Juuri Partners Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Helsinki, rekisteröity vuonna 2014. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 2,5 M€ ja liikevoitto 627 t€; omavaraisuusaste 85,0 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 940 t€ ja tuloverot 191 t€.
Helsinki: 289 uutta yritystä 30 päivässä
- Mixedtape Group OyRuokaravintolat
- Bella Creative OyMuu esittävä taide
- LHT Solutions OyPuhelinpalvelukeskusten toiminta
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 2,5 M€ | 3,4 M€ | 3,5 M€ | 3,5 M€ |
| Liikevaihdon muutos | -26,7 % | -4,0 % | -0,1 % | – |
| Käyttökate | 620 t€ | 753 t€ | 1,4 M€ | 1,4 M€ |
| Käyttökate-% | 25,0 % | 22,3 % | 39,9 % | 39,5 % |
| Liikevoitto | 627 t€ | 743 t€ | 1,4 M€ | 1,4 M€ |
| Liikevoitto-% | 25,3 % | 22,0 % | 38,9 % | 38,6 % |
| Tilikauden tulos | 501 t€ | 664 t€ | 1,1 M€ | 1,2 M€ |
| Henkilöstökulut | -1,2 M€ | 1,7 M€ | 1,4 M€ | 1,5 M€ |
| Omavaraisuusaste | 85,0 % | 75,4 % | 53,3 % | 61,9 % |
| Quick ratio | 0,56 | 0,25 | 0,12 | 0,34 |
| Current ratio | 0,56 | 0,25 | 0,12 | 0,34 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 15,0 % | 17,0 % | 27,3 % | 20,9 % |
| Oman pääoman tuotto | 23,7 % | 37,7 % | 98,7 % | 98,8 % |
| Taseen loppusumma | 2,5 M€ | 2,3 M€ | 2,1 M€ | 1,9 M€ |
| Oma pääoma | 2,1 M€ | 1,8 M€ | 1,1 M€ | 1,2 M€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | – | – | 0 € | 61 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 2,5 M€ | 3,4 M€ | 3,5 M€ | 3,5 M€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 7 119 € | 0 € | – | – |
| Materiaalit ja palvelut | 698 € | -991 € | -295 € | 0 € |
| Henkilöstökulut | 1,2 M€ | -1,7 M€ | -1,4 M€ | -1,5 M€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 7 481 € | -9 988 € | -33 t€ | -32 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 673 t€ | -924 t€ | -697 t€ | -588 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 627 t€ | 743 t€ | 1,4 M€ | 1,4 M€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 2 157 € | 113 t€ | -2 659 € | 99 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 625 t€ | 856 t€ | 1,4 M€ | 1,5 M€ |
| Tuloverot | 124 t€ | -193 t€ | -285 t€ | -274 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 501 t€ | 664 t€ | 1,1 M€ | 1,2 M€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 2,3 M€ | 2,2 M€ | 1,9 M€ | 1,7 M€ |
| Saamiset | 207 t€ | 144 t€ | 112 t€ | 186 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | – | – | 0 € | 61 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 207 t€ | 144 t€ | 112 t€ | 248 t€ |
| Vastaavaa | 2,5 M€ | 2,3 M€ | 2,1 M€ | 1,9 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 12 t€ | 12 t€ | 12 t€ | 12 t€ |
| Oma pääoma | 2,1 M€ | 1,8 M€ | 1,1 M€ | 1,2 M€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 372 t€ | 574 t€ | 961 t€ | 737 t€ |
| Vieras pääoma | 372 t€ | 574 t€ | 961 t€ | 737 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (52)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 2,5 M€ | 3,4 M€ | 3,5 M€ | 3,5 M€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 7 119 € | 0 € | – | – |
| Materiaalit ja palvelut | 698 € | -991 € | -295 € | 0 € |
| Henkilöstökulut | 1,2 M€ | -1,7 M€ | -1,4 M€ | -1,5 M€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 7 481 € | -9 988 € | -33 t€ | -32 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 673 t€ | -924 t€ | -697 t€ | -588 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 627 t€ | 743 t€ | 1,4 M€ | 1,4 M€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 2 157 € | 113 t€ | -2 659 € | 99 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 625 t€ | 856 t€ | 1,4 M€ | 1,5 M€ |
