Skullbacka Verkstad Ab on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Kruunupyy, rekisteröity vuonna 2003. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2022, liikevoitto 79 t€. Verotettava tulo oli vuonna 2024 135 t€ ja tuloverot 27 t€.
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | 31.12.2019 |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihdon muutos | 17,2 % | 2,3 % | -2,0 % | – |
| Bruttotulos | 341 t€ | 291 t€ | 284 t€ | 290 t€ |
| Käyttökate | 111 t€ | 86 t€ | 84 t€ | 89 t€ |
| Liikevoitto | 79 t€ | 55 t€ | 55 t€ | 58 t€ |
| Tilikauden tulos | 60 t€ | 38 t€ | 39 t€ | 42 t€ |
| Henkilöstökulut | 130 t€ | 133 t€ | 129 t€ | 125 t€ |
| Taseen loppusumma | 395 t€ | 347 t€ | 357 t€ | 338 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 50 t€ | 39 t€ | 28 t€ | 1 095 € |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | 31.12.2019 | |
|---|---|---|---|---|
| Bruttotulos | 341 t€ | 291 t€ | 284 t€ | 290 t€ |
| Henkilöstökulut | -130 t€ | -133 t€ | -129 t€ | -125 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | -32 t€ | -31 t€ | -29 t€ | -31 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | -100 t€ | -72 t€ | -72 t€ | -76 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 79 t€ | 55 t€ | 55 t€ | 58 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -4 697 € | -5 639 € | -5 675 € | -5 340 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 74 t€ | 49 t€ | 49 t€ | 53 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 60 t€ | 38 t€ | 39 t€ | 42 t€ |
Tase
| 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | 31.12.2019 | |
|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | – | 223 t€ | 228 t€ | 241 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 50 t€ | 52 t€ | 40 t€ | 30 t€ |
| Saamiset | 78 t€ | 33 t€ | 61 t€ | 66 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 50 t€ | 39 t€ | 28 t€ | 1 095 € |
| Vaihtuvat vastaavat | – | 124 t€ | 129 t€ | 97 t€ |
| Vastaavaa | 395 t€ | 347 t€ | 357 t€ | 338 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (17)
| 31.12.2022 | 31.12.2021 | 31.12.2020 | 31.12.2019 | |
|---|---|---|---|---|
| Bruttotulos | 341 t€ | 291 t€ | 284 t€ | 290 t€ |
| Henkilöstökulut | -130 t€ | -133 t€ | -129 t€ | -125 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | -32 t€ | -31 t€ | -29 t€ | -31 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | -100 t€ | -72 t€ | -72 t€ | -76 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 79 t€ | 55 t€ | 55 t€ | 58 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -4 697 € | -5 639 € | -5 675 € | -5 340 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 74 t€ | 49 t€ | 49 t€ | 53 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | 60 t€ | 38 t€ | 39 t€ | 42 t€ |
| Pysyvät vastaavat | – | 223 t€ | 228 t€ | 241 t€ |
| Vaihto-omaisuus | 50 t€ | 52 t€ | 40 t€ | 30 t€ |
| Saamiset | 78 t€ | 33 t€ | 61 t€ | 66 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 50 t€ | 39 t€ | 28 t€ | 1 095 € |
| Vaihtuvat vastaavat | – | 124 t€ | 129 t€ | 97 t€ |
| Vastaavaa | 395 t€ | 347 t€ | 357 t€ | 338 t€ |
| Aineelliset hyödykkeet | 217 t€ | 223 t€ | 228 t€ | 241 t€ |
| Välittömät verot | -14 t€ | -11 t€ | -9 764 € | -11 t€ |
| Vastattavaa | 395 t€ | 347 t€ | 357 t€ | 338 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Skullbacka Verkstad Ab kuuluu toimialaluokassa muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus ylimpään 10 %:iin (1947 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 20 t€, 6,8-kertainen).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Ilmainen kuukausilista: Kruunupyy
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta