KOy Imatran Palokuja 2 on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Imatra, rekisteröity vuonna 2019. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 30 t€ ja liikevoitto 510 €; omavaraisuusaste 60,4 %.
Liikevaihto 202530 t€+13 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto510 €1,7 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos58 €käyttökate -1 271 €
Omavaraisuusaste60,4 %quick ratio 0,92
Toiminut7 vrekisteröity 8.3.2019
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 30 t€ | 27 t€ | 30 t€ | 35 t€ | 34 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 13,3 % | -10,5 % | -15,7 % | 2,3 % | – |
| Käyttökate | -1 271 € | 1 060 € | 13 t€ | -609 € | 13 t€ |
| Käyttökate-% | -4,2 % | 4,0 % | 42,9 % | -1,7 % | 36,7 % |
| Liikevoitto | 510 € | -988 € | 10 t€ | -3 438 € | 11 t€ |
| Liikevoitto-% | 1,7 % | -3,7 % | 34,9 % | -9,8 % | 32,8 % |
| Tilikauden tulos | 58 € | -1 064 € | 8 951 € | -3 531 € | 9 008 € |
| Omavaraisuusaste | 60,4 % | 61,2 % | 42,8 % | 35,1 % | 40,9 % |
| Quick ratio | 0,92 | 0,81 | 0,89 | 0,57 | 0,74 |
| Current ratio | 0,92 | 0,81 | 0,89 | 0,57 | 0,74 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 60,1 % | 65,5 % | 128,8 % | 103,0 % | 97,2 % |
| Oman pääoman tuotto | 0,2 % | -3,9 % | 31,3 % | -18,0 % | 38,9 % |
| Taseen loppusumma | 46 t€ | 45 t€ | 67 t€ | 56 t€ | 57 t€ |
| Oma pääoma | 28 t€ | 27 t€ | 29 t€ | 20 t€ | 23 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 12 t€ | 13 t€ | 32 t€ | 19 t€ | 23 t€ |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 30 t€ | 27 t€ | 30 t€ | 35 t€ | 34 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | – | – | 0 € | -510 € | 0 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 1 782 € | -2 048 € | -2 389 € | -2 829 € | -1 323 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 28 t€ | -25 t€ | -17 t€ | -35 t€ | -22 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 510 € | -988 € | 10 t€ | -3 438 € | 11 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 452 € | -76 € | -51 € | -92 € | -41 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 58 € | -1 064 € | 10 t€ | -3 531 € | 11 t€ |
| Tuloverot | – | 0 € | -1 354 € | 0 € | -2 251 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 58 € | -1 064 € | 8 951 € | -3 531 € | 9 008 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 29 t€ | 31 t€ | 33 t€ | 35 t€ | 32 t€ |
| Saamiset | 4 335 € | 1 650 € | 2 464 € | 1 698 € | 1 867 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 12 t€ | 13 t€ | 32 t€ | 19 t€ | 23 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 17 t€ | 14 t€ | 34 t€ | 21 t€ | 25 t€ |
| Vastaavaa | 46 t€ | 45 t€ | 67 t€ | 56 t€ | 57 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 28 t€ | 27 t€ | 29 t€ | 20 t€ | 23 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 18 t€ | 17 t€ | 38 t€ | 36 t€ | 33 t€ |
| Vieras pääoma | 18 t€ | 17 t€ | 38 t€ | 36 t€ | 33 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (33)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 30 t€ | 27 t€ | 30 t€ | 35 t€ | 34 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | – | – | 0 € | -510 € | 0 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 1 782 € | -2 048 € | -2 389 € | -2 829 € | -1 323 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 28 t€ | -25 t€ | -17 t€ | -35 t€ | -22 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 510 € | -988 € | 10 t€ | -3 438 € | 11 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 452 € | -76 € | -51 € | -92 € | -41 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 58 € | -1 064 € | 10 t€ | -3 531 € | 11 t€ |
| Tuloverot | – | 0 € | -1 354 € | 0 € | -2 251 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 58 € | -1 064 € | 8 951 € | -3 531 € | 9 008 € |
| Pysyvät vastaavat | 29 t€ | 31 t€ | 33 t€ | 35 t€ | 32 t€ |
| Saamiset | 4 335 € | 1 650 € | 2 464 € | 1 698 € | 1 867 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 12 t€ | 13 t€ | 32 t€ | 19 t€ | 23 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 17 t€ | 14 t€ | 34 t€ | 21 t€ | 25 t€ |
| Vastaavaa | 46 t€ | 45 t€ | 67 t€ | 56 t€ | 57 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 28 t€ | 27 t€ | 29 t€ | 20 t€ | 23 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 18 t€ | 17 t€ | 38 t€ | 36 t€ | 33 t€ |
| Vieras pääoma | 18 t€ | 17 t€ | 38 t€ | 36 t€ | 33 t€ |
| Palvelujen ostot | – | – | 0 € | -510 € | 0 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 25 t€ | 26 t€ | 17 t€ | 21 t€ | 12 t€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | 17 t€ | 15 t€ | 37 t€ | 35 t€ | 33 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 58 € | -1 064 € | 8 951 € | -3 531 € | 9 008 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 1 € | 1 € | 897 € | 0 € | – |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 1 782 € | -2 048 € | -2 389 € | -2 829 € | -1 323 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 949 € | 2 558 € | 1 583 € | 1 583 € | 61 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 452 € | -87 € | -56 € | -94 € | -49 € |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 0 € | 11 € | 5 € | 2 € | 8 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 29 t€ | 31 t€ | 33 t€ | 35 t€ | 32 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 4 335 € | 1 650 € | 2 464 € | 1 698 € | 1 867 € |
| Rakennukset ja rakennelmat, Omistetut | 27 t€ | 28 t€ | 29 t€ | 30 t€ | 32 t€ |
| Koneet ja kalusto | 1 973 € | 2 631 € | 3 507 € | 4 677 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 4 334 € | 1 650 € | 1 567 € | 1 698 € | 1 867 € |
| Vastattavaa | 46 t€ | 45 t€ | 67 t€ | 56 t€ | 57 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.