FG Resta Jyväskylä Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Kirkkonummi, rekisteröity vuonna 2017. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 798 t€ ja liikevoitto -39 t€; omavaraisuusaste 1,0 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 621 € ja tuloverot 124 €. Sillä on 1 alkoholilupaa.
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 798 t€ | 813 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -1,9 % | – |
| Käyttökate | -99 t€ | -13 t€ |
| Käyttökate-% | -12,4 % | -1,6 % |
| Liikevoitto | -39 t€ | 18 t€ |
| Liikevoitto-% | -4,8 % | 2,2 % |
| Tilikauden tulos | -41 t€ | 4 418 € |
| Henkilöstökulut | -222 t€ | -219 t€ |
| Omavaraisuusaste | 1,0 % | 18,8 % |
| Quick ratio | 0,25 | 0,54 |
| Current ratio | 0,35 | 0,81 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 63,3 % | 24,5 % |
| Oman pääoman tuotto | -805,3 % | 9,6 % |
| Taseen loppusumma | 510 t€ | 245 t€ |
| Oma pääoma | 5 085 € | 46 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 56 t€ | 82 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 798 t€ | 813 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 4 311 € | 300 € |
| Materiaalit ja palvelut | 245 t€ | 243 t€ |
| Henkilöstökulut | 222 t€ | 219 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 60 t€ | 31 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 314 t€ | 302 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -39 t€ | 18 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 2 354 € | 3 493 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -41 t€ | 14 t€ |
| Tuloverot | -28 € | -76 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -41 t€ | 4 418 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 335 t€ | 83 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 51 t€ | 55 t€ |
| Saamiset | 68 t€ | 25 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 56 t€ | 82 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 175 t€ | 162 t€ |
| Vastaavaa | 510 t€ | 245 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 5 085 € | 46 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 505 t€ | 199 t€ |
| Vieras pääoma | 505 t€ | 199 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (52)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 798 t€ | 813 t€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 4 311 € | 300 € |
| Materiaalit ja palvelut | 245 t€ | 243 t€ |
| Henkilöstökulut | 222 t€ | 219 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 60 t€ | 31 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 314 t€ | 302 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | -39 t€ | 18 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 2 354 € | 3 493 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -41 t€ | 14 t€ |
| Tuloverot | -28 € | -76 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -41 t€ | 4 418 € |
| Pysyvät vastaavat | 335 t€ | 83 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 51 t€ | 55 t€ |
| Saamiset | 68 t€ | 25 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 56 t€ | 82 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 175 t€ | 162 t€ |
| Vastaavaa | 510 t€ | 245 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 5 085 € | 46 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 505 t€ | 199 t€ |
| Vieras pääoma | 505 t€ | 199 t€ |
| Muut henkilösivukulut | 6 426 € | 6 395 € |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 19 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 64 t€ | 66 t€ |
| Aineelliset hyödykkeet | 19 t€ | 25 t€ |
| Valmiit tuotteet | 2 868 € | 4 370 € |
| Eläkekulut | 32 t€ | 32 t€ |
| Lyhytaikaiset velat saman konsernin yrityksille | 368 t€ | 92 t€ |
| Korkokulut ja muut rahoituskulut saman konsernin yrityksille | 2 134 € | 2 798 € |
| Varastojen lisäys (+) tai vähennys (-) | 3 137 € | -1 497 € |
| Liikearvo | 32 t€ | 53 t€ |
| Pitkäaikaiset siirtosaamiset | 1 018 € | 1 524 € |
| Vastattavaa | 510 t€ | 245 t€ |
| Koneet ja kalusto | 19 t€ | 25 t€ |
| Palvelujen ostot | 25 t€ | 22 t€ |
| Konserniavustukset | 0 € | 10 t€ |
| Palkat ja palkkiot | 183 t€ | 181 t€ |
| Aineettomat hyödykkeet | 316 t€ | 58 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 56 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 1 156 € | 16 t€ |
| Ostot tilikauden aikana | 216 t€ | 223 t€ |
| Pitkäaikaiset saamiset | 1 018 € | 1 524 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 10 t€ | 7 978 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -41 t€ | 4 418 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 5 980 € | 14 t€ |
| Muut aineettomat hyödykkeet | 284 t€ | 4 986 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 240 € | 695 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 44 t€ | 39 t€ |
| Aineet ja tarvikkeet | 49 t€ | 50 t€ |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 66 t€ | 27 t€ |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 60 t€ | 31 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 67 t€ | 24 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna FG Resta Jyväskylä Oy kuuluu toimialaluokassa ruokaravintolat pienempään puoliskoon (3069 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 22 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Alkoholiluvat
- Teerenpeli JyväskyläKauppakatu 32Anniskelu
Ilmainen kuukausilista: Kirkkonummi
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta