P & M Partners Oy Ltd on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Kotka, rekisteröity vuonna 1992. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 7 668 € ja liikevoitto 4 864 €; omavaraisuusaste 97,0 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 1 202 € ja tuloverot 240 €.
Kotka: 8 uutta yritystä 30 päivässä
- Oninfinite OyOhjelmistojen suunnittelu ja valmistus
- ASAP - Reilumpi kaikille OyOhjelmistojen suunnittelu ja valmistus
- Laapas paineautot OyViemäri- ja jätevesihuolto
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 7 668 € | 7 029 € | 8 019 € | 7 345 € |
| Liikevaihdon muutos | 9,1 % | -12,3 % | 9,2 % | – |
| Käyttökate | 4 864 € | 4 295 € | 4 145 € | 3 787 € |
| Käyttökate-% | 63,4 % | 61,1 % | 51,7 % | 51,6 % |
| Liikevoitto | 4 864 € | 1 202 € | 1 050 € | 692 € |
| Liikevoitto-% | 63,4 % | 17,1 % | 13,1 % | 9,4 % |
| Tilikauden tulos | 3 912 € | 939 € | 1 005 € | 694 € |
| Omavaraisuusaste | 97,0 % | 98,0 % | 98,3 % | 98,4 % |
| Quick ratio | 16,17 | 64,69 | 277,47 | – |
| Current ratio | 16,17 | 64,69 | 277,47 | – |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 28,7 % | 21,2 % | 15,9 % | 16,1 % |
| Oman pääoman tuotto | 5,4 % | 1,3 % | 1,4 % | 1,0 % |
| Taseen loppusumma | 75 t€ | 76 t€ | 75 t€ | 74 t€ |
| Oma pääoma | 72 t€ | 74 t€ | 73 t€ | 72 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 16 t€ | 17 t€ | 13 t€ | 8 335 € |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 7 668 € | 7 029 € | 8 019 € | 7 345 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 0 € | -3 093 € | -3 095 € | -3 095 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 2 804 € | -2 734 € | -3 874 € | -3 558 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 4 864 € | 1 202 € | 1 050 € | 692 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 2 € | 0 € | 0 € | 2 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 4 862 € | 1 202 € | 1 050 € | 694 € |
| Tuloverot | 951 € | -263 € | -46 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 3 912 € | 939 € | 1 005 € | 694 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 59 t€ | 59 t€ | 62 t€ | 65 t€ |
| Saamiset | – | – | 0 € | 205 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 16 t€ | 17 t€ | 13 t€ | 8 335 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 16 t€ | 17 t€ | 13 t€ | 8 540 € |
| Vastaavaa | 75 t€ | 76 t€ | 75 t€ | 74 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 523 € | 2 523 € | 2 523 € | 2 523 € |
| Oma pääoma | 72 t€ | 74 t€ | 73 t€ | 72 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 1 230 € | 1 230 € | 1 230 € | 1 180 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 973 € | 263 € | 46 € | 0 € |
| Vieras pääoma | 2 203 € | 1 493 € | 1 276 € | 1 180 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (32)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | 31.12.2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 7 668 € | 7 029 € | 8 019 € | 7 345 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 0 € | -3 093 € | -3 095 € | -3 095 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 2 804 € | -2 734 € | -3 874 € | -3 558 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 4 864 € | 1 202 € | 1 050 € | 692 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 2 € | 0 € | 0 € | 2 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 4 862 € | 1 202 € | 1 050 € | 694 € |
| Tuloverot | 951 € | -263 € | -46 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 3 912 € | 939 € | 1 005 € | 694 € |
| Pysyvät vastaavat | 59 t€ | 59 t€ | 62 t€ | 65 t€ |
| Saamiset | – | – | 0 € | 205 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 16 t€ | 17 t€ | 13 t€ | 8 335 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 16 t€ | 17 t€ | 13 t€ | 8 540 € |
| Vastaavaa | 75 t€ | 76 t€ | 75 t€ | 74 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 2 523 € | 2 523 € | 2 523 € | 2 523 € |
| Oma pääoma | 72 t€ | 74 t€ | 73 t€ | 72 t€ |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 1 230 € | 1 230 € | 1 230 € | 1 180 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 973 € | 263 € | 46 € | 0 € |
| Vieras pääoma | 2 203 € | 1 493 € | 1 276 € | 1 180 € |
| Aineettomat hyödykkeet | – | 0 € | 3 093 € | 6 188 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 3 912 € | 939 € | 1 005 € | 694 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 59 t€ | 59 t€ | 59 t€ | 59 t€ |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | – | – | 0 € | 205 € |
| Vastattavaa | 75 t€ | 76 t€ | 75 t€ | 74 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | – | – | 0 € | 2 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 973 € | 263 € | 46 € | 0 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 2 € | 0 € | 0 € | – |
| Lyhytaikaiset saamiset | – | – | 0 € | 205 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 66 t€ | 71 t€ | 70 t€ | 69 t€ |
| Sijoitukset | 59 t€ | 59 t€ | 59 t€ | 59 t€ |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 0 € | -3 093 € | -3 095 € | -3 095 € |
| Pitkäaikaiset muut velat | 1 230 € | 1 230 € | 1 230 € | 1 180 € |
| Muut aineettomat hyödykkeet | – | 0 € | 3 093 € | 6 188 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna P & M Partners Oy Ltd kuuluu toimialaluokassa muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta pienempään puoliskoon (6954 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 22 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.