Müller Holding Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Tampere, rekisteröity vuonna 2024. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 166 t€ ja liikevoitto 161 t€; omavaraisuusaste 98,8 %.
Liikevaihto 2025166 t€tilikausi päättyi 31.12.2025
Liikevoitto161 t€96,8 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos161 t€käyttökate 161 t€
Omavaraisuusaste98,8 %quick ratio 1,97
Toiminut2 vrekisteröity 9.8.2024
Tampere: 66 uutta yritystä 30 päivässä
- Puhakka Consulting OyRakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen
- Markus Vallinoja Holding OyHoldingyhtiöiden toiminta
- Metsuripalvelu Mähönen OyMetsätaloutta palveleva toiminta
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 166 t€ | 0 € |
| Käyttökate | 161 t€ | 0 € |
| Käyttökate-% | 96,8 % | – |
| Liikevoitto | 161 t€ | 0 € |
| Liikevoitto-% | 96,8 % | – |
| Tilikauden tulos | 161 t€ | 0 € |
| Omavaraisuusaste | 98,8 % | – |
| Quick ratio | 1,97 | – |
| Current ratio | 1,97 | – |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 5,1 % | – |
| Oman pääoman tuotto | 23,2 % | – |
| Taseen loppusumma | 702 t€ | 0 € |
| Oma pääoma | 694 t€ | 0 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 16 t€ | 0 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 166 t€ | 0 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 5 375 € | 0 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 161 t€ | 0 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 0 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 161 t€ | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 161 t€ | 0 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 685 t€ | 0 € |
| Saamiset | 1 007 € | 0 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 16 t€ | 0 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 17 t€ | 0 € |
| Vastaavaa | 702 t€ | 0 € |
| Oma pääoma | 694 t€ | 0 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 8 542 € | 0 € |
| Vieras pääoma | 8 542 € | 0 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (26)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 166 t€ | 0 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 5 375 € | 0 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 161 t€ | 0 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 0 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 161 t€ | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 161 t€ | 0 € |
| Pysyvät vastaavat | 685 t€ | 0 € |
| Saamiset | 1 007 € | 0 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 16 t€ | 0 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 17 t€ | 0 € |
| Vastaavaa | 702 t€ | 0 € |
| Oma pääoma | 694 t€ | 0 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 8 542 € | 0 € |
| Vieras pääoma | 8 542 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 550 € | 0 € |
| Osakkeet ja osuudet tytäryhteisöissä | 533 t€ | 0 € |
| Sijoitukset | 685 t€ | 0 € |
| Vastattavaa | 702 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 1 007 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 753 € | 0 € |
| Osuudet omistusyhteysyrityksissä | 152 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 7 992 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 254 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 161 t€ | 0 € |
| Sijoitetun vapaan oman pääoman rahasto | 533 t€ | 0 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 0 € | 0 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).