Heta-Invest Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Salo, rekisteröity vuonna 1987. Tilikaudella, joka päättyi 31.3.2025, liikevaihto oli 397 t€ ja liikevoitto -4 225 €; omavaraisuusaste 14,7 %.
Liikevaihto 2025397 t€-54 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto-4 225 €-1,1 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos-4 270 €käyttökate -4 225 €
Omavaraisuusaste14,7 %quick ratio 0,85
Toiminut39 vrekisteröity 7.10.1987
Salo: 10 uutta yritystä 30 päivässä
- Järppä OyHoldingyhtiöiden toiminta
- Wallavilla OyKotieläintaloutta palveleva toiminta
- vanX Logistiikka OyTieliikenteen tavarankuljetus
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.3.2025 | 31.3.2024 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 397 t€ | 871 t€ |
| Liikevaihdon muutos | -54,4 % | – |
| Käyttökate | -4 225 € | -8 774 € |
| Käyttökate-% | -1,1 % | -1,0 % |
| Liikevoitto | -4 225 € | -8 774 € |
| Liikevoitto-% | -1,1 % | -1,0 % |
| Tilikauden tulos | -4 270 € | -8 764 € |
| Omavaraisuusaste | 14,7 % | 9,7 % |
| Quick ratio | 0,85 | 0,78 |
| Current ratio | 1,17 | 1,11 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 6,5 % | 9,3 % |
| Oman pääoman tuotto | -96,1 % | -100,6 % |
| Taseen loppusumma | 30 t€ | 90 t€ |
| Oma pääoma | 4 444 € | 8 714 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 22 t€ | 63 t€ |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.3.2025 | 31.3.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 397 t€ | 871 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | -396 t€ | -873 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | -5 716 € | -5 948 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -4 225 € | -8 774 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -44 € | 10 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -4 270 € | -8 764 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -4 270 € | -8 764 € |
Tase
| 31.3.2025 | 31.3.2024 | |
|---|---|---|
| Vaihto-omaisuus | 8 281 € | 27 t€ |
| Saamiset | 9 € | 0 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 22 t€ | 63 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 30 t€ | 90 t€ |
| Vastaavaa | 30 t€ | 90 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 8 409 € | 8 409 € |
| Oma pääoma | 4 444 € | 8 714 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 26 t€ | 81 t€ |
| Vieras pääoma | 26 t€ | 81 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (26)
| 31.3.2025 | 31.3.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 397 t€ | 871 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | -396 t€ | -873 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | -5 716 € | -5 948 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -4 225 € | -8 774 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -44 € | 10 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -4 270 € | -8 764 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -4 270 € | -8 764 € |
| Vaihto-omaisuus | 8 281 € | 27 t€ |
| Saamiset | 9 € | 0 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 22 t€ | 63 t€ |
| Vaihtuvat vastaavat | 30 t€ | 90 t€ |
| Vastaavaa | 30 t€ | 90 t€ |
| Osake-, osuus- tai muu vastaava pääoma | 8 409 € | 8 409 € |
| Oma pääoma | 4 444 € | 8 714 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 26 t€ | 81 t€ |
| Vieras pääoma | 26 t€ | 81 t€ |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 9 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 26 t€ | 81 t€ |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 304 € | 9 068 € |
| Ostot tilikauden aikana | -377 t€ | -858 t€ |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -4 270 € | -8 764 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 9 € | 0 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | -44 € | 10 € |
| Vastattavaa | 30 t€ | 90 t€ |
| Muu vaihto-omaisuus | 8 281 € | 27 t€ |
| Varastojen lisäys (+) tai vähennys (-) | -18 t€ | -15 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.