Kiinteistö Oy Antti Ruusunlehti on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Espoo, rekisteröity vuonna 2016. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 48 t€ ja liikevoitto 21 t€; omavaraisuusaste 14,2 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 36 t€ ja tuloverot 7 232 €.
Espoo: 118 uutta yritystä 30 päivässä
- Ilovite OyOhjelmistojen suunnittelu ja valmistus
- Kahvila Tuisku OyKahvilat ja muu alkoholittomien juomien tarjoilu
- Mizero OyErikoistumaton agentuuritoiminta
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 48 t€ | 36 t€ | 36 t€ | 36 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 32,1 % | 0,0 % | 0,0 % | – |
| Käyttökate | 458 € | 32 t€ | 32 t€ | 33 t€ |
| Käyttökate-% | 1,0 % | 88,3 % | 90,0 % | 90,4 % |
| Liikevoitto | 21 t€ | 32 t€ | 32 t€ | 33 t€ |
| Liikevoitto-% | 45,1 % | 88,3 % | 90,0 % | 90,4 % |
| Tilikauden tulos | 20 t€ | 29 t€ | 26 t€ | 26 t€ |
| Omavaraisuusaste | 14,2 % | 30,6 % | 29,1 % | 27,8 % |
| Quick ratio | 0,01 | 0,45 | 0,42 | 0,39 |
| Current ratio | 0,01 | 0,45 | 0,42 | 0,39 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 2604,0 % | 1266,4 % | 1264,3 % | 1264,3 % |
| Oman pääoman tuotto | 9,6 % | 14,4 % | 13,8 % | 14,8 % |
| Taseen loppusumma | 1,4 M€ | 657 t€ | 642 t€ | 631 t€ |
| Oma pääoma | 205 t€ | 201 t€ | 187 t€ | 175 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 8 888 € | 18 t€ | 188 t€ | 176 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 48 t€ | 36 t€ | 36 t€ | 36 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 21 t€ | 0 € | – | – |
| Liiketoiminnan muut kulut | 5 086 € | -4 208 € | -3 617 € | -3 463 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 21 t€ | 32 t€ | 32 t€ | 33 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -3 224 € | 4 377 € | -5 € | 3 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 25 t€ | 36 t€ | 32 t€ | 33 t€ |
| Tuloverot | 4 934 € | -7 232 € | -6 477 € | -6 507 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 20 t€ | 29 t€ | 26 t€ | 26 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 1,4 M€ | 453 t€ | 453 t€ | 453 t€ |
| Saamiset | 1 543 € | 185 t€ | 1 131 € | 1 121 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 8 888 € | 18 t€ | 188 t€ | 176 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 10 t€ | 204 t€ | 189 t€ | 177 t€ |
| Vastaavaa | 1,4 M€ | 657 t€ | 642 t€ | 631 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 20 t€ | 20 t€ | 20 t€ | 20 t€ |
| Oma pääoma | 205 t€ | 201 t€ | 187 t€ | 175 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 1,2 M€ | 456 t€ | 455 t€ | 455 t€ |
| Vieras pääoma | 1,2 M€ | 456 t€ | 455 t€ | 455 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (32)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 48 t€ | 36 t€ | 36 t€ | 36 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 21 t€ | 0 € | – | – |
| Liiketoiminnan muut kulut | 5 086 € | -4 208 € | -3 617 € | -3 463 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 21 t€ | 32 t€ | 32 t€ | 33 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -3 224 € | 4 377 € | -5 € | 3 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 25 t€ | 36 t€ | 32 t€ | 33 t€ |
| Tuloverot | 4 934 € | -7 232 € | -6 477 € | -6 507 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 20 t€ | 29 t€ | 26 t€ | 26 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 1,4 M€ | 453 t€ | 453 t€ | 453 t€ |
| Saamiset | 1 543 € | 185 t€ | 1 131 € | 1 121 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 8 888 € | 18 t€ | 188 t€ | 176 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 10 t€ | 204 t€ | 189 t€ | 177 t€ |
| Vastaavaa | 1,4 M€ | 657 t€ | 642 t€ | 631 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 20 t€ | 20 t€ | 20 t€ | 20 t€ |
| Oma pääoma | 205 t€ | 201 t€ | 187 t€ | 175 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 1,2 M€ | 456 t€ | 455 t€ | 455 t€ |
| Vieras pääoma | 1,2 M€ | 456 t€ | 455 t€ | 455 t€ |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 851 € | 0 € | – | – |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 1 543 € | 4 910 € | 588 € | 232 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 21 t€ | 0 € | – | – |
| Maa- ja vesialueet, Omistetut | 1,2 M€ | 453 t€ | 453 t€ | 453 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 165 t€ | 152 t€ | 141 t€ | 129 t€ |
| Vastattavaa | 1,4 M€ | 657 t€ | 642 t€ | 631 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 3 236 € | 4 377 € | 0 € | 5 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 1 543 € | 185 t€ | 1 131 € | 1 121 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 0 € | 725 € | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset muut velat | 1,2 M€ | 455 t€ | 455 t€ | 455 t€ |
| Aineelliset hyödykkeet | 1,4 M€ | 453 t€ | 453 t€ | 453 t€ |
| Rakennukset ja rakennelmat, Omistetut | 279 t€ | 0 € | – | – |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 0 € | 181 t€ | 543 € | 889 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 20 t€ | 29 t€ | 26 t€ | 26 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 12 € | 0 € | -5 € | -2 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Kiinteistö Oy Antti Ruusunlehti kuuluu toimialaluokassa muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta suurempaan puoliskoon (6954 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 22 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.