Tulostakomo Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Kangasala, rekisteröity vuonna 2023. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevoitto -6 797 €; omavaraisuusaste 91,0 %.
Bruttotulos 2025521 €-15 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto-6 797 €
Tilikauden tulos-6 784 €käyttökate -6 797 €
Omavaraisuusaste91,0 %quick ratio 3,33
Toiminut3 vrekisteröity 23.10.2023
Kangasala: 5 uutta yritystä 30 päivässä
- TPI Service OyMaa- ja metsätalouskoneiden korjaus ja huolto
- Nordic Card Store OyMuu käytettyjen tavaroiden vähittäiskauppa
- Grim Group OyMuualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 |
|---|---|---|
| Liikevaihto | – | 611 € |
| Liikevaihdon muutos | -14,8 % | – |
| Bruttotulos | 521 € | 611 € |
| Käyttökate | -6 797 € | -356 € |
| Käyttökate-% | – | -58,2 % |
| Liikevoitto | -6 797 € | -356 € |
| Liikevoitto-% | – | -58,2 % |
| Tilikauden tulos | -6 784 € | -356 € |
| Omavaraisuusaste | 91,0 % | 100,0 % |
| Quick ratio | 3,33 | – |
| Current ratio | 3,33 | – |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | – | 0,0 % |
| Oman pääoman tuotto | -49,7 % | -80,0 % |
| Taseen loppusumma | 15 t€ | 444 € |
| Oma pääoma | 14 t€ | 444 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 4 329 € | 422 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | – | 611 € |
| Bruttotulos | 521 € | 611 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 7 318 € | -967 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -6 797 € | -356 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -13 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -6 784 € | -356 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -6 784 € | -356 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 11 t€ | 0 € |
| Saamiset | 184 € | 22 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 4 329 € | 422 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 4 513 € | 444 € |
| Vastaavaa | 15 t€ | 444 € |
| Oma pääoma | 14 t€ | 444 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 1 356 € | 0 € |
| Vieras pääoma | 1 356 € | 0 € |
Kaikki tilinpäätöksen erät (27)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | |
|---|---|---|
| Liikevaihto | – | 611 € |
| Bruttotulos | 521 € | 611 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 7 318 € | -967 € |
| Liikevoitto (-tappio) | -6 797 € | -356 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | -13 € | 0 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | -6 784 € | -356 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | -6 784 € | -356 € |
| Pysyvät vastaavat | 11 t€ | 0 € |
| Saamiset | 184 € | 22 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 4 329 € | 422 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 4 513 € | 444 € |
| Vastaavaa | 15 t€ | 444 € |
| Oma pääoma | 14 t€ | 444 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 1 356 € | 0 € |
| Vieras pääoma | 1 356 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 1 356 € | 0 € |
| Saamiset saman konsernin yrityksiltä (sijoitukset) | 500 € | 0 € |
| Osakkeet ja osuudet tytäryhteisöissä | 10 t€ | 0 € |
| Sijoitukset | 11 t€ | 0 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | -356 € | 0 € |
| Vastattavaa | 15 t€ | 444 € |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | – | 0 € |
| Lyhytaikaiset saamiset | 184 € | 22 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 184 € | 22 € |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | -6 784 € | -356 € |
| Sijoitetun vapaan oman pääoman rahasto | 21 t€ | 800 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | – | 0 € |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).