Kauniaisten Urheilupuisto Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Espoo, rekisteröity vuonna 2007. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 1,2 M€ ja liikevoitto 162 t€; omavaraisuusaste 23,9 %. Sillä on 1 alkoholilupaa.
Liikevaihto 20251,2 M€+3 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto162 t€13,1 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos59 t€käyttökate -163 t€
Omavaraisuusaste23,9 %quick ratio 1,35
Toiminut19 vrekisteröity 7.6.2007
Alkoholiluvat1uusin 1.3.2018
Espoo: 127 uutta yritystä 30 päivässä
- Ilovite OyOhjelmistojen suunnittelu ja valmistus
- Kahvila Tuisku OyKahvilat ja muu alkoholittomien juomien tarjoilu
- Mizero OyErikoistumaton agentuuritoiminta
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 1,2 M€ | 1,2 M€ | 1,2 M€ | 1,1 M€ |
| Liikevaihdon muutos | 3,0 % | 4,4 % | 2,0 % | – |
| Käyttökate | -163 t€ | -207 t€ | 470 t€ | 408 t€ |
| Käyttökate-% | -13,1 % | -17,2 % | 40,7 % | 36,1 % |
| Liikevoitto | 162 t€ | 146 t€ | 96 t€ | 25 t€ |
| Liikevoitto-% | 13,1 % | 12,1 % | 8,3 % | 2,2 % |
| Tilikauden tulos | 59 t€ | 6 646 € | -18 t€ | -35 t€ |
| Henkilöstökulut | -294 t€ | -273 t€ | 259 t€ | 269 t€ |
| Omavaraisuusaste | 23,9 % | 21,7 % | 20,5 % | 20,0 % |
| Quick ratio | 1,35 | 1,14 | 1,05 | 1,23 |
| Current ratio | 1,40 | 1,22 | 1,13 | 1,28 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 302,2 % | 335,0 % | 372,5 % | 399,4 % |
| Oman pääoman tuotto | 5,0 % | 0,6 % | -1,6 % | -3,1 % |
| Taseen loppusumma | 4,9 M€ | 5,2 M€ | 5,4 M€ | 5,6 M€ |
| Oma pääoma | 1,2 M€ | 1,1 M€ | 1,1 M€ | 1,1 M€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 414 t€ | 324 t€ | 148 t€ | 398 t€ |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 1,2 M€ | 1,2 M€ | 1,2 M€ | 1,1 M€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 7 214 € | 5 623 € | 6 299 € | 9 606 € |
| Materiaalit ja palvelut | 142 t€ | 132 t€ | -106 t€ | -125 t€ |
| Henkilöstökulut | 294 t€ | 273 t€ | -259 t€ | -269 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 325 t€ | 353 t€ | -374 t€ | -383 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 326 t€ | 308 t€ | -326 t€ | -339 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 162 t€ | 146 t€ | 96 t€ | 25 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 100 t€ | 139 t€ | -113 t€ | -60 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 62 t€ | 6 646 € | -18 t€ | -35 t€ |
| Tuloverot | 3 391 € | 0 € | 0 € | 89 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 59 t€ | 6 646 € | -18 t€ | -35 t€ |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 4,3 M€ | 4,6 M€ | 4,9 M€ | 5,1 M€ |
| Vaihto-omaisuus | 24 t€ | 33 t€ | 36 t€ | 20 t€ |
| Saamiset | 183 t€ | 185 t€ | 293 t€ | 154 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 414 t€ | 324 t€ | 148 t€ | 398 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 622 t€ | 542 t€ | 477 t€ | 573 t€ |
| Vastaavaa | 4,9 M€ | 5,2 M€ | 5,4 M€ | 5,6 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 20 t€ | 20 t€ | 20 t€ | 20 t€ |
| Oma pääoma | 1,2 M€ | 1,1 M€ | 1,1 M€ | 1,1 M€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 3,3 M€ | 3,6 M€ | 3,9 M€ | 4,1 M€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 443 t€ | 445 t€ | 421 t€ | 448 t€ |
| Vieras pääoma | 3,7 M€ | 4,0 M€ | 4,3 M€ | 4,5 M€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (52)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 1,2 M€ | 1,2 M€ | 1,2 M€ | 1,1 M€ |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 7 214 € | 5 623 € | 6 299 € | 9 606 € |
| Materiaalit ja palvelut | 142 t€ | 132 t€ | -106 t€ | -125 t€ |
