RMC-Service Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Vaasa, rekisteröity vuonna 2024. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2024, liikevaihto oli 36 t€ ja liikevoitto 13 t€; omavaraisuusaste 35,3 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 12 t€ ja tuloverot 2 435 €.
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2024 |
|---|---|
| Liikevaihto | 36 t€ |
| Käyttökate | 19 t€ |
| Käyttökate-% | 52,8 % |
| Liikevoitto | 13 t€ |
| Liikevoitto-% | 35,9 % |
| Tilikauden tulos | 9 741 € |
| Henkilöstökulut | 9 694 € |
| Omavaraisuusaste | 35,3 % |
| Quick ratio | 0,90 |
| Current ratio | 0,90 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 50,3 % |
| Oman pääoman tuotto | 100,0 % |
| Taseen loppusumma | 28 t€ |
| Oma pääoma | 9 741 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 8 576 € |
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2024 | |
|---|---|
| Liikevaihto | 36 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | -1 863 € |
| Henkilöstökulut | -9 694 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | -6 024 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | -5 226 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 13 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -601 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 12 t€ |
| Tuloverot | -2 435 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 9 741 € |
Tase
| 31.12.2024 | |
|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 18 t€ |
| Saamiset | 980 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 8 576 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 9 557 € |
| Vastaavaa | 28 t€ |
| Oma pääoma | 9 741 € |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 7 286 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 11 t€ |
| Vieras pääoma | 18 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (38)
| 31.12.2024 | |
|---|---|
| Liikevaihto | 36 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | -1 863 € |
| Henkilöstökulut | -9 694 € |
| Poistot ja arvonalentumiset | -6 024 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | -5 226 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 13 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -601 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 12 t€ |
| Tuloverot | -2 435 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 9 741 € |
| Pysyvät vastaavat | 18 t€ |
| Saamiset | 980 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 8 576 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 9 557 € |
| Vastaavaa | 28 t€ |
| Oma pääoma | 9 741 € |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 7 286 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 11 t€ |
| Vieras pääoma | 18 t€ |
| Pitkäaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 7 286 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 4 843 € |
| Palkat ja palkkiot | -7 000 € |
| Eläkekulut | -2 195 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 18 t€ |
| Suunnitelman mukaiset poistot | -6 024 € |
| Vastattavaa | 28 t€ |
| Muut henkilösivukulut | -498 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 9 741 € |
| Palvelujen ostot | -102 € |
| Lyhytaikaiset lainat rahoituslaitoksilta | 3 240 € |
| Ostot tilikauden aikana | -1 761 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 980 € |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 2 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 2 435 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 980 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | -603 € |
| Koneet ja kalusto | 18 t€ |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 85 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna RMC-Service Oy kuuluu toimialaluokassa talonrakentaminen pienempään puoliskoon (5706 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 16 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Ilmainen kuukausilista: Vaasa
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta