Bonadoc Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Seinäjoki, rekisteröity vuonna 2008. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevoitto 162 t€; omavaraisuusaste 98,7 %.
Bruttotulos 2025171 t€+666 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto162 t€
Tilikauden tulos141 t€käyttökate 162 t€
Omavaraisuusaste98,7 %quick ratio 13,04
Toiminut18 vrekisteröity 20.10.2008
Seinäjoki: 11 uutta yritystä 30 päivässä
- Murskaus Lappalainen OyRakennusten ja rakennelmien purku
- Miika Panu Racing OyMuu mainostoimistojen toiminta
- Sartel OyMuu muualla luokittelematon liikunta- ja urheilutoiminta
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | – | – | 191 t€ | 266 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 666,2 % | -502,0 % | -28,2 % | – |
| Bruttotulos | 171 t€ | 22 t€ | -5 542 € | – |
| Käyttökate | 162 t€ | 13 t€ | -16 t€ | -54 t€ |
| Käyttökate-% | – | – | -8,4 % | -20,1 % |
| Liikevoitto | 162 t€ | 13 t€ | -16 t€ | -54 t€ |
| Liikevoitto-% | – | – | -8,4 % | -20,1 % |
| Tilikauden tulos | 141 t€ | 13 t€ | -16 t€ | -54 t€ |
| Henkilöstökulut | -4 361 € | 4 222 € | 3 606 € | 3 747 € |
| Omavaraisuusaste | 98,7 % | 100,0 % | 88,8 % | 100,0 % |
| Quick ratio | 13,04 | – | 2,11 | – |
| Current ratio | 77,51 | – | 8,90 | – |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | – | – | 42,8 % | 0,0 % |
| Oman pääoman tuotto | 20,1 % | 2,2 % | -2,5 % | -7,4 % |
| Taseen loppusumma | 710 t€ | 609 t€ | 729 t€ | 721 t€ |
| Oma pääoma | 701 t€ | 609 t€ | 647 t€ | 721 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 116 t€ | 118 t€ | 172 t€ | 275 t€ |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | – | – | 191 t€ | 266 t€ |
| Bruttotulos | 171 t€ | 22 t€ | -5 542 € | – |
| Materiaalit ja palvelut | – | – | -197 t€ | -313 t€ |
| Henkilöstökulut | 4 361 € | -4 222 € | -3 606 € | -3 747 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 4 521 € | -4 602 € | -6 909 € | -3 509 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 162 t€ | 13 t€ | -16 t€ | -54 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -3 € | 2 € | 42 € | 2 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 162 t€ | 13 t€ | -16 t€ | -54 t€ |
| Tuloverot | 21 t€ | 0 € | 0 € | -1 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 141 t€ | 13 t€ | -16 t€ | -54 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Vaihto-omaisuus | 590 t€ | 489 t€ | 556 t€ | 436 t€ |
| Saamiset | 3 141 € | 1 694 € | 1 367 € | 10 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 116 t€ | 118 t€ | 172 t€ | 275 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 710 t€ | 609 t€ | 729 t€ | 721 t€ |
| Vastaavaa | 710 t€ | 609 t€ | 729 t€ | 721 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 701 t€ | 609 t€ | 647 t€ | 721 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 9 158 € | 0 € | 82 t€ | 0 € |
| Vieras pääoma | 9 158 € | 0 € | 82 t€ | 0 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (34)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | – | – | 191 t€ | 266 t€ |
| Bruttotulos | 171 t€ | 22 t€ | -5 542 € | – |
| Materiaalit ja palvelut | – | – | -197 t€ | -313 t€ |
| Henkilöstökulut | 4 361 € | -4 222 € | -3 606 € | -3 747 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 4 521 € | -4 602 € | -6 909 € | -3 509 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 162 t€ | 13 t€ | -16 t€ | -54 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -3 € | 2 € | 42 € | 2 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 162 t€ | 13 t€ | -16 t€ | -54 t€ |
| Tuloverot | 21 t€ | 0 € | 0 € | -1 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 141 t€ | 13 t€ | -16 t€ | -54 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 590 t€ | 489 t€ | 556 t€ | 436 t€ |
| Saamiset | 3 141 € | 1 694 € | 1 367 € | 10 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 116 t€ | 118 t€ | 172 t€ | 275 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 710 t€ | 609 t€ | 729 t€ | 721 t€ |
| Vastaavaa | 710 t€ | 609 t€ | 729 t€ | 721 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € | 2 500 € |
| Oma pääoma | 701 t€ | 609 t€ | 647 t€ | 721 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 9 158 € | 0 € | 82 t€ | 0 € |
| Vieras pääoma | 9 158 € | 0 € | 82 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 16 € | 3 € | 0 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | – | 0 € | 2 808 € | 0 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 557 t€ | 593 t€ | 660 t€ | 772 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 3 125 € | 1 692 € | 1 366 € | 10 t€ |
| Lyhytaikaiset ostovelat | – | 0 € | 79 t€ | 0 € |
| Ostot tilikauden aikana | – | – | -317 t€ | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 141 t€ | 13 t€ | -16 t€ | -54 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 3 141 € | 1 694 € | 1 367 € | 10 t€ |
| Palkat ja palkkiot | 3 000 € | -3 000 € | -3 000 € | -3 000 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 9 158 € | 0 € | – | – |
| Vastattavaa | 710 t€ | 609 t€ | 729 t€ | 721 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 3 € | 2 € | 42 € | 2 € |
| Muut henkilösivukulut | 1 361 € | -1 222 € | -606 € | -747 € |
| Muu vaihto-omaisuus | 590 t€ | 489 t€ | 556 t€ | 436 t€ |
| Varastojen lisäys (+) tai vähennys (-) | – | – | 120 t€ | -313 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.