H&J Koskimäki Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Järvenpää, rekisteröity vuonna 2024. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 16 t€ ja liikevoitto 6 628 €; omavaraisuusaste 79,4 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 1 870 € ja tuloverot 374 €.
Talous
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 16 t€ | 5 329 € |
| Liikevaihdon muutos | 206,2 % | – |
| Käyttökate | 6 628 € | 1 870 € |
| Käyttökate-% | 40,6 % | 35,1 % |
| Liikevoitto | 6 628 € | 1 870 € |
| Liikevoitto-% | 40,6 % | 35,1 % |
| Tilikauden tulos | 5 294 € | 1 496 € |
| Omavaraisuusaste | 79,4 % | 57,0 % |
| Quick ratio | 0,71 | 2,33 |
| Current ratio | 0,71 | 2,33 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 32,3 % | 21,2 % |
| Oman pääoman tuotto | 26,1 % | 100,0 % |
| Taseen loppusumma | 26 t€ | 2 625 € |
| Oma pääoma | 20 t€ | 1 496 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 870 € | 2 625 € |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 16 t€ | 5 329 € |
| Materiaalit ja palvelut | 926 € | 0 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 8 766 € | -3 459 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 6 628 € | 1 870 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 9 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 6 619 € | 1 870 € |
| Tuloverot | 1 326 € | -374 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 5 294 € | 1 496 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 22 t€ | 0 € |
| Saamiset | 1 864 € | 0 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 870 € | 2 625 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 3 734 € | 2 625 € |
| Vastaavaa | 26 t€ | 2 625 € |
| Oma pääoma | 20 t€ | 1 496 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 5 267 € | 1 129 € |
| Vieras pääoma | 5 267 € | 1 129 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (28)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 16 t€ | 5 329 € |
| Materiaalit ja palvelut | 926 € | 0 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 8 766 € | -3 459 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 6 628 € | 1 870 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 9 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 6 619 € | 1 870 € |
| Tuloverot | 1 326 € | -374 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 5 294 € | 1 496 € |
| Pysyvät vastaavat | 22 t€ | 0 € |
| Saamiset | 1 864 € | 0 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 1 870 € | 2 625 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 3 734 € | 2 625 € |
| Vastaavaa | 26 t€ | 2 625 € |
| Oma pääoma | 20 t€ | 1 496 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 5 267 € | 1 129 € |
| Vieras pääoma | 5 267 € | 1 129 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 4 617 € | 755 € |
| Sijoitetun vapaan oman pääoman rahasto | 14 t€ | 0 € |
| Muut osakkeet ja osuudet | 22 t€ | 0 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 1 864 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 1 864 € | 0 € |
| Vastattavaa | 26 t€ | 2 625 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 9 € | 0 € |
| Sijoitukset | 22 t€ | 0 € |
| Palvelujen ostot | 926 € | 0 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 5 294 € | 1 496 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 650 € | 374 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 1 496 € | 0 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna H&J Koskimäki Oy kuuluu toimialaluokassa asuntojen vuokraus pienempään puoliskoon (1362 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 9 263 €).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.
Ilmainen kuukausilista: Järvenpää
Kerran kuussa sähköpostiisi: kunnan ja lähikuntien uudet kohteet, kuukauden luvut ja koko lista. Ei maksua eikä sitoutumista, peru milloin tahansa.
Seuraa yrityksiä alueellasi
Uudet yritykset, konkurssit sekä toimitusjohtajan ja isännöitsijän vaihdokset valitsemiltasi alueilta ja toimialoilta sähköpostiisi. 14 päivän maksuton kokeilu, peru milloin tahansa.
Kokeile maksutta