JM Metsäkulma Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Loviisa, rekisteröity vuonna 1996. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 16 t€ ja liikevoitto 2 723 €; omavaraisuusaste -6,1 %.
Liikevaihto 202516 t€+1703 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto2 723 €17,1 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos2 715 €käyttökate -3 151 €
Omavaraisuusaste-6,1 %quick ratio 2,70
Toiminut30 vrekisteröity 11.6.1996
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 16 t€ | 884 € | 0 € | – | – |
| Liikevaihdon muutos | 1703,4 % | – | – | – | – |
| Käyttökate | -3 151 € | -1 375 € | -1 333 € | -6 704 € | 10 t€ |
| Käyttökate-% | -19,8 % | -155,5 % | – | – | – |
| Liikevoitto | 2 723 € | -1 839 € | -1 832 € | -7 241 € | 9 458 € |
| Liikevoitto-% | 17,1 % | -207,9 % | – | – | – |
| Tilikauden tulos | 2 715 € | -1 839 € | -1 932 € | -7 240 € | 9 294 € |
| Omavaraisuusaste | -6,1 % | -18,7 % | -9,9 % | -1,9 % | 18,8 % |
| Quick ratio | 2,70 | 24,12 | 27,73 | 27,11 | 3,92 |
| Current ratio | 2,70 | 24,12 | 27,73 | 27,11 | 3,92 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 170,9 % | 3085,9 % | – | – | – |
| Oman pääoman tuotto | – | – | – | – | 138,3 % |
| Taseen loppusumma | 26 t€ | 23 t€ | 25 t€ | 27 t€ | 36 t€ |
| Oma pääoma | -1 576 € | -4 291 € | -2 452 € | -520 € | 6 720 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 579 € | 15 t€ | 16 t€ | 18 t€ | 8 974 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 16 t€ | 884 € | 0 € | – | – |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 768 € | 768 € | 768 € | 1 808 € | 13 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 1 716 € | 0 € | 0 € | -2 170 € | -1 105 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 5 874 € | -464 € | -499 € | -537 € | -577 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 6 404 € | -3 027 € | -2 101 € | -6 342 € | -2 312 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 2 723 € | -1 839 € | -1 832 € | -7 241 € | 9 458 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 142 € | 0 € | -100 € | 1 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 2 581 € | -1 839 € | -1 932 € | -7 240 € | 9 458 € |
| Tuloverot | -134 € | 0 € | – | 0 € | -163 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 2 715 € | -1 839 € | -1 932 € | -7 240 € | 9 294 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 24 t€ | 8 213 € | 8 677 € | 9 176 € | 27 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 579 € | 15 t€ | 16 t€ | 18 t€ | 8 974 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 1 579 € | 15 t€ | 16 t€ | 18 t€ | 8 974 € |
| Vastaavaa | 26 t€ | 23 t€ | 25 t€ | 27 t€ | 36 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 8 409 € | 8 409 € | 8 409 € | 8 409 € | 8 409 € |
| Oma pääoma | -1 576 € | -4 291 € | -2 452 € | -520 € | 6 720 € |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 27 t€ | 27 t€ | 27 t€ | 27 t€ | 27 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 585 € | 613 € | 582 € | 650 € | 2 287 € |
| Vieras pääoma | 27 t€ | 27 t€ | 27 t€ | 27 t€ | 29 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (35)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | 31.12.2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 16 t€ | 884 € | 0 € | – | – |
| Liiketoiminnan muut tuotot | 768 € | 768 € | 768 € | 1 808 € | 13 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 1 716 € | 0 € | 0 € | -2 170 € | -1 105 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 5 874 € | -464 € | -499 € | -537 € | -577 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 6 404 € | -3 027 € | -2 101 € | -6 342 € | -2 312 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 2 723 € | -1 839 € | -1 832 € | -7 241 € | 9 458 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 142 € | 0 € | -100 € | 1 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 2 581 € | -1 839 € | -1 932 € | -7 240 € | 9 458 € |
| Tuloverot | -134 € | 0 € | – | 0 € | -163 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 2 715 € | -1 839 € | -1 932 € | -7 240 € | 9 294 € |
| Pysyvät vastaavat | 24 t€ | 8 213 € | 8 677 € | 9 176 € | 27 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 579 € | 15 t€ | 16 t€ | 18 t€ | 8 974 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 1 579 € | 15 t€ | 16 t€ | 18 t€ | 8 974 € |
| Vastaavaa | 26 t€ | 23 t€ | 25 t€ | 27 t€ | 36 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 8 409 € | 8 409 € | 8 409 € | 8 409 € | 8 409 € |
| Oma pääoma | -1 576 € | -4 291 € | -2 452 € | -520 € | 6 720 € |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 27 t€ | 27 t€ | 27 t€ | 27 t€ | 27 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 585 € | 613 € | 582 € | 650 € | 2 287 € |
| Vieras pääoma | 27 t€ | 27 t€ | 27 t€ | 27 t€ | 29 t€ |
| Rakennukset ja rakennelmat, Omistetut | 5 734 € | 6 165 € | 6 629 € | 7 128 € | 7 665 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 585 € | 582 € | 582 € | 627 € | 2 287 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | -13 t€ | -11 t€ | -8 930 € | -1 689 € | -11 t€ |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 0 € | 31 € | 0 € | 23 € | 0 € |
| Ostot tilikauden aikana | 1 716 € | 0 € | – | – | – |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 2 715 € | -1 839 € | -1 932 € | -7 240 € | 9 294 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 142 € | 0 € | -100 € | 0 € | – |
| Aineelliset hyödykkeet | 24 t€ | 8 213 € | 8 677 € | 9 176 € | 27 t€ |
| Vastattavaa | 26 t€ | 23 t€ | 25 t€ | 27 t€ | 36 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 0 € | 0 € | 0 € | 1 € | 0 € |
| Koneet ja kalusto | 16 t€ | 0 € | – | – | – |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 5 874 € | -464 € | -499 € | -537 € | -577 € |
| Palvelujen ostot | – | – | 0 € | -2 170 € | -1 105 € |
| Maa- ja vesialueet, Omistetut | 2 047 € | 2 047 € | 2 047 € | 2 047 € | 19 t€ |
| Pitkäaikaiset muut velat | 26 t€ | 26 t€ | 26 t€ | 26 t€ | 27 t€ |
| Pitkäaikaiset pääomalainat | 600 € | 600 € | 600 € | 600 € | 0 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).