Lets Camp Finland Oy on osakeyhtiö, jonka kotikunta on Nurmijärvi, rekisteröity vuonna 2023. Tilikaudella, joka päättyi 31.12.2025, liikevaihto oli 18 t€ ja liikevoitto 3 319 €; omavaraisuusaste -9,6 %.
Liikevaihto 202518 t€+1893 % edellisestä tilikaudesta
Liikevoitto3 319 €18,1 % liikevaihdosta
Tilikauden tulos3 219 €käyttökate 402 €
Omavaraisuusaste-9,6 %quick ratio 0,95
Toiminut3 vrekisteröity 13.2.2023
Nurmijärvi: 15 uutta yritystä 30 päivässä
- Lumentec OyOhjelmistojen suunnittelu ja valmistus
- Nurmijärven Onnenkimpale ryMuualla luokittelematon muu monenlainen sosiaalihuollon avopalvelutoiminta
- Tanmore OyRakennuttaminen ja rakennushankkeiden kehittäminen
Kokeile maksutta
Saat alueesi uudet yritykset sähköpostiisi joka aamu. 14 päivää, ei maksukorttia.
Talous
LiikevaihtoLiikevoittoTilikauden tulos
| Tunnusluvut | 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 18 t€ | 918 € | 759 € |
| Liikevaihdon muutos | 1893,2 % | 21,0 % | – |
| Käyttökate | 402 € | -907 € | -4 910 € |
| Käyttökate-% | 2,2 % | -98,8 % | -646,9 % |
| Liikevoitto | 3 319 € | -2 862 € | -6 948 € |
| Liikevoitto-% | 18,1 % | -311,7 % | -915,3 % |
| Tilikauden tulos | 3 219 € | -2 893 € | -6 947 € |
| Omavaraisuusaste | -9,6 % | -95,5 % | -53,2 % |
| Quick ratio | 0,95 | 0,24 | 0,58 |
| Current ratio | 0,95 | 0,24 | 0,58 |
| Suhteellinen velkaantuneisuus | 113,1 % | 2192,8 % | 2635,5 % |
| Taseen loppusumma | 19 t€ | 10 t€ | 13 t€ |
| Oma pääoma | -1 820 € | -9 839 € | -6 947 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 8 656 € | 2 371 € | 6 932 € |
Tase
Taseen loppusummaOma pääomaRahat
Tuloslaskelma ja tase
Tuloslaskelma
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 18 t€ | 918 € | 759 € |
| Materiaalit ja palvelut | 8 989 € | 0 € | – |
| Poistot ja arvonalentumiset | 2 917 € | -1 955 € | -2 038 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 3 081 € | -1 826 € | -5 669 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 3 319 € | -2 862 € | -6 948 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 100 € | -31 € | 2 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 3 219 € | -2 893 € | -6 947 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 3 219 € | -2 893 € | -6 947 € |
Tase
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Pysyvät vastaavat | 8 752 € | 7 843 € | 6 114 € |
| Saamiset | 1 474 € | 85 € | 13 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 8 656 € | 2 371 € | 6 932 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 10 t€ | 2 457 € | 6 945 € |
| Vastaavaa | 19 t€ | 10 t€ | 13 t€ |
| Oma pääoma | -1 820 € | -9 839 € | -6 947 € |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 10 t€ | 10 t€ | 8 000 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 11 t€ | 10 t€ | 12 t€ |
| Vieras pääoma | 21 t€ | 20 t€ | 20 t€ |
Kaikki tilinpäätöksen erät (34)
| 31.12.2025 | 31.12.2024 | 31.12.2023 | |
|---|---|---|---|
| Liikevaihto | 18 t€ | 918 € | 759 € |
| Materiaalit ja palvelut | 8 989 € | 0 € | – |
| Poistot ja arvonalentumiset | 2 917 € | -1 955 € | -2 038 € |
| Liiketoiminnan muut kulut | 3 081 € | -1 826 € | -5 669 € |
| Liikevoitto (-tappio) | 3 319 € | -2 862 € | -6 948 € |
| Rahoitustuotot ja -kulut + (-) | 100 € | -31 € | 2 € |
| Voitto (tappio) ennen tilinpäätössiirtoja ja veroja | 3 219 € | -2 893 € | -6 947 € |
| Tilikauden voitto (tappio) | 3 219 € | -2 893 € | -6 947 € |
| Pysyvät vastaavat | 8 752 € | 7 843 € | 6 114 € |
| Saamiset | 1 474 € | 85 € | 13 € |
| Rahat ja pankkisaamiset | 8 656 € | 2 371 € | 6 932 € |
| Vaihtuvat vastaavat | 10 t€ | 2 457 € | 6 945 € |
| Vastaavaa | 19 t€ | 10 t€ | 13 t€ |
| Oma pääoma | -1 820 € | -9 839 € | -6 947 € |
| Pitkäaikainen vieras pääoma | 10 t€ | 10 t€ | 8 000 € |
| Lyhytaikainen vieras pääoma | 11 t€ | 10 t€ | 12 t€ |
| Vieras pääoma | 21 t€ | 20 t€ | 20 t€ |
| Sijoitetun vapaan oman pääoman rahasto | 4 800 € | 0 € | – |
| Tilikauden voitto (tappio), oma pääoma | 3 219 € | -2 893 € | -6 947 € |
| Koneet ja kalusto | 8 752 € | 7 843 € | 6 114 € |
| Lyhytaikaiset ostovelat | 32 € | 139 € | 42 € |
| Lyhytaikaiset siirtosaamiset | 0 € | 14 € | 0 € |
| Vastattavaa | 19 t€ | 10 t€ | 13 t€ |
| Muut korko- ja rahoitustuotot muilta kuin saman konsernin yrityksiltä | 6 € | 1 € | 2 € |
| Korkokulut- ja muut rahoituskulut muille kuin saman konsernin yrityksille | 106 € | -31 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset myyntisaamiset | 727 € | 0 € | 13 € |
| Lyhytaikaiset muut velat | 11 t€ | 10 t€ | 12 t€ |
| Lyhytaikaiset saamiset | 1 474 € | 85 € | 13 € |
| Edellisten tilikausien voitto (tappio) | -9 839 € | -6 947 € | 0 € |
| Lyhytaikaiset muut saamiset | 746 € | 71 € | 0 € |
| Suunnitelman mukaiset poistot | 2 917 € | -1 955 € | -2 038 € |
| Aineelliset hyödykkeet | 8 752 € | 7 843 € | 6 114 € |
| Pitkäaikaiset pääomalainat | 10 t€ | 10 t€ | 8 000 € |
| Ostot tilikauden aikana | 8 989 € | 0 € | – |
Digitaalisesti (XBRL) PRH:lle jätetyistä tilinpäätöksistä; tunnusluvut laskettu niistä. Omavaraisuusaste = (oma pääoma + tilinpäätössiirtojen kertymä) / (taseen loppusumma − saadut ennakot).