SK-Consulting Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Vaasa, rekisteröity vuonna 2016. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2024, liikevoitto -1 143 €; omavaraisuusaste 100,0 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 33 t€ ja tuloverot 6 568 €.
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | – | 0 € | 156 € | 1 096 € |
| Liikevaihdon muutos | – | -100,0 % | -85,8 % | – |
| Käyttökate | -1 143 € | -1 039 € | -525 € | 422 € |
| Käyttökate-% | – | – | -336,4 % | 38,5 % |
| Liikevoitto | -1 143 € | -1 039 € | -525 € | 422 € |
| Liikevoitto-% | – | – | -336,4 % | 38,5 % |
| Tilikauden tulos | 366 t€ | 806 t€ | 495 t€ | 1,0 M€ |
| Omavaraisuusaste | 100,0 % | 99,9 % | 100,0 % | 100,0 % |
| Quick ratio | – | 1008,22 | 18690,06 | 15103,31 |
| Current ratio | – | 1008,22 | 18690,06 | 15103,31 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | – | – | 64,1 % | 9,1 % |
| Oman pääoman tuotto | 12,4 % | 29,6 % | 23,9 % | 59,6 % |
| Taseen loppusumma | 2,9 M€ | 2,7 M€ | 2,1 M€ | 1,7 M€ |
| Oma pääoma | 2,9 M€ | 2,7 M€ | 2,1 M€ | 1,7 M€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1,4 M€ | 2,3 M€ | 1,9 M€ | 1,5 M€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | – | 0 € | 156 € | 1 096 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | -1 143 € | -1 039 € | -681 € | -674 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -1 143 € | -1 039 € | -525 € | 422 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 371 t€ | 810 t€ | 496 t€ | 1,0 M€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 370 t€ | 809 t€ | 495 t€ | 1,0 M€ |
| Tuloverot | -3 926 € | -2 507 € | 0 € | – |
| Tilikauden voitto (tappio) | 366 t€ | 806 t€ | 495 t€ | 1,0 M€ |
Tase
| 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 200 t€ | 200 t€ | 200 t€ | 200 t€ |
| Saamiset | 8 140 € | 0 € | – | – |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1,4 M€ | 2,3 M€ | 1,9 M€ | 1,5 M€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 2,7 M€ | 2,5 M€ | 1,9 M€ | 1,5 M€ |
| Vastaavaa | 2,9 M€ | 2,7 M€ | 2,1 M€ | 1,7 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 2,9 M€ | 2,7 M€ | 2,1 M€ | 1,7 M€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 0 € | 2 507 € | 100 € | 100 € |
| Vieras pääoma | 0 € | 2 507 € | 100 € | 100 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (30)
| 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | – | 0 € | 156 € | 1 096 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | -1 143 € | -1 039 € | -681 € | -674 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -1 143 € | -1 039 € | -525 € | 422 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 371 t€ | 810 t€ | 496 t€ | 1,0 M€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 370 t€ | 809 t€ | 495 t€ | 1,0 M€ |
| Tuloverot | -3 926 € | -2 507 € | 0 € | – |
| Tilikauden voitto (tappio) | 366 t€ | 806 t€ | 495 t€ | 1,0 M€ |
| Pysyvät vastaavat | 200 t€ | 200 t€ | 200 t€ | 200 t€ |
| Saamiset | 8 140 € | 0 € | – | – |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1,4 M€ | 2,3 M€ | 1,9 M€ | 1,5 M€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 2,7 M€ | 2,5 M€ | 1,9 M€ | 1,5 M€ |
| Vastaavaa | 2,9 M€ | 2,7 M€ | 2,1 M€ | 1,7 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 2,9 M€ | 2,7 M€ | 2,1 M€ | 1,7 M€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 0 € | 2 507 € | 100 € | 100 € |
| Vieras pääoma | 0 € | 2 507 € | 100 € | 100 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 2,6 M€ | 1,9 M€ | 1,6 M€ | 688 t€ |
| Sijoitukset | 200 t€ | 200 t€ | 200 t€ | 200 t€ |
| Vastattavaa | 2,9 M€ | 2,7 M€ | 2,1 M€ | 1,7 M€ |
| Muut osakkeet ja osuudet, rahoitusarvopaperit | 1,4 M€ | 200 t€ | 0 € | – |
| Arvonalentumiset pysyvien vastaavien sijoituksista | -35 t€ | 0 € | – | – |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 8 140 € | 0 € | – | – |
| Tuotot osuuksista omistusyhteysyrityksissä | 337 t€ | 796 t€ | 496 t€ | 1,0 M€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 0 € | 2 507 € | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset saamiset | 8 140 € | 0 € | – | – |
| Lyhytaikaiset muut velat | – | 0 € | 100 € | 100 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 366 t€ | 806 t€ | 495 t€ | 1,0 M€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 69 t€ | 14 t€ | 0 € | – |
| Osuudet omistusyhteysyrityksissä | 200 t€ | 200 t€ | 200 t€ | 200 t€ |
| Rahoitusarvopaperit | 1,4 M€ | 200 t€ | 0 € | – |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna SK-Consulting Oy kuuluu toimialaluokassa omaisuudenhoitotoiminta suurempaan puoliskoon (453 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 27 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Ilmainen kuukausilista: Vaasa
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta