Iinan puoti Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Varkaus, rekisteröity vuonna 2019. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2024, liikevaihto oli 1 759 € ja liikevoitto 918 €; omavaraisuusaste 8,1 %.
Liikevaihto 20241 759 €-65 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto918 €52,2 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos918 €käyttökate 918 €
Omavaraisuusaste8,1 %quick ratio 0,21
Toiminut7 vrekisteröity 3.7.2019
Varkaus: 3 uutta yritystä 30 päivässä
- Hyvän arjen kumppani OyIkääntyneiden, vammaisten ja kehitysvammaisten kotihoito
- Asennekäpälät OyEläinlääkintäpalvelut
- Taika Works OyGraafinen suunnittelu
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 1 759 € | 4 987 € | 6 499 € | 11 t€ | 11 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -64,7 % | -23,3 % | -41,2 % | -0,1 % | – |
| Käyttökate | 918 € | -451 € | -1 984 € | 542 € | -2 029 € |
| Käyttökate-% | 52,2 % | -9,1 % | -30,5 % | 4,9 % | -18,3 % |
| Liikevoitto | 918 € | -451 € | -1 984 € | 542 € | -2 029 € |
| Liikevoitto-% | 52,2 % | -9,1 % | -30,5 % | 4,9 % | -18,3 % |
| Tilikauden tulos | 918 € | -451 € | -1 985 € | 434 € | -2 040 € |
| Omavaraisuusaste | 8,1 % | 1,2 % | 0,8 % | 3,3 % | 0,5 % |
| Quick ratio | 0,21 | 0,49 | 0,07 | 0,15 | 0,36 |
| Current ratio | 2,52 | 3,42 | 2,69 | 3,06 | 5,74 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 699,9 % | 270,5 % | 233,7 % | 129,7 % | 104,0 % |
| Oman pääoman tuotto | 84,7 % | -272,4 % | -1694,6 % | 87,9 % | -3419,4 % |
| Taseen loppusumma | 13 t€ | 14 t€ | 15 t€ | 15 t€ | 12 t€ |
| Oma pääoma | 1 083 € | 166 € | 117 € | 493 € | 60 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 717 € | 1 289 € | 362 € | 395 € | 365 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 1 759 € | 4 987 € | 6 499 € | 11 t€ | 11 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 138 € | -3 250 € | -4 941 € | -6 782 € | -8 145 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | -979 € | -2 188 € | -3 542 € | -3 735 € | -4 961 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 918 € | -451 € | -1 984 € | 542 € | -2 029 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | – | – | 0 € | 0 € | -11 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 918 € | -451 € | -1 985 € | 542 € | -2 040 € |
| Tuloverot | – | – | 0 € | -108 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 918 € | -451 € | -1 985 € | 434 € | -2 040 € |
Tase
| 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Vaihto-omaisuus | 12 t€ | 12 t€ | 15 t€ | 14 t€ | 11 t€ |
| Saamiset | 410 € | 683 € | 12 € | 316 € | 354 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 717 € | 1 289 € | 362 € | 395 € | 365 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 13 t€ | 14 t€ | 15 t€ | 15 t€ | 12 t€ |
| Vastaavaa | 13 t€ | 14 t€ | 15 t€ | 15 t€ | 12 t€ |
| Oma pääoma | 1 083 € | 166 € | 117 € | 493 € | 60 € |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 7 000 € | 9 500 € | 9 500 € | 9 500 € | 9 500 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 5 308 € | 3 987 € | 5 687 € | 4 846 € | 2 016 € |
| Vieras pääoma | 12 t€ | 13 t€ | 15 t€ | 14 t€ | 12 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (33)
| 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 1 759 € | 4 987 € | 6 499 € | 11 t€ | 11 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 138 € | -3 250 € | -4 941 € | -6 782 € | -8 145 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | -979 € | -2 188 € | -3 542 € | -3 735 € | -4 961 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 918 € | -451 € | -1 984 € | 542 € | -2 029 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | – | – | 0 € | 0 € | -11 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 918 € | -451 € | -1 985 € | 542 € | -2 040 € |
| Tuloverot | – | – | 0 € | -108 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 918 € | -451 € | -1 985 € | 434 € | -2 040 € |
| Vaihto-omaisuus | 12 t€ | 12 t€ | 15 t€ | 14 t€ | 11 t€ |
| Saamiset | 410 € | 683 € | 12 € | 316 € | 354 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 717 € | 1 289 € | 362 € | 395 € | 365 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 13 t€ | 14 t€ | 15 t€ | 15 t€ | 12 t€ |
| Vastaavaa | 13 t€ | 14 t€ | 15 t€ | 15 t€ | 12 t€ |
| Oma pääoma | 1 083 € | 166 € | 117 € | 493 € | 60 € |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 7 000 € | 9 500 € | 9 500 € | 9 500 € | 9 500 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 5 308 € | 3 987 € | 5 687 € | 4 846 € | 2 016 € |
| Vieras pääoma | 12 t€ | 13 t€ | 15 t€ | 14 t€ | 12 t€ |
| Valmiit tuotteet | 12 t€ | 12 t€ | 15 t€ | 14 t€ | 11 t€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | 5 308 € | 4 718 € | 4 097 € | 4 714 € | 2 016 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | -3 934 € | -3 483 € | -1 498 € | -2 040 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | – | – | – | 0 € | 354 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 0 € | -731 € | 1 589 € | 24 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 410 € | 683 € | 12 € | 316 € | 0 € |
| Sijoitetun vapaan oman pääoman rahasto | 4 100 € | 4 100 € | 3 600 € | 2 100 € | 2 100 € |
| Ostot tilikauden aikana | -446 € | 0 € | -5 743 € | -10 t€ | -18 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 918 € | -451 € | -1 985 € | 434 € | -2 040 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 410 € | 683 € | 12 € | 316 € | 354 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | – | – | 0 € | 0 € | -11 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | – | – | 0 € | 108 € | 0 € |
| Vastattavaa | 13 t€ | 14 t€ | 15 t€ | 15 t€ | 12 t€ |
| Palvelujen ostot | – | – | – | 0 € | -562 € |
| Varastojen lisäys (+) tai vähennys (-) | 584 € | -3 250 € | 802 € | 3 271 € | 11 t€ |
| Pitkäaikaiset muut velat | 7 000 € | 9 500 € | 9 500 € | 9 500 € | 9 500 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).