Kaysa Living Oy/Ab on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Mustasaari, rekisteröity vuonna 1990. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevoitto 2 211 €; omavaraisuusaste 90,1 %.
Bruttotulos 2025–tilikausi päättyi 31.12.2025
Liikevoitto2 211 €
Tilikauden tulos1 577 €käyttökate 2 211 €
Omavaraisuusaste90,1 %quick ratio 6,98
Toiminut36 vrekisteröity 3.10.1990
Mustasaari: 7 uutta yritystä 30 päivässä
- Inhimity Solutions OyOhjelmistojen suunnittelu ja valmistus
- Högback Datacenter AbTietojenkäsittelyinfrastruktuuri, tietojenkäsittely, palvelintilan vuokraus ja niihin liittyvät palvelut
- Kiinteistö Oy TuplakiinteistöMuu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
BruttotulosLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Käyttökate | 2 211 € | 4 677 € |
| Liikevoitto | 2 211 € | 4 677 € |
| Tilikauden tulos | 1 577 € | 3 895 € |
| Omavaraisuusaste | 90,1 % | 89,0 % |
| Quick ratio | 6,98 | 8,72 |
| Current ratio | 6,98 | 8,72 |
| Oman pääoman tuotto | 1,2 % | 3,1 % |
| Taseen loppusumma | 142 t€ | 142 t€ |
| Oma pääoma | 128 t€ | 126 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 314 € | 1 147 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liiketoiminnan muut tuotot | 12 t€ | 12 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 10 t€ | 7 263 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 2 211 € | 4 677 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 634 € | 782 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 1 577 € | 3 895 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 1 577 € | 3 895 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 71 t€ | 71 t€ |
| Saamiset | 69 t€ | 69 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 314 € | 1 147 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 71 t€ | 70 t€ |
| Vastaavaa | 142 t€ | 142 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 8 000 € | 8 000 € |
| Oma pääoma | 128 t€ | 126 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 4 018 € | 7 462 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 10 t€ | 8 084 € |
| Vieras pääoma | 14 t€ | 16 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (30)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liiketoiminnan muut tuotot | 12 t€ | 12 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 10 t€ | 7 263 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 2 211 € | 4 677 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 634 € | 782 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 1 577 € | 3 895 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 1 577 € | 3 895 € |
| Pysyvät vastaavat | 71 t€ | 71 t€ |
| Saamiset | 69 t€ | 69 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 314 € | 1 147 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 71 t€ | 70 t€ |
| Vastaavaa | 142 t€ | 142 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 8 000 € | 8 000 € |
| Oma pääoma | 128 t€ | 126 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 4 018 € | 7 462 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 10 t€ | 8 084 € |
| Vieras pääoma | 14 t€ | 16 t€ |
| Muut aineelliset hyödykkeet | 24 t€ | 24 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 118 t€ | 115 t€ |
| Lyhytaikaiset muut velat | 6 671 € | 4 597 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 1 577 € | 3 895 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 69 t€ | 69 t€ |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 0 € | 37 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 634 € | 782 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 24 t€ | 24 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 69 t€ | 69 t€ |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 4 018 € | 7 462 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 48 t€ | 48 t€ |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 3 447 € | 3 450 € |
| Sijoitukset | 48 t€ | 48 t€ |
| Vastattavaa | 142 t€ | 142 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).