Gallo Creative Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Turku, rekisteröity vuonna 2023. Tilikaudella, joka päättyi 30.11.2025, liikevaihto oli 81 t€ ja liikevoitto 1 610 €; omavaraisuusaste 35,6 %. Verotettava tulo oli vuonna 2024 11 t€ ja tuloverot 2 234 €.
Turku: 48 uutta yritystä 30 päivässä
- Grass Physio & Performance OyFysioterapiapalvelut
- Cratos Trading Limited OyMuualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
- Gendent OyHammasproteesien ja -implanttien valmistus
Talous
| Tunnusluvut | 30.11.2025 | 30.11.2024 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 81 t€ | 60 t€ |
| Liikevaihdon muutos | 34,6 % | – |
| Käyttökate | 1 610 € | 11 t€ |
| Käyttökate-% | 2,0 % | 18,6 % |
| Liikevoitto | 1 610 € | 11 t€ |
| Liikevoitto-% | 2,0 % | 18,6 % |
| Tilikauden tulos | 1 077 € | 8 936 € |
| Henkilöstökulut | 41 t€ | 26 t€ |
| Omavaraisuusaste | 35,6 % | 53,1 % |
| Quick ratio | 1,55 | 2,13 |
| Current ratio | 1,55 | 2,13 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 22,5 % | 13,2 % |
| Oman pääoman tuotto | 10,8 % | 100,0 % |
| Taseen loppusumma | 28 t€ | 17 t€ |
| Oma pääoma | 10 t€ | 8 936 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 28 t€ | 7 605 € |
Tase
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 30.11.2025 | 30.11.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 81 t€ | 60 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | -9 840 € | -5 145 € |
| Henkilöstökulut | -41 t€ | -26 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | -28 t€ | -17 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 1 610 € | 11 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -133 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 1 477 € | 11 t€ |
| Tuloverot | -400 € | -2 235 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 1 077 € | 8 936 € |
Tase
| 30.11.2025 | 30.11.2024 | |
|---|---|---|
| Saamiset | 499 € | 9 224 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 28 t€ | 7 605 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 28 t€ | 17 t€ |
| Vastaavaa | 28 t€ | 17 t€ |
| Oma pääoma | 10 t€ | 8 936 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 18 t€ | 7 893 € |
| Vieras pääoma | 18 t€ | 7 893 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (30)
| 30.11.2025 | 30.11.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | 81 t€ | 60 t€ |
| Materiaalit ja palvelut | -9 840 € | -5 145 € |
| Henkilöstökulut | -41 t€ | -26 t€ |
| Liiketoiminnan muut kulut | -28 t€ | -17 t€ |
| Liikevoitto (-tappio) | 1 610 € | 11 t€ |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -133 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 1 477 € | 11 t€ |
| Tuloverot | -400 € | -2 235 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 1 077 € | 8 936 € |
| Saamiset | 499 € | 9 224 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 28 t€ | 7 605 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 28 t€ | 17 t€ |
| Vastaavaa | 28 t€ | 17 t€ |
| Oma pääoma | 10 t€ | 8 936 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 18 t€ | 7 893 € |
| Vieras pääoma | 18 t€ | 7 893 € |
| Palvelujen ostot | -7 751 € | -5 145 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | 8 936 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 6 463 € | 3 103 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 1 077 € | 8 936 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 3 252 € | 0 € |
| Ostot tilikauden aikana | -2 089 € | 0 € |
| Palkat ja palkkiot | -40 t€ | -26 t€ |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 402 € | 9 224 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | -133 € | 0 € |
| Muut henkilösivukulut | -1 225 € | -723 € |
| Lyhytaikaiset siirtovelat | 8 400 € | 4 790 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 499 € | 9 224 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 98 € | 0 € |
| Vastattavaa | 28 t€ | 17 t€ |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).
Verotus
Verotettavalla tulolla mitattuna Gallo Creative Oy kuuluu toimialaluokassa muu mainostoimistojen toiminta suurempaan puoliskoon (993 yritystä, joilla verotettavaa tuloa; mediaani 11 t€).
Verotettava tulo on verotuksessa laskettu tulos, ei liikevaihto. Verohallinnon julkiset tiedot; vuoden 2025 tiedot julkaistaan marraskuussa 2026.