KSL Invest Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Mustasaari, rekisteröity vuonna 2015. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevoitto 22 t€; omavaraisuusaste 17,0 %.
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Käyttökate | 8 315 € | -924 € | 32 t€ | 36 t€ | 38 t€ |
| Liikevoitto | 22 t€ | -26 t€ | 21 t€ | 21 t€ | 23 t€ |
| Tilikauden tulos | 15 t€ | -38 t€ | 7 963 € | 14 t€ | 16 t€ |
| Omavaraisuusaste | 17,0 % | 13,5 % | 18,7 % | 18,1 % | 22,3 % |
| Quick ratio | 0,04 | 0,02 | 0,03 | 0,06 | 0,05 |
| Current ratio | 0,04 | 0,02 | 0,03 | 0,06 | 0,05 |
| Oman pääoman tuotto | 9,1 % | -24,9 % | 4,2 % | 7,9 % | 9,4 % |
| Taseen loppusumma | 990 t€ | 1,1 M€ | 1,0 M€ | 1,0 M€ | 756 t€ |
| Oma pääoma | 168 t€ | 153 t€ | 191 t€ | 183 t€ | 169 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 22 t€ | 9 373 € | 16 t€ | 30 t€ | 12 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liiketoiminnan muut tuotot | 110 t€ | 79 t€ | 110 t€ | 71 t€ | 68 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 14 t€ | -25 t€ | -11 t€ | -15 t€ | -15 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 75 t€ | -80 t€ | -78 t€ | -35 t€ | -30 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 22 t€ | -26 t€ | 21 t€ | 21 t€ | 23 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 6 568 € | -12 t€ | -11 t€ | -2 950 € | -2 783 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 15 t€ | -38 t€ | 9 957 € | 18 t€ | 20 t€ |
| Tuloverot | 0 € | 34 € | -1 993 € | -3 619 € | -3 981 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 15 t€ | -38 t€ | 7 963 € | 14 t€ | 16 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 966 t€ | 1,1 M€ | 1,0 M€ | 981 t€ | 744 t€ |
| Saamiset | 2 354 € | 3 619 € | 2 219 € | 28 € | 28 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 22 t€ | 9 373 € | 16 t€ | 30 t€ | 12 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 24 t€ | 13 t€ | 18 t€ | 30 t€ | 12 t€ |
| Vastaavaa | 990 t€ | 1,1 M€ | 1,0 M€ | 1,0 M€ | 756 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 3 000 € | 3 000 € | 3 000 € | 3 000 € | 3 000 € |
| Oma pääoma | 168 t€ | 153 t€ | 191 t€ | 183 t€ | 169 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 163 t€ | 237 t€ | 264 t€ | 289 t€ | 312 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 659 t€ | 744 t€ | 566 t€ | 539 t€ | 275 t€ |
| Vieras pääoma | 822 t€ | 981 t€ | 830 t€ | 828 t€ | 587 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (35)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liiketoiminnan muut tuotot | 110 t€ | 79 t€ | 110 t€ | 71 t€ | 68 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 14 t€ | -25 t€ | -11 t€ | -15 t€ | -15 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 75 t€ | -80 t€ | -78 t€ | -35 t€ | -30 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 22 t€ | -26 t€ | 21 t€ | 21 t€ | 23 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 6 568 € | -12 t€ | -11 t€ | -2 950 € | -2 783 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 15 t€ | -38 t€ | 9 957 € | 18 t€ | 20 t€ |
| Tuloverot | 0 € | 34 € | -1 993 € | -3 619 € | -3 981 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 15 t€ | -38 t€ | 7 963 € | 14 t€ | 16 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 966 t€ | 1,1 M€ | 1,0 M€ | 981 t€ | 744 t€ |
| Saamiset | 2 354 € | 3 619 € | 2 219 € | 28 € | 28 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 22 t€ | 9 373 € | 16 t€ | 30 t€ | 12 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 24 t€ | 13 t€ | 18 t€ | 30 t€ | 12 t€ |
| Vastaavaa | 990 t€ | 1,1 M€ | 1,0 M€ | 1,0 M€ | 756 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 3 000 € | 3 000 € | 3 000 € | 3 000 € | 3 000 € |
| Oma pääoma | 168 t€ | 153 t€ | 191 t€ | 183 t€ | 169 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 163 t€ | 237 t€ | 264 t€ | 289 t€ | 312 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 659 t€ | 744 t€ | 566 t€ | 539 t€ | 275 t€ |
| Vieras pääoma | 822 t€ | 981 t€ | 830 t€ | 828 t€ | 587 t€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | 658 t€ | 743 t€ | 565 t€ | 537 t€ | 275 t€ |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 163 t€ | 237 t€ | 264 t€ | 289 t€ | 312 t€ |
| Aineettomat hyödykkeet | 35 t€ | 95 t€ | 75 t€ | 36 t€ | 21 t€ |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 14 t€ | -25 t€ | -11 t€ | -15 t€ | -15 t€ |
| Muut osakkeet ja osuudet | 931 t€ | 1,0 M€ | 928 t€ | 945 t€ | 723 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 0 € | 3 619 € | 1 980 € | 28 € | 28 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 2 354 € | 3 619 € | 2 219 € | 28 € | 28 € |
| Vastattavaa | 990 t€ | 1,1 M€ | 1,0 M€ | 1,0 M€ | 756 t€ |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 2 354 € | 0 € | – | – | – |
| Lyhytaikaiset saadut ennakot | 703 € | 703 € | 661 € | 636 € | 0 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 6 568 € | -12 t€ | -11 t€ | -2 950 € | -2 783 € |
| Sijoitukset | 931 t€ | 1,0 M€ | 928 t€ | 945 t€ | 723 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 15 t€ | -38 t€ | 7 963 € | 14 t€ | 16 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | – | – | 0 € | 639 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | – | 0 € | 239 € | 0 € | – |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 150 t€ | 188 t€ | 180 t€ | 166 t€ | 150 t€ |
| Muut aineettomat hyödykkeet | 35 t€ | 95 t€ | 75 t€ | 36 t€ | 21 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Ilmainen kuukausilista: Mustasaari
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta