Kankaanpään Kuva-Center Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Kankaanpää, rekisteröity vuonna 1990. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2021, liikevoitto 1 648 €; omavaraisuusaste 66,2 %. Julkiset ostajat ostivat siltä 368 € vuosina 2022–2024; suurin ostaja on Terveyden ja hyvinvoinnin laitos (Sosiaali- ja terveysministeriön hallinnonala).
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2021 | 31.12.2020 | 31.12.2019 |
|---|---|---|---|
| Liikevaihdon muutos | -32,1 % | 16,7 % | – |
| Bruttotulos | 79 t€ | 117 t€ | 100 t€ |
| Käyttökate | 3 737 € | 38 t€ | 4 331 € |
| Liikevoitto | 1 648 € | 37 t€ | 3 626 € |
| Tilikauden tulos | 1 218 € | 34 t€ | 3 106 € |
| Henkilöstökulut | 40 t€ | 32 t€ | 46 t€ |
| Omavaraisuusaste | 66,2 % | 51,7 % | – |
| Quick ratio | 1,51 | 1,49 | – |
| Current ratio | 2,52 | 2,10 | – |
| Oman pääoman tuotto | 3,4 % | 97,7 % | – |
| Taseen loppusumma | 54 t€ | 66 t€ | 60 t€ |
| Oma pääoma | 36 t€ | 34 t€ | – |
| Rahat ja pankkisaamiset | 10 t€ | 16 t€ | 7 276 € |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2021 | 31.12.2020 | 31.12.2019 | |
|---|---|---|---|
| Bruttotulos | 79 t€ | 117 t€ | 100 t€ |
| Henkilöstökulut | -40 t€ | -32 t€ | -46 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | -2 089 € | -1 086 € | -705 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | -36 t€ | -47 t€ | -50 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 1 648 € | 37 t€ | 3 626 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -248 € | -1 281 € | -894 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 1 400 € | 35 t€ | 2 732 € |
| Tuloverot | -181 € | -1 786 € | – |
| Tilikauden voitto (tappio) | 1 218 € | 34 t€ | 3 106 € |
Tase
| 31.12.2021 | 31.12.2020 | 31.12.2019 | |
|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 7 949 € | 4 941 € | 8 028 € |
| Vaihto-omaisuus | 18 t€ | 18 t€ | 23 t€ |
| Saamiset | 14 t€ | 26 t€ | 20 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 10 t€ | 16 t€ | 7 276 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 46 t€ | 61 t€ | 52 t€ |
| Vastaavaa | 54 t€ | 66 t€ | 60 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 17 t€ | 17 t€ | – |
| Oma pääoma | 36 t€ | 34 t€ | – |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 0 € | 2 830 € | – |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 18 t€ | 29 t€ | – |
| Vieras pääoma | 18 t€ | 32 t€ | – |
Kaikki tilinpäätöksen erät (48)
| 31.12.2021 | 31.12.2020 | 31.12.2019 | |
|---|---|---|---|
| Bruttotulos | 79 t€ | 117 t€ | 100 t€ |
| Henkilöstökulut | -40 t€ | -32 t€ | -46 t€ |
| Poistot ja arvonalentumiset | -2 089 € | -1 086 € | -705 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | -36 t€ | -47 t€ | -50 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 1 648 € | 37 t€ | 3 626 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -248 € | -1 281 € | -894 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 1 400 € | 35 t€ | 2 732 € |
| Tuloverot | -181 € | -1 786 € | – |
| Tilikauden voitto (tappio) | 1 218 € | 34 t€ | 3 106 € |
| Pysyvät vastaavat | 7 949 € | 4 941 € | 8 028 € |
| Vaihto-omaisuus | 18 t€ | 18 t€ | 23 t€ |
| Saamiset | 14 t€ | 26 t€ | 20 t€ |
| Rahat ja pankkisaamiset | 10 t€ | 16 t€ | 7 276 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 46 t€ | 61 t€ | 52 t€ |
| Vastaavaa | 54 t€ | 66 t€ | 60 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 17 t€ | 17 t€ | – |
| Oma pääoma | 36 t€ | 34 t€ | – |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 0 € | 2 830 € | – |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 18 t€ | 29 t€ | – |
| Vieras pääoma | 18 t€ | 32 t€ | – |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 17 t€ | -16 t€ | – |
| Aineelliset hyödykkeet | 6 267 € | 3 259 € | 6 346 € |
| Sijoitukset | 1 682 € | 1 682 € | 1 682 € |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 8 920 € | 9 622 € | – |
| Palkat ja palkkiot | -31 t€ | -22 t€ | – |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 870 € | 0 € | – |
| Muut arvopaperit | 2 650 € | 2 050 € | – |
| Aineet ja tarvikkeet | 18 t€ | 18 t€ | – |
| Vastattavaa | 54 t€ | 66 t€ | 60 t€ |
| Koneet ja kalusto | 6 267 € | 3 259 € | – |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 2 114 € | 5 318 € | – |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 4 390 € | 9 699 € | – |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 0 € | 2 830 € | – |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 3 898 € | 9 380 € | – |
| Muut osakkeet ja osuudet | 1 682 € | 1 682 € | – |
| Välittömät verot | – | -1 786 € | 375 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 14 t€ | 26 t€ | – |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 987 € | 1 786 € | – |
| Lyhytaikaiset lainasaamiset | 7 474 € | 11 t€ | – |
| Lyhytaikaiset muut velat | 3 855 € | 8 094 € | – |
| Muut henkilösivukulut | -909 € | -1 815 € | – |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 1 218 € | 34 t€ | – |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 0 € | 0 € | – |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | -908 € | -1 943 € | – |
| Rahoitusarvopaperit | 2 650 € | 2 050 € | 1 450 € |
| Tuotot muista pysyvien vastaavien sijoituksista, muilta yrityksiltä saadut | 659 € | 662 € | – |
| Suunnitelman mukaiset poistot | -2 089 € | -1 086 € | – |
| Eläkekulut | -8 001 € | -7 554 € | – |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Myynti julkisille ostajille
Suurimmat ostajat
Ilmainen kuukausilista: Kankaanpää
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta