R. Nyman Taksi Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Kangasala, rekisteröity vuonna 2024. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 16 t€ ja liikevoitto 1 650 €; omavaraisuusaste 13,2 %.
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 |
|---|---|
| Liikevaihto | 16 t€ |
| Käyttökate | -532 € |
| Käyttökate-% | -3,4 % |
| Liikevoitto | 1 650 € |
| Liikevoitto-% | 10,6 % |
| Tilikauden tulos | 1 296 € |
| Henkilöstökulut | -329 € |
| Omavaraisuusaste | 13,2 % |
| Quick ratio | 0,39 |
| Current ratio | 0,39 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 55,0 % |
| Oman pääoman tuotto | 100,0 % |
| Taseen loppusumma | 9 844 € |
| Oma pääoma | 1 296 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 2 555 € |
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | |
|---|---|
| Liikevaihto | 16 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 6 733 € |
| Henkilöstökulut | 329 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 2 182 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 4 636 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 1 650 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 1 650 € |
| Tuloverot | 354 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 1 296 € |
Tase
| 31.12.2025 | |
|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 6 547 € |
| Saamiset | 743 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 2 555 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 3 298 € |
| Vastaavaa | 9 844 € |
| Oma pääoma | 1 296 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 8 548 € |
| Vieras pääoma | 8 548 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (33)
| 31.12.2025 | |
|---|---|
| Liikevaihto | 16 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 6 733 € |
| Henkilöstökulut | 329 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | 2 182 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 4 636 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 1 650 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 1 650 € |
| Tuloverot | 354 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 1 296 € |
| Pysyvät vastaavat | 6 547 € |
| Saamiset | 743 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 2 555 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 3 298 € |
| Vastaavaa | 9 844 € |
| Oma pääoma | 1 296 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 8 548 € |
| Vieras pääoma | 8 548 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 3 030 € |
| Eläkekulut | 329 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 6 547 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 2 182 € |
| Vastattavaa | 9 844 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 1 296 € |
| Palvelujen ostot | 3 434 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 5 164 € |
| Ostot tilikauden aikana | 3 300 € |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 0 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 354 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 472 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 743 € |
| Lyhytaikaiset lainasaamiset | 271 € |
| Koneet ja kalusto | 6 547 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Ilmainen kuukausilista: Kangasala
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta