t€ | 0 € |
| Vastattavaa | 344 t€ | 345 t€ | 345 t€ | 328 t€ | 226 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 1 275 € | 1 329 € | 1 621 € | 0 € | – |
| Muut osakkeet ja osuudet | 148 t€ | 160 t€ | 160 t€ | 200 t€ | 200 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Kala Partners Oy kuuluu toimialaluokassa muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta pienempään puoliskoon (2751 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 21 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.