| Tuloverot | 124 t€ | -193 t€ | -285 t€ | -274 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 501 t€ | 664 t€ | 1,1 M€ | 1,2 M€ |
| Pysyvät vastaavat | 2,3 M€ | 2,2 M€ | 1,9 M€ | 1,7 M€ |
| Saamiset | 207 t€ | 144 t€ | 112 t€ | 186 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | – | – | 0 € | 61 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 207 t€ | 144 t€ | 112 t€ | 248 t€ |
| Vastaavaa | 2,5 M€ | 2,3 M€ | 2,1 M€ | 1,9 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 12 t€ | 12 t€ | 12 t€ | 12 t€ |
| Oma pääoma | 2,1 M€ | 1,8 M€ | 1,1 M€ | 1,2 M€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 372 t€ | 574 t€ | 961 t€ | 737 t€ |
| Vieras pääoma | 372 t€ | 574 t€ | 961 t€ | 737 t€ |
| Lyhytaikaiset velat saman konsernin yrityksille | – | 0 € | 95 t€ | 256 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 4 213 € | 48 € | 320 € | 56 t€ |
| Sijoitukset | 2,3 M€ | 2,2 M€ | 1,9 M€ | 1,6 M€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | 35 t€ | 76 t€ | 367 t€ | 122 t€ |
| Muut aineettomat hyödykkeet | – | 0 € | 13 € | 20 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 1,6 M€ | 1,1 M€ | 1 437 € | 2 160 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 106 t€ | 94 t€ | 109 t€ | 129 t€ |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 4 875 € | 33 t€ | 64 t€ | 29 t€ |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 2 019 € | 918 € | 248 € | 248 € |
| Ostot tilikauden aikana | 698 € | -989 € | -295 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset saamiset saman konsernin yrityksiltä | 95 t€ | 48 t€ | 0 € | 703 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 501 t€ | 664 t€ | 1,1 M€ | 1,2 M€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 207 t€ | 144 t€ | 112 t€ | 186 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 2 802 € | -2 910 € | -8 243 € | -2 114 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 22 t€ | 30 t€ | 40 t€ | 53 t€ |
| Tuotot osuuksista saman konsernin yrityksissä | 560 € | 0 € | – | – |
| Palkat ja palkkiot | 896 t€ | -1,3 M€ | -1,1 M€ | -1,2 M€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 300 t€ | 360 t€ | 214 t€ | 330 t€ |
| Aineettomat hyödykkeet | – | 0 € | 13 € | 20 t€ |
| Lyhytaikaiset lainasaamiset | 0 € | 44 € | 1 473 € | 656 € |
| Vastattavaa | 2,5 M€ | 2,3 M€ | 2,1 M€ | 1,9 M€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 11 € | 157 € | 188 € | 0 € |
| Muut henkilösivukulut | 70 t€ | -62 t€ | -106 t€ | -77 t€ |
| Koneet ja kalusto | 22 t€ | 30 t€ | 40 t€ | 53 t€ |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 7 481 € | -9 988 € | -33 t€ | -32 t€ |
| Palvelujen ostot | 0 € | -3 € | 0 € | – |
| Osakkeet ja osuudet tytäryhteisöissä | 7 200 € | 7 200 € | 6 200 € | 6 200 € |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 33 t€ | 105 t€ | 222 t€ | 0 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 2,2 M€ | 2,2 M€ | 1,9 M€ | 1,6 M€ |
| Eläkekulut | 210 t€ | -290 t€ | -230 t€ | -251 t€ |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | 0 € | 116 t€ | 5 396 € | 101 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot saman konsernin yrityksiltä | 74 € | 0 € | – | – |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Juuri Partners Oy kuuluu toimialaluokassa muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta ylimpään 10 %:iin (2751 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 21 t€, 46-kertainen).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.