Study Tours Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Helsinki, rekisteröity vuonna 1993. Tilikaudella, joka päättyi 31.3.2026, liikevoitto -3 267 €; omavaraisuusaste 0,1 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 159 t€ ja tuloverot 32 t€.
Helsinki: 311 uutta yritystä 30 päivässä
- Mixedtape Group OyRuokaravintolat
- Bella Creative OyMuu esittävä taide
- LHT Solutions OyPuhelinpalvelukeskusten toiminta
Talous
| Tunnusluvut | 31.3.2026 | 31.3.2025 | 31.3.2024 |
|---|---|---|---|
| Käyttökate | -3 267 € | -2 881 € | -1 179 € |
| Liikevoitto | -3 267 € | -3 440 € | -1 179 € |
| Tilikauden tulos | -55 t€ | -163 t€ | 127 t€ |
| Omavaraisuusaste | 0,1 % | 3,0 % | 10,5 % |
| Quick ratio | 0,03 | 0,00 | 0,03 |
| Current ratio | 0,03 | 0,00 | 0,03 |
| Oman pääoman tuotto | -2669,6 % | -286,0 % | 57,9 % |
| Taseen loppusumma | 1,8 M€ | 1,9 M€ | 2,1 M€ |
| Oma pääoma | 2 052 € | 57 t€ | 219 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 46 t€ | 2 479 € | 49 t€ |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.3.2026 | 31.3.2025 | 31.3.2024 | |
|---|---|---|---|
| Poistot ja arvonalentumiset | 0 € | -560 € | 0 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 3 267 € | -2 881 € | -1 179 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -3 267 € | -3 440 € | -1 179 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 52 t€ | -159 t€ | 161 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -55 t€ | -162 t€ | 159 t€ |
| Tuloverot | 0 € | -106 € | -32 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -55 t€ | -163 t€ | 127 t€ |
Tase
| 31.3.2026 | 31.3.2025 | 31.3.2024 | |
|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 1,8 M€ | 1,9 M€ | 2,0 M€ |
| Saamiset | 5 311 € | 5 714 € | 0 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 46 t€ | 2 479 € | 49 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 51 t€ | 8 193 € | 49 t€ |
| Vastaavaa | 1,8 M€ | 1,9 M€ | 2,1 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 8 409 € | 8 409 € | 8 409 € |
| Oma pääoma | 2 052 € | 57 t€ | 219 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 1,8 M€ | 1,8 M€ | 1,9 M€ |
| Vieras pääoma | 1,8 M€ | 1,8 M€ | 1,9 M€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (32)
| 31.3.2026 | 31.3.2025 | 31.3.2024 | |
|---|---|---|---|
| Poistot ja arvonalentumiset | 0 € | -560 € | 0 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 3 267 € | -2 881 € | -1 179 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -3 267 € | -3 440 € | -1 179 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 52 t€ | -159 t€ | 161 t€ |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -55 t€ | -162 t€ | 159 t€ |
| Tuloverot | 0 € | -106 € | -32 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio) | -55 t€ | -163 t€ | 127 t€ |
| Pysyvät vastaavat | 1,8 M€ | 1,9 M€ | 2,0 M€ |
| Saamiset | 5 311 € | 5 714 € | 0 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 46 t€ | 2 479 € | 49 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 51 t€ | 8 193 € | 49 t€ |
| Vastaavaa | 1,8 M€ | 1,9 M€ | 2,1 M€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 8 409 € | 8 409 € | 8 409 € |
| Oma pääoma | 2 052 € | 57 t€ | 219 t€ |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 1,8 M€ | 1,8 M€ | 1,9 M€ |
| Vieras pääoma | 1,8 M€ | 1,8 M€ | 1,9 M€ |
| Sijoitukset | 1,8 M€ | 1,9 M€ | 2,0 M€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | 1,8 M€ | 1,8 M€ | 1,8 M€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 48 t€ | 211 t€ | 84 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 5 311 € | 5 714 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -55 t€ | -163 t€ | 127 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 5 311 € | 5 714 € | 0 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 0 € | -106 € | 0 € |
| Aineelliset hyödykkeet | – | 0 € | 560 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | – | 0 € | 32 t€ |
| Vastattavaa | 1,8 M€ | 1,9 M€ | 2,1 M€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 109 € | 0 € | 52 € |
| Koneet ja kalusto | – | 0 € | 560 € |
| Arvonalentumiset pysyvien vastaavien sijoituksista | 67 t€ | -159 t€ | 0 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 0 € | -560 € | 0 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 1,8 M€ | 1,9 M€ | 2,0 M€ |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | 15 t€ | 78 € | 161 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Study Tours Oy kuuluu toimialaluokassa arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen ylimpään neljännekseen (766 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 31 t€, 5,1-kertainen).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.