| Henkilöstökulut | 294 t€ | 273 t€ | -259 t€ | -269 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | 325 t€ | 353 t€ | -374 t€ | -383 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 326 t€ | 308 t€ | -326 t€ | -339 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 162 t€ | 146 t€ | 96 t€ | 25 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 100 t€ | 139 t€ | -113 t€ | -60 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 62 t€ | 6 646 € | -18 t€ | -35 t€ |
| Tuloverot | 3 391 € | 0 € | 0 € | 89 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 59 t€ | 6 646 € | -18 t€ | -35 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 4,3 M€ | 4,6 M€ | 4,9 M€ | 5,1 M€ |
| Vaihto-omaisuus | 24 t€ | 33 t€ | 36 t€ | 20 t€ |
| Saamiset | 183 t€ | 185 t€ | 293 t€ | 154 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 414 t€ | 324 t€ | 148 t€ | 398 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 622 t€ | 542 t€ | 477 t€ | 573 t€ |
| Vastaavaa | 4,9 M€ | 5,2 M€ | 5,4 M€ | 5,6 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 20 t€ | 20 t€ | 20 t€ | 20 t€ |
| Oma pääoma | 1,2 M€ | 1,1 M€ | 1,1 M€ | 1,1 M€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 3,3 M€ | 3,6 M€ | 3,9 M€ | 4,1 M€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 443 t€ | 445 t€ | 421 t€ | 448 t€ |
| Vieras pääoma | 3,7 M€ | 4,0 M€ | 4,3 M€ | 4,5 M€ |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 30 t€ | 42 t€ | 26 t€ | 77 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 5 561 € | 14 t€ | 85 t€ | 8 443 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 325 t€ | 353 t€ | -374 t€ | -383 t€ |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 287 t€ | 286 t€ | 285 t€ | 271 t€ |
| Maa- ja vesialueet, Omistetut | 112 t€ | 112 t€ | 112 t€ | 112 t€ |
| Muut aineelliset hyödykkeet | 37 t€ | 45 t€ | 54 t€ | 63 t€ |
| Pitkäaikaiset myyntisaamiset | 85 t€ | 46 t€ | 46 t€ | 0 € |
| Pitkäaikaiset saamiset | 85 t€ | 46 t€ | 46 t€ | 0 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 641 t€ | 635 t€ | 652 t€ | 687 t€ |
| Vastattavaa | 4,9 M€ | 5,2 M€ | 5,4 M€ | 5,6 M€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 128 € | 1 026 € | 51 € | 128 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 98 t€ | 139 t€ | 247 t€ | 154 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 92 t€ | 89 t€ | 66 t€ | 67 t€ |
| Ostot tilikauden aikana | 132 t€ | 129 t€ | -121 t€ | -117 t€ |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 86 t€ | 124 t€ | 154 t€ | 134 t€ |
| Varastojen lisäys (+) tai vähennys (-) | 8 714 € | 2 594 € | 15 t€ | -2 292 € |
| Eläkekulut | 45 t€ | 42 t€ | -36 t€ | -37 t€ |
| Palvelujen ostot | 1 590 € | 0 € | -170 € | -5 986 € |
| Koneet ja kalusto | 34 t€ | 33 t€ | 26 t€ | 23 t€ |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 3,3 M€ | 3,6 M€ | 3,9 M€ | 4,1 M€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | 34 t€ | 29 t€ | 43 t€ | 32 t€ |
| Aineelliset hyödykkeet | 4,3 M€ | 4,6 M€ | 4,9 M€ | 5,1 M€ |
| Muut henkilösivukulut | 8 918 € | 6 911 € | -9 001 € | -10 t€ |
| Rakennukset ja rakennelmat, Omistetut | 4,1 M€ | 4,4 M€ | 4,7 M€ | 4,9 M€ |
| Palkat ja palkkiot | 240 t€ | 224 t€ | -214 t€ | -221 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 6 000 € | 182 € | 8 063 € | 12 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 59 t€ | 6 646 € | -18 t€ | -35 t€ |
| Sijoitetun vapaan oman pääoman rahasto | 457 t€ | 457 t€ | 457 t€ | 457 t€ |
| Aineet ja tarvikkeet | 24 t€ | 33 t€ | 36 t€ | 20 t€ |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 100 t€ | 140 t€ | -113 t€ | -61 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Alkoholiluvat
- GT CafeRistihaantie 2Anniskelu