Pupu Invest Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Oulu, rekisteröity vuonna 2024. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 59 t€ ja liikevoitto 9 377 €; omavaraisuusaste 63,7 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 4 354 € ja tuloverot 871 €.
Oulu: 39 uutta yritystä 30 päivässä
- CoMa Works OyMuu mainostoimistojen toiminta
- Pikimedia OyMuu mainostoimistojen toiminta
- Agentic Cloud OyLaitteistokonsultointi ja käyttö- ja hallintapalvelut
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 59 t€ | 33 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 82,3 % | – |
| Bruttotulos | – | 33 t€ |
| Käyttökate | 9 377 € | 4 354 € |
| Käyttökate-% | 15,8 % | 13,4 % |
| Liikevoitto | 9 377 € | 4 354 € |
| Liikevoitto-% | 15,8 % | 13,4 % |
| Tilikauden tulos | 7 489 € | 3 483 € |
| Henkilöstökulut | -45 t€ | 23 t€ |
| Omavaraisuusaste | 63,7 % | 54,5 % |
| Quick ratio | 2,76 | 2,20 |
| Current ratio | 2,76 | 2,20 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 10,2 % | 8,9 % |
| Oman pääoman tuotto | 70,0 % | 100,0 % |
| Taseen loppusumma | 17 t€ | 6 396 € |
| Oma pääoma | 11 t€ | 3 483 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 7 993 € | 2 631 € |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 59 t€ | 33 t€ |
| Bruttotulos | – | 33 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 45 € | 0 € |
| Henkilöstökulut | 45 t€ | -23 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 5 272 € | -5 225 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 9 377 € | 4 354 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 0 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 9 377 € | 4 354 € |
| Tuloverot | 1 889 € | -871 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 7 489 € | 3 483 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Saamiset | 8 785 € | 3 765 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 7 993 € | 2 631 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 17 t€ | 6 396 € |
| Vastaavaa | 17 t€ | 6 396 € |
| Oma pääoma | 11 t€ | 3 483 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 6 086 € | 2 913 € |
| Vieras pääoma | 6 086 € | 2 913 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (30)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 59 t€ | 33 t€ |
| Bruttotulos | – | 33 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | 45 € | 0 € |
| Henkilöstökulut | 45 t€ | -23 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | 5 272 € | -5 225 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 9 377 € | 4 354 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 0 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 9 377 € | 4 354 € |
| Tuloverot | 1 889 € | -871 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 7 489 € | 3 483 € |
| Saamiset | 8 785 € | 3 765 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 7 993 € | 2 631 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 17 t€ | 6 396 € |
| Vastaavaa | 17 t€ | 6 396 € |
| Oma pääoma | 11 t€ | 3 483 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 6 086 € | 2 913 € |
| Vieras pääoma | 6 086 € | 2 913 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 7 489 € | 3 483 € |
| Eläkekulut | 4 804 € | -3 697 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 97 € | 68 € |
| Vastattavaa | 17 t€ | 6 396 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 1 875 € | 871 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 8 785 € | 3 765 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 0 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 4 113 € | 1 974 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 8 785 € | 3 765 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 3 204 € | 0 € |
| Ostot tilikauden aikana | 45 € | 0 € |
| Muut henkilösivukulut | 1 829 € | -1 240 € |
| Palkat ja palkkiot | 38 t€ | -18 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Pupu Invest Oy kuuluu toimialaluokassa laskentatoimi, kirjanpito ja veroneuvonta pienempään puoliskoon (2191 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 13 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.