NS Talotekniikka Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Lahti, rekisteröity vuonna 2019. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2024, liikevaihto oli 11 t€ ja liikevoitto -4 193 €; omavaraisuusaste 47,9 %.
Liikevaihto 202411 t€-63 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto-4 193 €-36,8 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos-4 435 €käyttökate -4 193 €
Omavaraisuusaste47,9 %quick ratio 1,70
Toiminut7 vrekisteröity 22.10.2019
Lahti: 14 uutta yritystä 30 päivässä
- Studio Syzana OyKampaamo- ja parturipalvelut
- JMMLab OyLääkäriasemat, yksityislääkärit ja vastaavat erikoislääkäripalvelut
- Fountain Audio OyMuu ohjelmistojen kustantaminen
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 11 t€ | 31 t€ | 40 t€ | 21 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -62,8 % | -22,5 % | 90,8 % | – |
| Käyttökate | -4 193 € | 2 898 € | 8 330 € | -528 € |
| Käyttökate-% | -36,8 % | 9,5 % | 21,1 % | -2,5 % |
| Liikevoitto | -4 193 € | 2 898 € | 8 330 € | -528 € |
| Liikevoitto-% | -36,8 % | 9,5 % | 21,1 % | -2,5 % |
| Tilikauden tulos | -4 435 € | -1 673 € | 5 380 € | -1 443 € |
| Omavaraisuusaste | 47,9 % | 49,7 % | 83,0 % | 88,1 % |
| Quick ratio | 1,70 | 1,98 | 4,93 | 6,90 |
| Current ratio | 1,70 | 1,98 | 4,93 | 6,90 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 31,4 % | 25,5 % | 5,3 % | 3,2 % |
| Oman pääoman tuotto | -135,2 % | -21,7 % | 52,6 % | -29,7 % |
| Taseen loppusumma | 6 852 € | 16 t€ | 12 t€ | 5 512 € |
| Oma pääoma | 3 279 € | 7 715 € | 10 t€ | 4 858 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 556 € | 8 871 € | 6 482 € | 1 024 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 11 t€ | 31 t€ | 40 t€ | 21 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 414 € | 0 € | 0 € | 144 € |
| Materiaalit ja palvelut | -3 413 € | -15 t€ | -20 t€ | -14 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | -13 t€ | -13 t€ | -12 t€ | -7 670 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -4 193 € | 2 898 € | 8 330 € | -528 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -1 821 € | -3 189 € | -1 595 € | -915 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -6 013 € | -291 € | 6 735 € | -1 443 € |
| Tuloverot | 1 578 € | -1 383 € | -1 355 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -4 435 € | -1 673 € | 5 380 € | -1 443 € |
Tase
| 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 769 € | 25 € | 2 008 € | 1 000 € |
| Saamiset | 4 527 € | 6 634 € | 3 841 € | 3 488 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 556 € | 8 871 € | 6 482 € | 1 024 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 6 083 € | 16 t€ | 10 t€ | 4 512 € |
| Vastaavaa | 6 852 € | 16 t€ | 12 t€ | 5 512 € |
| Oma pääoma | 3 279 € | 7 715 € | 10 t€ | 4 858 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 3 573 € | 7 817 € | 2 093 € | 654 € |
| Vieras pääoma | 3 573 € | 7 817 € | 2 093 € | 654 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (38)
| 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 11 t€ | 31 t€ | 40 t€ | 21 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 414 € | 0 € | 0 € | 144 € |
| Materiaalit ja palvelut | -3 413 € | -15 t€ | -20 t€ | -14 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | -13 t€ | -13 t€ | -12 t€ | -7 670 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -4 193 € | 2 898 € | 8 330 € | -528 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -1 821 € | -3 189 € | -1 595 € | -915 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -6 013 € | -291 € | 6 735 € | -1 443 € |
| Tuloverot | 1 578 € | -1 383 € | -1 355 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -4 435 € | -1 673 € | 5 380 € | -1 443 € |
| Pysyvät vastaavat | 769 € | 25 € | 2 008 € | 1 000 € |
| Saamiset | 4 527 € | 6 634 € | 3 841 € | 3 488 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 556 € | 8 871 € | 6 482 € | 1 024 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 6 083 € | 16 t€ | 10 t€ | 4 512 € |
| Vastaavaa | 6 852 € | 16 t€ | 12 t€ | 5 512 € |
| Oma pääoma | 3 279 € | 7 715 € | 10 t€ | 4 858 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 3 573 € | 7 817 € | 2 093 € | 654 € |
| Vieras pääoma | 3 573 € | 7 817 € | 2 093 € | 654 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -4 435 € | -1 673 € | 5 380 € | -1 443 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 769 € | 25 € | 2 008 € | 1 000 € |
| Lyhytaikaiset lainasaamiset | – | 0 € | 117 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 275 € | 3 313 € | 612 € | 654 € |
| Vastattavaa | 6 852 € | 16 t€ | 12 t€ | 5 512 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 483 € | 0 € | – | – |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | – | 0 € | 93 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 0 € | 185 € | 1 355 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 2 654 € | 5 634 € | 3 724 € | 2 004 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | -2 013 € | -3 196 € | -1 688 € | -915 € |
| Pitkäaikaiset saamiset | 1 000 € | 1 000 € | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset muut velat | 753 € | 1 775 € | 126 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 2 544 € | 2 544 € | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset saamiset | 3 527 € | 5 634 € | 3 841 € | 3 488 € |
| Pitkäaikaiset muut saamiset | 1 000 € | 1 000 € | 0 € | – |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 7 715 € | 9 388 € | 4 858 € | 6 301 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 390 € | 0 € | 0 € | 1 483 € |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | 192 € | 8 € | 0 € | – |
| Sijoitukset | 769 € | 25 € | 2 008 € | 1 000 € |
| Palvelujen ostot | -400 € | -2 289 € | -270 € | 0 € |
| Ostot tilikauden aikana | -3 013 € | -13 t€ | -19 t€ | -14 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.